Son Defender

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yigit uygur Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,056

yigit uygur

Kamp I
Son Defender, İngiltere Solihull'daki fabrikanın üretim bandından bugün 29 Ocak saat 9:22'de geçti.
Land Rover Defender Solihull production ends - BBC News

0
Ekli dosyayı görüntüle 4116 Ekli dosyayı görüntüle 4117
6

Etiketler

Yedek parça üretimini de etkiler mi acaba?

En azından belli bir süre?
Yedek parça üretimi devam edecektir. Zaten İngiltere bitirse bile Otokar devam ediyor üretime. Yazılı bir kural mı bilmiyorum ama üretimi biten araçların sanırım 50 yıl fabrika tarafından yedek parçaları üretilmek zorunda. Sadece otomotiv değil, tüm sanayi ürünlerinde kriter, ürüne biçilen kullanım ömrünün belirli bir oranı süresince yedek parçasının da üretilmesi üzerine. Bugüne kadar üretilen Series ve Defenderların 3/4'ünün hala trafikte olduğu göz önüne alınırsa, herhalde daha bir 50 yıl yedek parça sıkıntısı olmaz :smiley: Aslında talep olduğu sürece arz da olacaktır diye düşünüyorum.

Yedek parça üretimi devam edecektir. Zaten İngiltere bitirse bile Otokar devam ediyor üretime. Yazılı bir kural mı bilmiyorum ama üretimi biten araçların sanırım 50 yıl fabrika tarafından yedek parçaları üretilmek zorunda. Sadece otomotiv değil, tüm sanayi ürünlerinde kriter, ürüne biçilen kullanım ömrünün belirli bir oranı süresince yedek parçasının da üretilmesi üzerine. Bugüne kadar üretilen Series ve Defenderların 3/4'ünün hala trafikte olduğu göz önüne alınırsa, herhalde daha bir 50 yıl yedek parça sıkıntısı olmaz :smiley: Aslında talep olduğu sürece arz da olacaktır diye düşünüyorum.
Haklısınız. Talep olması lazım sanırım.
Bende ilerleyen günlerde bu talebi gösterenlerden biri olacağım.
Defender efsanesini yaşatmak için küçükte olsa katkısı olur umarım. :smiley:

Allah nasip ederse bende yakında defender ailesine katılıyor olacağım off road ıcın çok heyecanlıyım İnşallah hayırlısı olur Hepimizi Allah kazadan beladan korusun İnşallah :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR