Sorunsuzluk acisindan RRC-Discovery 1-2 karsilastirmasi.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan registerlater Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,044

Sorunsuzluk ve yurutme maliyeti acisindan hangisi?

• Range Rover Classic

Kullanılan: 6 24.0%
  • Discovery 2 V8

Kullanılan: 3 12.0%
  • Discovery 1 V8

Kullanılan: 17 68.0%

• Kullanılan toplam oy
    25

registerlater

Ana Kamp
RRC(92-94) mi? Yoksa Discovery2(99-2002) V8 mi?(araclar otomatik sanzimanli olacak ve gunluk olarak kullanilmayacak, agir arazi sartlari icin de hazirlanmayacak)

ilk alim maliyeti, vergi, yakit tuketimi goz ardi edildiginde(ve kronik sorunlarin kalici olarak halledilmesi icin harcanacak para da ihmal edilebilir) hangisinin isletme maliyeti daha dusuk olur?Ve hangisinin sorun cikartma ihtimali daha dusuk olur?
RRC alinirsa kapsamli bir bakimdan gececektir, fakat buna ragmen zaman icinde yasindan dolayi problemler cikarmaya devam edecegini tahmin ediyorum.Fakat discovery ve defender'la benzer alt yapisi ve az olan elektronik techizatindan dolayi bakimlari ve tamiratlari makul olacaktir.Diger taraftan Discovery2 daha yeni bir model ama kronik sorunlari(koruk ve elektronik sistemlerde cikan sorunlar) daha fazla ve tamirati pahali.

Yukardakiler forumlardan ogrendiklerim; Land Rover konu basligi altinda da boyle bir konu gormedigim icin size sormak istedim.Yani eski ama daha mekanik bir arac mi yoksa daha yeni ama kronik sorunu daha cok bir arac mi?

Her iki aracin da varolan kronik sikintilari kalici olarak halledilebilir mi?Discovery 2'de koruk sisteminin iptali mumkun sanirim, peki sorun cikarabilecek elektronik sistemlerin de iptali mumkun mu?Mumkunse bunlari da goz onunde bulundurup cevaplar misiniz lutfen?

(ya da en sorunsuzu discovery1 mi olur?)

Etiketler

Ynt: Sorunsuzluk acisindan RRC-Discovery 1-2 karsilastirmasi.

Ben olsam disco-1 alırdım ;)
Zaten öyle oldu ;D

RRC çok tanımıyorum ama yıl olarak daha eski
Disco-2 elektronik fazla, gerçekten de tamir ve parça fiyatları yüksek
Disco-1 Otokar tarafından üretilen, birçoğu defender ile uyumlu ucuz parça bulma olanağı var mekanik ağırlıklı

tercih sizin :smiley:

Defender kullanıyorum ama RRC, DI, DII arasından hernekadar gönlüm DII yanında olsa da mantıklı olup DI alırdım.

Gorusunu paylasan herkese tesekkurler,

En mantiklisi disco1 gibi gorunuyor, ama disco 1 alirsam da gozum RRC'lerde kalacak hep ;D .Land Rover ailesindeki her modelin kendine ait bir yeri var, ozellikle Defender ilerde maddi durumum yerinde olursa alip bir kenara koyacagim modellerden biri olacaktir(Maalesef Defender'i listeden cikardim cunku uzun yol icin cok uygun gelmiyor bana, cok sevdigim bir model olsa da ihtiyaclarimi karsilamiyor yani).Anketin son durumundan sonra disco 2 aklimdan cikti gibi, RR p38'i de ankete koymadan kendi edindigim izlenimle otomatik olarak elemistim zaten ;D .

zamanla off roada donanımı eklemek istiyorum derseniz kesinlikle disco 1

Ben bunlar arasında Disco I ES tavsiye ederim. Kendime de tavsiye ederim. Hatta bulursam alacağım :smiley:

Bence de RRC. Neden ülkemizde tutulmadığını anlamıyorum. RRC alırsanız başlıbaşına bir araç kategorisi (lüks SUV) yaratmış aynı zamanda safkan bir arazi aracına hem de modern bir sanat eseri olarak Louvre müzesinde sergilenen bir tasarım şaheserine 10.000 TL gibi civarı bir paraya sahip olacaksınız. Hem de 1970-1995 arasında sadece 325.000 adet üretilmiş bu araca sahip olan ender kişilerden biri olacaksınız. Bana soracak olursanız ne L322 ne P38 sadece RR Classic. Ancak bana sorarsanız 92-94 değil daha eski modelleri 87-89 düşünün derim. Zira 92-94 modellerde zincirli transfer kutusu var. Ve yurtdışında bir çok forumda okuduğum kadarıyla bu araçların sahipleri daha önceki modellerde yer alan LT 230 trasnfer kutusuyla değiştiriyorlar...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR