Sıralı LPG Sistemlerinde Hangi Markayı Önerirsiniz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gargamel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,257

Sıralı LPG Sistemlerinden Hangi Markayı Önerirsiniz?

• Kullanılan toplam oy
    52

gargamel

Kamp I
Yer
İstanbul
jeep marka XJ ve WJ modellerine en uygun ,en kaliteli önerebileceğiniz firma /marka bilgileri ?? Şimdiden teşekkür eder bol çamurlu ve oksijenli günler dilerim...

Etiketler
Ynt: Sıralı LPG Sistemlerinde Hangi Markayı Önerirsiniz?

1.TARTARİN
2. BRC
3.LOVATO

4 .ARAC İYİ ISINMASI GEREKLİ ISINMASSA GİTMEZ GAZ BEYNİDE ÇOK İYİ ISINMASI GEREKLİ

bunlar en iyisi italyan sabahları bile ilk marş ta fark ediyo iyi markada yerlilerde hep sorun ben denedim en sonunda lovato var ama ne rahat mış

önceki arabamda da tartarin vardı harikaydı oda

Hepsi birbirine benzer sistemler,

Prins te fark

1 - enjektörlerin metal ve japon malı olması ki en pahalı parcasıdır sistemin.
2 - ECU programları hazır değildir, aracın karakterine göre sıfırdan programlanır, uyum sağlamama gibi bir sorunu yoktur, bire bir benzin simüle edilir.
3 - Güç kaybından ziyade artışını hissedersiniz.

http://www.prinsautogas.com/en/products/vsi-lpg/vsi-lpg.html

Benim hiç sevemediğim bir yakıt türüydü LPG , 1 yıl araştırdım, Türkiyede ilk sıralı lpg uygulanan araçlardan biri bende, direk hollandadan ithal edip montajını yaptırdık.

Selamlar

Araç muayenelerinde problem olabiliyor mu lpg sistemi? Bu sistemin ayrıca bir yıllık periyodik vizesi filan var mı? Trafik ekiplerinin yaptıkları uygulamalarda birkaç kez lpg olup olmadığı sorusuyla karşılaştım , araç eğer lpg li ise sistemin ruhsata işli olup olmadığını kontrol etmek amacıyla mı soruluyor yoksa başka bir amaç mı var acaba? Ben de uzun yıllardır lpg sisteminden uzak durdum hep.

Bu arada Yavuz abi , sendeki bilgilerle birkaç düzine ansiklopedi cildi çıkar mutlaka...

yok aynı arac muayene zamanı ..makina mühendisler odasından sızdırmazlık raporu alınıyo 25 ytl salı günü aldım muayene yapıtırdım binek arclarda 2 senede ibr aynı muayene raporalınca muayeneye

quattro' Alıntı:
Araç muayenelerinde problem olabiliyor mu lpg sistemi? Bu sistemin ayrıca bir yıllık periyodik vizesi filan var mı? Trafik ekiplerinin yaptıkları uygulamalarda birkaç kez lpg olup olmadığı sorusuyla karşılaştım , araç eğer lpg li ise sistemin ruhsata işli olup olmadığını kontrol etmek amacıyla mı soruluyor yoksa başka bir amaç mı var acaba? Ben de uzun yıllardır lpg sisteminden uzak durdum hep.

Bu arada Yavuz abi , sendeki bilgilerle birkaç düzine ansiklopedi cildi çıkar mutlaka...

Sadece sızdırmazlık raporu alınıyor mmo dan, onun haricinde ruhsata işli olmayan lpg sistemi trafikten men ile cezalandırılabilir. Sızdırmazlık testini mmo ya gerek kalmadan cihazı olan servislerde kendinizde yaptırabilirsiniz, sonuçta sizin can güvenliğiniz için. Ama rapor sadece MMO dan alınabiliyor.

Geçen gezide benim lpg devre dışı kalmıştı, sebebi bulundu , sanıyorum sağdan soldan isimsiz istasyonlardan lpg almamak gerek, filterinin ve deponun içinden metal tozuna benzeyen siyah partiküller çıktı, filtre tamamen tıkanmış, deponun çıkışındaki hat da tıkanmış. çıkan tozu servisteki çocuklar gazete kağıdının üzerine koymuşlardı inanılmazdı.

lpg li olduğu zaman arazi araçları performans kaybı yaşıyormu kullananlar bilgilendirebilirmi acaba

Jeep XJ.de performans kaybı hissi yok, o kasaya göre gereksiz güçlü motoruyla alakalı olabilir. Hiç benzine alma ihtiyacı duymuyorum. HR-V zaten benzinde bile güçsüz hissettiren bir araç olduğundan LPG.de sıkıntı yaratıyor arazide rampalarda falan, benzine alıyorum genellikle.

Yavuz, senin için sıkıntılı olmuştu Eğriova gezimiz, geçmiş olsun, işte birileri haksız para kazanacak diye bedel ödediğimiz konu oluyor, lpg, benzin, mazot maalesef.

discovery-V8' Alıntı:
Sadece sızdırmazlık raporu alınıyor mmo dan, onun haricinde ruhsata işli olmayan lpg sistemi trafikten men ile cezalandırılabilir. Sızdırmazlık testini mmo ya gerek kalmadan cihazı olan servislerde kendinizde yaptırabilirsiniz, sonuçta sizin can güvenliğiniz için. Ama rapor sadece MMO dan alınabiliyor.

Geçen gezide benim lpg devre dışı kalmıştı, sebebi bulundu , sanıyorum sağdan soldan isimsiz istasyonlardan lpg almamak gerek, filterinin ve deponun içinden metal tozuna benzeyen siyah partiküller çıktı, filtre tamamen tıkanmış, deponun çıkışındaki hat da tıkanmış. çıkan tozu servisteki çocuklar gazete kağıdının üzerine koymuşlardı inanılmazdı.

Aynen öyle Zerrin;

Filtreyi istasyon koyacağına biz koymak zorunda kalıyoruz , o bile yeterli gelmiyor.

Fikirleri ve deneyimi olan arkadaşlar lütfen biraz paylaşım yapın.. bu bilgiler klavuz bilgi teşkil edilebilir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,088
Kaydolan Son Üyemiz
TunaKarakaya

SON KONULAR

Geri