Suzukı Grand Vitara 1.9 Dizel 60000 Bakımı Hakında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan 112metin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,554

112metin

Yeni Üye
2009 model suzukı gv dizel aracıma 60000 bakımı yaptırdım trıger seti devir dayım ponpası v kayışı motor yagı yag filitresi mazot filitresi polen filitresi ön arka fıren balataları hepsi 850 tl ayvalıkta vedat ustaya yaptırdım gercek bir usta servis 3 misli para istiyordu ödedigim fiyat uygunmu ne dersiniz

Etiketler
Ynt: Suzukı Grand Vitara 1.9 Dizel 60000 Bakımı Hakında

aynı bakımı aralık ayında trabzon yetkili servisinde 1400 liraya yaptırdım, bu fiyata göre sizinki bayağı uygun yalnız benim akü de değişmişti

efulim08 slm sizde çok iyi fiyata yaptırmışsınız izmir deki servisler 2000 tl uzeri para talep ediyordular sizdeki yetkili serviste engin usta gibi biri var çok şanslısınız allah razı olsun çok yardımcı olmuştur bana yolunuz düşerse selam saygılarımı iletin lütfen

slm serviste 1200 tl yaptırdıysanız çok iyi güle güle kulanını aracınızı kazasız belasız olsun servis benden 2200 istemişti bu yazdıklarıma

112metin' Alıntı:
2009 model suzukı gv dizel aracıma 60000 bakımı yaptırdım trıger seti devir dayım ponpası v kayışı motor yagı yag filitresi mazot filitresi polen filitresi ön arka fıren balataları hepsi 850 tl ayvalıkta vedat ustaya yaptırdım gercek bir usta servis 3 misli para istiyordu ödedigim fiyat uygunmu ne dersiniz
Gelecek ay Ayvalığa geldiğimde Suzukici bir dost bulmak güzel olacak :smiley:

112metin' Alıntı:
slm serviste 1200 tl yaptırdıysanız çok iyi güle güle kulanını aracınızı kazasız belasız olsun servis benden 2200 istemişti bu yazdıklarıma
pardon, fren balatalari haric geri kalan icin odedim 1200tl. gozumden kacmis sonra farkettim. fren balatalarim degismedi yani. ;)

Bu bakım haberleri beni çok şaşırtıyor.
280bin km deki aracımın devir daim pompası hala değişmedi sorun çıkarttığı falan da yok, triger seti de 100bin de bir değişir niye 60bin de değişsin ki. Suzukinin triger kayışını toyotanınkinden daha kalitesiz malzemeden mi yapmışlar sanki.
Geçen bir arkadaş ta servsite ford aracının fren balatalarını değiştirmiş 500 ytl tutmuş ona da güldüm geçtim.

Merhaba,
Geçtiğimiz ay (Ağustos-2013) içinde, önce yetkili serviste genel motor-mekanik-elektronik aksam kontrolü, sonra Bosch Car & Diesel Servisinde hava ve polen filtrelerinin değişimi, fren balatalarının kontrolünü yaptırdım. Her ikisinde de fren balatalarının değişimine gerek görülmedi, MAŞALLAH. Gerçi ben %90 şehirler arası ve sakin kullandığım için böyledir, şehir içinde, mecbur kalmadıkça hemen hiç kullanmadığımdan, sıkışık trafik ve ışıklarda sık dur-kalk yapmadığımdan, balatalar uzun dayandı.

YANLIZ anlamadığım nokta, 1.9 DDiS motorda triger, zincir değil miydi? YOKSA kayış mıydı?
Zincir ise, normal şartlarda 500.000 km dayanması gerekmez mi?

Ona bakarsanız devirdaimin de en az 200bin, genel ortalamada ise 300bin km'nin üzerinde dayanması gerekiyor, ama gel gelelim 60bin km de değiştirmişler... İhtiyat sahibi olmak iyidir ama bu biraz abartı bence.

BRAVEHEART' Alıntı:
YANLIZ anlamadığım nokta, 1.9 DDiS motorda triger, zincir değil miydi? YOKSA kayış mıydı?
1.9 DDIS motorlarda kayis bulunuyor, ben 60000km bakiminda degistirdim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,463
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

SON KONULAR

Geri