Rusya Hazır Gezi Rehberi ( Fuad Farkıyla )

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan FuadMammadov Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,224

FuadMammadov

Yüksek lisans turizm öğrencisi
Yer
Rusya
Web
vk.com
Herkese merhaba. Rusya bilindiği kadarıyla dünyanın en büyük ülkesi. En büyük ülke demek bir ucunnan diğer ucuna trenla bir haftadan fazla bir sürede gitmek demek :smiley: Gezginci arkadaşlarımızın zaman ve masraflarını aşmadan Rusyanın kültürünü, insanlarını, şehrini, tarihini tanıması, Rusyadan dönerken hakiki Rusya anısıyla dönmesi bakımından sizlere bir gezi rehberi hazırlamayı düşündüm. Gezi turumuz burda Altın daire (Золотое кольчо) adlandırılan Rusyanın tarihi dokusu, turizm potansiyeli, turizm infrastrukturu yüksek olan tarihi, politik bakımdan yüksek değerlere sahip şehirleri içermektedir. Sovyetler dönemindeт ülkeye gelen turistler için bu şehirlerde özel turlar organize edilmeye başlamıştır.

Oto, karavan gezisi olarak planladığım bu gezi Москва - Владимир - Боголюбово - Суздаль - Иваново - Плёс - Кострома - Ярославль - Ростов - Переславль-Залесский - Александров - Сергиев Посад - Москва şeklinde olacaktır. Yol 950km uzunluğunda. Gezi 6-7 gün, 5-6 gece devam edecektir (mevsim ve yollara göre değişir).

1231231

Etiketler
Ynt: Rusya Hazır Gezi Rehberi (fuad Farkıyla)

1. Gün: Москва - Владимир - Боголюбово - Суздаль

Vladimir sight 1

01

4e9ecc69a3fac

58750188

D061af6cd5884cf80765d931adc7a085 03 dostoprimechatelnosti moskvy 01

Ynt: Rusya Hazır Gezi Rehberi ( Fuad Farkıyla )

4. Gün: Ярославль - Ростов - Переславль - Александров

4

1

2

3

5

5. Gün: Александров - Сергиев Посад - Москва

3

4

1

2

5

Güzel düşünmüşsün.
Benim için, Rusya'da 950 km. yol, karavanla 21 gün ucu ucuna ancak yeter. Daha hızlısı eziyet olur. Belirttiğiniz üzere, yorulmadan, aşırı masraf yapmadan. Rusya'nın kültürünü, insanlarını, şehrini, tarihini tanımak. Rusya'dan güzel, anılarla dönmek.
Gezi rehberi, projenizi kayıt altına aldım.
Gezi vakti oluşana kadar. Bakarsınız ileri ki günler de daha da geliştire biliriz.

Fuad kardeşim bu konu hakkında biraz daha bilgi verebilirmisin senin rehperliğindemi
olacak burdan katılım olurmu

berkcantp' Alıntı:
Güzel düşünmüşsün.
Benim için, Rusya'da 950 km. yol, karavanla 21 gün ucu ucuna ancak yeter. Daha hızlısı eziyet olur. Belirttiğiniz üzere, yorulmadan, aşırı masraf yapmadan. Rusya'nın kültürünü, insanlarını, şehrini, tarihini tanımak. Rusya'dan güzel, anılarla dönmek.
Gezi rehberi, projenizi kayıt altına aldım.
Gezi vakti oluşana kadar. Bakarsınız ileri ki günler de daha da geliştire biliriz.

tabii ki, ben genel olarak yazdım. belirli istekleriniz doğrultusunda bu geziye ilaveler deyişiklikler edile bilir. tabii ki, rota değişmeden. Rota deyişirse Altin daire olmaz o yüzden. bende üzerinde geliştirmek üzere bir kaç rota daha var. isteyen olursa paylaşa bilirim. Önemli olan insanlara faydalı olması

şado' Alıntı:
Fuad kardeşim bu konu hakkında biraz daha bilgi verebilirmisin senin rehperliğindemi
olacak burdan katılım olurmu

Şadan abi, nasıl bir bilgi edinmek istersiniz? bu gezinin özel bir tarihi yok. yani etkinlikden daha fazla bilgilendirme amaçlı. ben Türkiyeden olan arkadaşlara yardımcı olmak paylaşmak istedim. Şayet gelen, beni de davet eden olursa (tarihi uygun olarak ayarlayıp) seve-seve rehberlik ede bilirim. ben burda öğrenciyim. arabam yok. Moskovadan 700km uzaktayım.

Fuad kardeşim ben beyaz geceler zamanı karavanla moskova üzerinden petersburga gitmek istiyorum fakat rusya hakkında detaylı bilgim yok birazda ukranyadaki olaylar beni tedirgin ediyor kiev şu sıralar güvenlimidir.ukranya ve rusya gümrüklerinde sıkıntı yaşarmıyım bilmiyorum.

şado' Alıntı:
Fuad kardeşim ben beyaz geceler zamanı karavanla moskova üzerinden petersburga gitmek istiyorum fakat rusya hakkında detaylı bilgim yok birazda ukranyadaki olaylar beni tedirgin ediyor kiev şu sıralar güvenlimidir.ukranya ve rusya gümrüklerinde sıkıntı yaşarmıyım bilmiyorum.

abi o zaman senin 25-26 mayıs tarihlerinde petersburgda olman lazım. Ukrayna konusu evet karışık. ben Ukraynaya girmeden Turkiye Gürcüstan Rusya yolunu takip etmenizi tavsiye ederim. Çünki Donets, lugans gibi Rusya sınırında bulunan şehirler şu an hiç iç açıcı durumda değil.

Kardeşim Merhaba, Rusya da düzenlediğin turlar hakkında bilgi almak isterim. 05076507949 Whatshap dan ulaşırsan sevinirim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR