Quadradrive / Quadratrack II Farkı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan enbay1 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,565

enbay1

Kamp I
Yer
Ankara
WJ kasa 4.7 için malum Quadradrive / Quadratrack II arasında kısaca ne farklar var , teorik olarak Quadradrive mükemmele yakın bir sistem gibi görünüyor, ama aklıma takılan konu şu , 2. el ilanlara baktığımda full offroad donanımlı (günlük binilemeyecek kadar) WJ'ler genelde QuadraTrack II modeli görünüyor. Bu QT II tercih eden vatandaşlar off road donanımına o kadar harcarken QDrive almayı da bilirler heralde. Yani QT II alıp havalı kilit takarak QDrive'dan daha mı sağlam/kullanışlı oluyor yoksa başka bildikleri bişey mi var , aynı şekilde Quadradrivelı bir aracı iyi bir Jeep servisine almak için sorduğumda , zaten bunlar offroad aracı değil ki dedi, bu cümlesi aklıma takıldı açıklama yapmasına da vakit kalmamıştı. sonuç olarak WJ alıp yolda kalmak istemiyorsak İLLA QDrive mı almalı yoksa QTrack II de alsak aradaki farkı pek anlamaz mıyız , toz toprak çamurlu yollarda hafif offroad için bahsediyorum.

Etiketler
Ynt: Quadradrive / Quadratrack Iı Farkı

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=13205.0
linkte cevabını bulabilirsiniz.

Aslında sorumun cevabını tam olarak orada bulamadım. Fakat benzer konuda acil bir cevaba ihtiyacım var , ayrı konu açmadım aynı başlık.

Acil cevap lütfen..

2002 WJ 2.7 Quadradrive almaya niyetlendim. Test sürüşümde araç kapalı otopark manevralarında yani sessiz ortamda kaygan betonda 90 derece (L) dönüşlerde 4Lowdaki gibi kasıntı yaptı , 2-3 kere aynı dönüşü yaptım hepsinde de yürüyeninden 4Low kasıntısını hissettim , parlak beton olmasına rağmen lastiklerden cavlama benzeri ses çıkmadı. Usta bu kasıntının normal olduğunu söylemiş , hepsinde olurmuş. Doğru mudur yoksa Quadradrive kaymak gibi döner mi ?

enbay1' Alıntı:
Aslında sorumun cevabını tam olarak orada bulamadım. Fakat benzer konuda acil bir cevaba ihtiyacım var , ayrı konu açmadım aynı başlık.

Acil cevap lütfen..

2002 WJ 2.7 Quadradrive almaya niyetlendim. Test sürüşümde araç kapalı otopark manevralarında yani sessiz ortamda kaygan betonda 90 derece (L) dönüşlerde 4Lowdaki gibi kasıntı yaptı , 2-3 kere aynı dönüşü yaptım hepsinde de yürüyeninden 4Low kasıntısını hissettim , parlak beton olmasına rağmen lastiklerden cavlama benzeri ses çıkmadı. Usta bu kasıntının normal olduğunu söylemiş , hepsinde olurmuş. Doğru mudur yoksa Quadradrive kaymak gibi döner mi ?
Aracın büyük ihtimalle viscos kaplininde sorun olabilir kasılma olmaması gerekir..

O bahsettiğiniz ses çok düşük hızda ki o keskin dönüşlerde normal all time viteste sola dönerken bende de yapıyor. Sol arka lastik takır tukur takılıyor dönmüyor gibi oluyor.

Bu arka aks bilyaları mı ne diyorlar. Onlarla alakalı. Çok ciddi birşey değilmiş.

Tabi aynı sorunu yaşıyorsak. Yanlış yönlendirmiş olmayım.

Burakbekar' Alıntı:
O bahsettiğiniz ses çok düşük hızda ki o keskin dönüşlerde normal all time viteste sola dönerken bende de yapıyor. Sol arka lastik takır tukur takılıyor dönmüyor gibi oluyor.

Bu arka aks bilyaları mı ne diyorlar. Onlarla alakalı. Çok ciddi birşey değilmiş.

Tabi aynı sorunu yaşıyorsak. Yanlış yönlendirmiş olmayım.

Dönüşlerde yönüne göre arka iç taraftan gelen sesler lsd pullarından gelir. ancak aracta kasıntı yapmaz..

asıl konu başlığına gelirsek öğrenmek istediğim konu şudur.

arazide V şeklindeki kanalda asılı kalırsak Quadradrive geçiyor , Quadra track geçer mi kalır mı ? WJ kasa alıcam yanlış tercih yapmayım , Tahoe ile biyerde asılı kaldım , arka sağ pervane gibi dönüyodu ama araba yerinden kımıldamadı. Tahonun kalıbına yazık dedim. Arkası açık difransiyeldi galiba , o zamanlar hiç anlamıyodum , cip mi cip diyoduk.

temsili foto
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSARU7yODc_6yZJCEzri3ol8LPfmz7hEi-KXrbPRbEZGRihpg_H

enbay1' Alıntı:
asıl konu başlığına gelirsek öğrenmek istediğim konu şudur.

arazide V şeklindeki kanalda asılı kalırsak Quadradrive geçiyor , Quadra track geçer mi kalır mı ? WJ kasa alıcam yanlış tercih yapmayım , Tahoe ile biyerde asılı kaldım , arka sağ pervane gibi dönüyodu ama araba yerinden kımıldamadı. Tahonun kalıbına yazık dedim. Arkası açık difransiyeldi galiba , o zamanlar hiç anlamıyodum , cip mi cip diyoduk.

temsili foto
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSARU7yODc_6yZJCEzri3ol8LPfmz7hEi-KXrbPRbEZGRihpg_H
o iş çapraza kaldığınız açıya bağlı. çok zor bir durum olmadığı müddetçe lsd kilit iş görür ancak hiç bir zaman dif.lock gibi iş görmez..

quadradrive wj 4.7 v8 otoparkta kasılmadan yada tekerlerini sürüklemeden dönüyor. quadratrack nasıl birşey ki? sadece dizel de mi var?

cevabımı buldum. quadratrac sisteminde ön ve arka kilit yokmuş. qudradrive gerektiğinde tek tekerine tüm çekişi yollayabiliyormuş.

http://en.wikipedia.org/wiki/Jeep_four-wheel-drive_systems

KLL' Alıntı:
cevabımı buldum. quadratrac sisteminde ön ve arka kilit yokmuş. qudradrive gerektiğinde tek tekerine tüm çekişi yollayabiliyormuş.

http://en.wikipedia.org/wiki/Jeep_four-wheel-drive_systems
Tek tekere çekiş yollayan yani traction control elektronik olarak boşa dönen tekerlere fren uyguluyor bu sistem Quadra-Drive II WK ve XK modellerinde var Wj lerde yok

wikipediaya göre öyleymiş. tabi gerçek bir referans olsa emin olabilirdik.

http://www.wjjeeps.com/tcases.htm

şuradada diyorki: akstan aksa yada aks üzerinde bir taraftan diğer trarafa çekişi yollayabilir

KLL' Alıntı:
wikipediaya göre öyleymiş. tabi gerçek bir referans olsa emin olabilirdik.

http://www.wjjeeps.com/tcases.htm

şuradada diyorki: akstan aksa yada aks üzerinde bir taraftan diğer trarafa çekişi yollayabilir
kağıt üzerinde yazabilir belki ama öyle bir sistem WJ de yok lsd bilinen sistemden farklı olarak yağ basıncı ile çalışıyor sadece ancak oda bir yere kadar zorda kaldımı iş görmüyor..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR