Sıkmalı Portatif Çamaşır Makinası Hakkında Bilgi....

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan irfantprk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 19
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 48,408

irfantprk

Ana Kamp
Yer
istanbul
Web
www.irfantoprak.tr.gg
syn karavan dostları.sinbo portatif sıkmalı çamaşır makinası swm 6307 yada

uydu nb-03 sıkmalı portatif çamaşır makinası arıyorum.Ama bulamadım,gören yada bilen karavancı arkadaşlar varsa haber verirse çok sevinirim...

selamlar.....

irfan toprak.

Etiketler
Ynt: Sıkmalı Portatif Çamaşır Makinası Hakkında Bilgi....

Merhaba;

Aradiginiz makine bu mu aceba?

http://kacirmayiz.com/sinbo-swm-6306-mini-camasir-makinesi-2.html

yada bu?

http://deneme.koysepete.com/en+ucuz+sinbo+swm-6301+mini+camasir+makinesi+68098.aspx

http://www.firsatkervani.com/?urun-1145-Sinbo-SWM6301-Camasir-Makinesi.html

evet melih bey, 1, sitedeki çift hazneli olan,hangi satıcıya sorsam ellerinde olmadığını söylüyorlar,ebay 'den alacaktım,bir alman satıcı ile yazıştım,satışında gönderilen ülkeler arasında ''türkiye'' yok.Bana özel satış açabilirmisin?'' dedim,onuda yapamadı,siesinde varmış,kendi sitesi almanca,almanca bilen buldum,sitesinde de Türkiye'ye gönderim yine yokmuş,sinbo 4 yıl önce ithal getirmiş,talep çok olmayınca ithalatı bırakmışlar,yurtdışından getirme kargo ücreti 100 Euro'yu buluyor,bir ara dolap altına 5 kiloluk çamaşır makinası düşündüm,ama pek bu şekilde kullanan yok galiba....

selamlar.....

Bu urunu yurt disinda bir cok karavanci karavaninda kullaniyor. Simbo'nun ayni modeli fakat uzerinde farkli marka basilmis olanlari gecen seneye kadar amazon.co.uk sitesinde £36 pound'a satiliyordu. Ne yazik ki su anda bu fiyata olan yok. Ama yinede yurt disinda fiyatlarida cok uygun. Yurt disindan getirtmek biraz riskli gumrukte takilma riski var fakat makinanin birinci el fiyati 100Euro'nun altinda olursa gumrukte sorun olmayabilir.

Su anki alternatifleriniz:

http://www.amazon.co.uk/OneConcept-Camping-Washing-Machine-operation/dp/B00B0100BC/ref=pd_sim_sbs_sg_5?ie=UTF8&refRID=1JX7SEZJNXF546ES70C8

http://www.amazon.co.uk/Portable-Caravan-Camping-Washing-Machine/dp/B001V0SNUM

http://www.amazon.co.uk/Good-Ideas-Portable-889-caravans/dp/B003V43Z1S/ref=pd_sim_sbs_sg_1?ie=UTF8&refRID=05A7THNZ2B44HN400DWK

http://www.ebay.co.uk/itm/Mini-Washing-Machine-By-oneConcept-Spin-2kg-RV-Camping-Portable-Clothes-Washer-/221502571751?pt=UK_Irons_Presses&hash=item33929504e7

Melih bey,ilginize ve yardımınıza çok teşekkür ederim.

90 paund + gönderi+ gümrük....aşağı yukarı 500 tl.yi geçiyor.

Bir ara dolaplardan birinin altına 5 kg lık ,makine uygulamayı da düşündüm.Pek karavanda sabit çamaşır makinası kullanan yok.Genelde kampinglerde çamaşır makinesi olması sebebiyle pek tercih edilmiyor galiba,

Benim gibi Doğu ve karadeniz yollarında (ve de uzun süre yayla ve küçük beldelerde)birkaç günden fazla kalınca eksikliğini hissediyor insan.

Yurtdışına çıkınca almak nasip olur herhalde , biraz kafam karışık bir türlü karar veremedim.Sabit mi kullansam,yoksa portatifmi?

Portatif çok pratik görünüyor ama o da Türkiye'de yok.Bakalım hangisi kısmetse artık.....

selamlar....

irfantprk' Alıntı:
Melih bey,ilginize ve yardımınıza çok teşekkür ederim.

90 paund + gönderi+ gümrük....aşağı yukarı 500 tl.yi geçiyor.

Bir ara dolaplardan birinin altına 5 kg lık ,makine uygulamayı da düşündüm.Pek karavanda sabit çamaşır makinası kullanan yok.Genelde kampinglerde çamaşır makinesi olması sebebiyle pek tercih edilmiyor galiba,

Benim gibi Doğu ve karadeniz yollarında (ve de uzun süre yayla ve küçük beldelerde)birkaç günden fazla kalınca eksikliğini hissediyor insan.

Yurtdışına çıkınca almak nasip olur herhalde , biraz kafam karışık bir türlü karar veremedim.Sabit mi kullansam,yoksa portatifmi?

Portatif çok pratik görünüyor ama o da Türkiye'de yok.Bakalım hangisi kısmetse artık.....

selamlar....

Bir öneri:

Acemi birliği olan askeri birliklerin yakınlarında ve üniversitelerin çevresinde çamaşırhaneler olabilir. Para vererek yıkatabileceğinizi sanıyorum.

Ekli dosyalar

• Campingfass.png
    Campingfass.png
    37.4 KB · Görüntüleme: 4,879

Bekir bey haklısınız....

Hüseyin bey gerçekten dahice bir uygulama,İnşaallah yurt dışına çıkınca bakacağım...

Fikirleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim...

selamlar.....

Sn. İrfan Toprak, yazınızı bu gün okudum, Melih beyin verdiği linklerden ilkinde makine şu anda indirimli olarak satılıyor. Bu makinenin benzerini öğrencilik yıllarımda kullanmıştım, bana yetiyordu :smiley:

http://kacirmayiz.com/sinbo-swm-6306-mini-camasir-makinesi-2.html

Gittiğimiz yolun kalitesine göre 50-100 kilometre sonra bidondaki çamaşırlar temiz su ile durulanabilcek hale gelir veya yöntemi yumuşatıcı ile tekrarlayabiliriz.
Akdeniz45

Yazın devamlı yollarda olmanın da dezavantajları var. Konuyu daha yeni gördüm.

Hüseyin, gemici olmanın faydaları var galiba.
Renkliler için kaçla, beyazlar için kaçla gidiyorsun ? :D
Malesef Türkiye'nin yolları eskisi kadar çabuk yıkamıyor.
Yoksa "bereket" mi demeli ? :smiley:

Mesut bey emin olun hala bu camasiri 5 dakikada yikatabilecek yollarimiz var. :smiley:

Sent from my iPad using Tapatalk

Bence Hüseyin bey yıkama işini bitirdi.Sıkmayıda düz bir tahta alıp araçla üsütünde ileri geri yaptık mı bitti bu iş :smiley:.

EvliyaCelebi2' Alıntı:
Gittiğimiz yolun kalitesine göre 50-100 kilometre sonra bidondaki çamaşırlar temiz su ile durulanabilcek hale gelir veya yöntemi yumuşatıcı ile tekrarlayabiliriz.
Akdeniz45

Mesut, tamir edilen veya yeni yapılan yollarda sıkıştırma görevi Türkiye‘ de yoldan geçen araçlara verildiği için mesafeyi kısaltabiliriz ;). Eğer yolda gitmiyorsak, bidonla top oynayabiliriz :D.Yapılabilecek bir diğer kolaylık, bidonunun dışını siyaha boyayıp Türkiye‘ nin güneşinde biraz bekletirsek suyu ısıtmaya gerek de kalmaz.

Renkli çamaşırlara gelince. Gezilerimizde 2-3 gün sonra, karavanparklarda diğer karavancılara gözüm alışır. Şehri gezerken, restorantta karşılaştığımız insanlar arasından karavancıları kıyafetlerinden rahatlıkla seçer ve Sonja‘ ya „bunlarda karavancı“ derim. :D Hemen hepsinde, çabuk kuruyan, ütülenmemiş (veya ütüye ihtiyaç olmayan), pratik ve kullanışlı giysiler var.
Böyle çamaşırların hepsini bir makinede (bidonda) yıkayabiliriz. Sadece iç çamaşırlara ayrı muamele yapmakta fayda var.
Not: Karavanda ütü konusu forumda çok okunan konulardan birisi olduğundan söylediklerim Türkiye‘ deki karavancılara tam uymayabilir :D

mayıstosböce' Alıntı:
Bence Hüseyin bey yıkama işini bitirdi.Sıkmayıda düz bir tahta alıp araçla üsütünde ileri geri yaptık mı bitti bu iş :smiley:.

Bülent Bey sıkma işini hic düşünmemiştim. Teklifiniz hiç fena değil. Bu durumda kurutmaya gerek kalmaz ütülenmiş de olurlar. :D

Konu açılmış iken, Türkiyenin yolları için;
"Yiğidi öldür, hakkını yeme" derlerdi. Umarım hala geçerlidir ?
Bodruma İzmirden ilk gittiğimde 6 saate yakın sürmüşdü. Bu yaz birkaç km. hariç, düzenli oto ve çift yolu neredeyse 3 saatde aldık. Nereden bakıldığına bağlı ama bardağın yarıdan fazlası dolu olmalı . Bırakın AB dışı avrupayı, birliğe yeni giren ülkelerin tali yolları bir tarafa, ana yolları bile sorunsuz değil. Üstelik dışarı çıkanlar tabelalardan bilir, AB nin hepsine masif yardımı var.

Bu sene Türkiyede yollarda gördüğüm çalışanların da hakkını yemek istemem açıkcası. Değişik rakkam gönderen olursa gözlüğümü değiştiririm, sorun değil. ;)

Aman yazdıklarımla belli yöneticileri ima ettiğim anlaşılmasın. Zaten ima bile olsa yeri burası değil.
Daha iyisi olmaz mıydı olurdu tabi. En azından 350.000.000.000 $ savaşa gitmeseydi kim olursa olsun herkez daha iyisini yaptırırdı bence.

Not. Bugün bizde çamaşır günü değil, o yüzden konuyu biraz dağıttım galiba, af ola. :D

EvliyaCelebi2' Alıntı:
Akdeniz45

Kamyoncu sistemi yıkama, Tugay58 iyi bilir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,444
Kayıtlı Üye Sayımız
172,099
Kaydolan Son Üyemiz
Attorney58

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR