Sizce 4x4 Pazarında En İyi Araç Hangisidir?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan VitaEsMorte Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 335
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 149,877

Sizce 4x4 Pazarında En İyi Araç Hangisidir?

• Kullanılan toplam oy
    836

Etiketler
Ynt: Sizce 4x4 pazarında lider marka hangisidir?

Selamlar,
bence araç markası tartışması, yabancıların "dini konular" dediği cinstendir.. yani, tartışması olmaz, kişiye özeldir.. ama özellikle ve genellikle "teknik olmayan" dayanakları vardır. Aynı, çok güzel yemek yıkayan, çamaşır yıkayan ve dünyalar güzeli bir insanı ( bay yada bayan ) eş olarak seçmeyebileceğiniz gibi.. kimya işi yani ( tabii bence )

Ama yeri gelmişken belirteyim, bence Land Rover.. hangi Land Rover derseniz önce Defender , sonra da Discovery I.. niye derseniz...
1. "her yere giden tek araç" ünvanına sahiptir ( teknik olarak çok doğru olmayabilir ama nam-ı böyle işte )
2. kendine has bir müthiş sadeliği vardır
3. sizi asla yolda bırakmayacağı hissini verir ( genelde de hissiyat doğrudur )
4. hiçbir lüksü yoktur, zaten "lüks arıyrosanız arazide doğada ne işiniz var?" sorunusunu siz hep sorar gibidir

dikkat ederseniz, benim Defender'i sevmemin nedenlerinden hiçbiri ne motor gücüne ( ki, kullandığım defender sadece 68Hp. gücünde) , ne dingil mesafesine ( 110inch şase oldukça uzun bir ölçüdür) ne tırmanma yeteneğine ( bu motorla nereye tırmanıyorsunuz?) , ne hızına ( otoyolda 90km. max hız ) ne de lüksüne (araçta cam dahil herşey yakın kumandalı) bağlı.. sadece kimya uyuşması işte.. o yüzden , sevdiğiniz araçları tekrar değerlendirmeyi düşünürmüydünüz? sevgiler, reha ::smiley:

Evet kesinlikle katılıyorum Reha abi
Land Rover sadece 4 çeker araç üretiyor, arazi aracı üretiyor, hatta hiçbir Land Rover seçmeli iki çeker değil, bunu prensip haline getirmiş firma, benim de sempatim bundan ötürü
Ferrari'nin de çok sempati toplamasının sebebi bu sadece safkan spor otomobilleri üretmesi ;)

Ayrıca başlık "lider marka hangisidir" bunun tartışması da olmaz ki ???
istatistiklere bakılır en çok satan hangi markaysa lider odur ;)
"en iyi marka" diye değiştirsek di mi?

abicim sizin discolara laf etmedik her zaman saygı duyar yol veririz :smiley:
ayrıca bu arazi olayında sanırım mercedes g seriside iyi işler yapıyor (mog kadar olmasada )
otomobilin çarpıp dağıldığı bir kaza hatırlıyorum g 240 ın tamponunda hafif bir eğiklik olunca araç sahibi abimiz baya bir laf etmişti
emanet araç kullanmayı sevmediğimden hiç kullanma talebinde bulunmadım ama asfaltta çok hantal bir araç

Reha Bey hoşgeldiniz.
Söylediklerinizde çok haklısınız aracla aranızdaki kimya çok önemli, bir yerde bütün olabilmek ve beraber birşeyleri başarabilmek çok büyük mutluluk verir insana...

Yücel Bey dediğiniz olay sadece g240 değil Land Cruiser, Pajero, Defender ve Discovery için de geçerli
bu araçların normal bir araba ile çarpışmasında da sonuç aynı olacaktır. Bu araçlarda SUV lardan farklı olarak hem şase çok daha ağır ve sağlam hem de araç yerden çok daha yüksek dolayısıyla karşınızdaki arabanın dağılması kaçınılmaz
Tabii ki üretici firma araç arazide dayanıklı olsun diye böyle yapmış, vurduğunu parçalasın diye değil ;D

yücel' Alıntı:
abicim sizin discolara laf etmedik her zaman saygı duyar yol veririz :smiley:
ayrıca bu arazi olayında sanırım mercedes g seriside iyi işler yapıyor (mog kadar olmasada )
otomobilin çarpıp dağıldığı bir kaza hatırlıyorum g 240 ın tamponunda hafif bir eğiklik olunca araç sahibi abimiz baya bir laf etmişti
emanet araç kullanmayı sevmediğimden hiç kullanma talebinde bulunmadım ama asfaltta çok hantal bir araç

eski araçlarda yalnız metal ön koruma aksamları mevcut 93ten sonra plastik aksamlara döndü araçlar...ondan sağlam eski araçların ön tamponları falan...

Ynt: Sizce 4x4 Pazarında En İyi Araç Hangisidir?

Eski tip Unimog, askeri Hummer, 3 kapı Pajero, 90 LR Defender, LandCrusier FJ40 (70), Lada Niva...

Her zaman "safkan" arazi araçlarından yanayım...

Üstteki listede CJ serisininde olması gerektiğini biliyorum ama askeri tip hummer var diye onu katmadım... ;D

200 kişilik foruma göre 21 az bir oy. Hadi bakalım herkes oylamaya ;)

LR' lerden bir gurubun zamanında Orta Amerika yağmur ormanlarından geçirildiğini biliyorum. Sık dallı ve çamurlu arazi içinden ingiliz plakalı LR' ler nasılda geçirilmiş. Bu yüzden aslında en iyileriden birinin LR olduğu kesin. Aksini söyleyecek yok herhalde ;D

Herkese merhaba , Murat ı , Rehacigimi LROwners ten taniyorum, Bende bu konuda kendi fikirlerimi ve deneyimlerimi sizinle paylaşmak istedim.

1993 yilindan beri arazi araci hastasiyim , sirasiya sahip oldugum araçlar Lada Niva 1.6, Chevy Blazer S10 2.8 V6 , Toyota 4 Runner 24 TD , Toyaota land Cruiser VX 80 4.2 TD , CJ 7 4.2 ve en sonundada Landrover Discovery I 3.9 v8i Sahibiyim

siralamada oncelikle amerikanlarin uzerini ciziyorum insana sadece dert veriyorlar ,

lada kendi capinda, sasisi olmayan hafif kucuk motorlu bir arac bu ozellikeriyle hafta sonu egelncelerinde yuzunuzu kara cikartmadan sizi eve donduruyor ama uzun yol, ailece kamp falan icin oldukca kucuk .

4runner hatiri sayilabilecek kadar dayanikli iyi bir arazi ve uzun yol araci ama benim kanim isinmadi.

VX 80 i anlatamam mutlaka kullanmaniz gerekir , heybeti, inanilmaz torku, standart diff-locklari, araziye gore ayarlanabilir amortisorleri , muhtesem konforu ile her turlu ovguyu hakediyor , bu araci satin alirken bana bu araci kullandiktan sonra birdaha baska araca binemezsin demislerdi , toyotanin bir baska ozelligide asla sorun cikartmamasi , bana servisini aksatmadigim taktirde 450000 km garanti vermislerdi. isterseniz otobanda, dag yollarinda yuzlerce km yi hic yorulmadan eritirsiniz, isterseniz en agir sartlardaki balcik , kum tepesi, kar demeden gonlunuzce eglenirsiniz hemde konfordan odun vermeden, bunlarin ikisini bir arada bu kadar iyi yapabilen baska arac henuz yok . Bu yuzden benim 1 numaram bu.

İkinci sırayada model ayırmadan landroveri koyuyorum, kendine has özellikleri var Aluminyum olmasi, sadece arazi aracı üretiyor olması, sempatikligi ve basitligi , tamamen mekanik olması (bu ozellikler 98 sonrasında biraz 2002 sonrasinda tamamen kaybolsada) az problem cikartmasi, parclarinin ve arazi kitlerinin kolay ve ucuza bulunabilmesi, her turlu modifikasyona acik olmasi vb ozellikleriye Turkiye sartlarinda en uygun arazi aracı.

Tabi fikrimi denediklerime göre yazdım, henüz denemedigim belki daha iyileride vardır.

Umarım sizleri sıkmamışımdır

Saygılarımla

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR