Ruhsatta 5 Koltuk Yazanlar Dıkkat

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan CKAYA Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 26
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 59,239

CKAYA

Suzi-Jim
Yer
ANKARA
Merhabalar,

Aslında konuyu suzuki sayfasına açacaktım ama önemli daha öncede yazıldı ama ruhsatınızda koltuk adedi 5 yazıyor ise dikkat muayeneden geçmiyor. 4 yazmalı. Prosedür ile ilgili araştırıyorum sanırım fabrika yada yetkili sevisden yazı alınıyor bu araç 4 koltukludur diye daha sonra emniyetden ek-1 belgesi doldurulup aldığımız belge ile baş vurup ruhsatı değiştiriyoruz. Muayene yaklaştı, araştırıyorum detayları sizinle paylaşırım. Bilgisi yada deneyimi olan yazarsa memnun olurum. Saygılar.

Etiketler
Ynt: Ruhsatta 5 Koltuk Yazanlar Dıkkat

sana bızzat ben anlatayım gecen sene hanımın jımny sıne yaptım yetkılı servısten bır yazı al aracı 3kapılı 4 koltuklu olduguna daır olacak bırde hazır gıttmısken 1320cc yazıyorya ruhsatında onu 1298 olarak eklet (vergı dılımı dusuyor)onuda ekleyıp sırket kasesı vurmaları yetıyor yazıya sonrası ıse muayeneye form ve ek1 le gıdınce hıcbır sıkıntı olmuyor ısınbıtınce de tescıle ugra ozellıkle koltuk ve cc de uyar cıkıncada ruhsata bakarak al

Aciklama harika tesekkur ederim :smiley: motor hacmine dikkat etmemistim. Ona bakayım uyarılar ve fydalı bilgiler icin tesekkur ederim.

Ben bugun muayneden kaldım muayne sayfasında 4 diğer sayfada 5 kişi yazıyor. Elime bir belge verip trafiğe gitmem söylendi. 2 sene önce aynı evraklarla geçmiştim.

Ben size nasıl hallettiğimi anlatayım,

Izmitteki Suzuki genel merkezinde Fatih bey var sağolsun çok yardımcı oldu kendisi çok teşekkür ederim. Fatih bey e ruhsatınızı tarayıp

adresinizle ve telefon numaranızla beraber durumu açıklayan bir mail atıyorsunuz, Fatih bey adresinize belgeyi gönderiyor. O belge, Tuvden size verilen

evrakla ve kimlik fotokopisi ile birlikte emniyete gidip koltuk sayısı değişimi için ruhsat değişimi diye başvuruyorsunuz ertesi gün öğleden sonra teslim

ediyorlar sonra tekrar muayeneye randevu alıp gidiyorsunuz hemen geçiyor zaten daha önceden muayene ettikleri için. Ruhsatınızı alıyorsunuz işlem

tamam.

Çağın Bey,
Mümkünse acaba Fatih Bey'İn mail adresini yazabilir misiniz?
Selamlar.

Elgin SAYINALP

Re: Ynt: Ruhsatta 5 Koltuk Yazanlar Dıkkat

TB2NDY' Alıntı:
Çağın Bey,
Mümkünse acaba Fatih Bey'İn mail adresini yazabilir misiniz?
Selamlar.

Elgin SAYINALP

Sayin Elgin Sayinalp,

PM den sizinle Fatih bey in mail adresini paylastim. Bilgilerinize.

ÇAGIN KAYA

Çağın Bey,
Gösterdiğiniz ilgiye çok teşekkür ederim; ben bizzat kendim daha once Gebze,Şekerpınar'daki yerlerine gidip bu konuda yardım istemiştim firmadan ancak benim aracın kendileri tarafından ithal edilmediği için böyle bir yazı veremeyeceklerini söylemişlerdi bana, şimdi Fatih bey'e mail yolladım umarım yardımcı olurlar.
Size tekrar teşekkür ederim.
Elgin SAYINALP
Astana-KAZAKHSTAN

Ben geçen hafta aynı sorunla karşılaştım aracımı 5 koltuktan bıraktılar TUV den verilen bir belge ile (TUV un kendisi söyledi) bağlı bulunduğum trafik şubesine başvurdum ve ruhsatımı 4 kişiliğe çevirdiler.

Re: Ynt: Ruhsatta 5 Koltuk Yazanlar Dıkkat

mrtakd' Alıntı:
Ben geçen hafta aynı sorunla karşılaştım aracımı 5 koltuktan bıraktılar TUV den verilen bir belge ile (TUV un kendisi söyledi) bağlı bulunduğum trafik şubesine başvurdum ve ruhsatımı 4 kişiliğe çevirdiler.

Ben Ankara da yasiyorum.

Bana da TUV den aynisini soylediler

fakat Ankara Trafik Şubesine gittigimde

aracin 4 koltuklu oldugunu gosteren

uretici veya ithalatcidan belge istediler.

ÇAGIN KAYA

şaka mı mı bu? tüm jimny'ler 5 koltuk olarak mı geçiyor.. değil 4 koltuk, nerdeyse 2 koltuk olabilecek bir arabada 5 koltuk olayı nereden kaynaklanıyor ki?

TUV gorevlisi ve emniyette bu konuyu sordugumda bana muayeneleri TUV yapmadan once +1 , -1 koltuk muayenede cok ciddiye alinmiyordu fakat TUV koltuk sayilarini net istiyor cok dikkat ediyor dediler.

ÇAGIN KAYA

gokhan5234' Alıntı:
sana bızzat ben anlatayım gecen sene hanımın jımny sıne yaptım yetkılı servısten bır yazı al bırde hazır gıttmısken 1320cc yazıyorya ruhsatında onu 1298 olarak eklet (vergı dılımı dusuyor)onuda ekleyıp sırket kasesı vurmaları yetıyor yazıya sonrası ıse muayeneye form ve ek1 le gıdınce

bu gerçekmi? 1298cc yazan bir ruhsatınız varmı gerçekten?

1952 Willys aldım bugün.Ruhsatı değiştirdiler tabi trafik şubede.Muayenenin olduğu yaprakta 4 kişi değişende 5 kişi yazıyor.Üretici firmadan verilen belge isteniyor denmiş burada.Ben ne yapıcam:smiley:

hemen ruhsatı veren yere gidip eski ruhsat örneği varsa onu gösterip 4 olarak düzelttirebilirsiniz diğer türlü ruhsat kağıt bedeli ödemeniz gerekir

Önceki gün Ege Cansen Hürriyet gazetesindeki köşesinde bu konuya değinmişti. Özet olarak; koltuk sayısının üzerinde durmanın alemimi var diyordu.

Bugün vizeye gittim koltuk sayısıyla hiç ilgilenmediler ve sorunsuzca verdiler vizeyi.
(suzuki g.v. 3 kapı- ruhsatta 5 kişi yazıyor.)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.