Suzuki Grand Vitara 5 Kapı Marşpiyelde Su Kalma Kronikmi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan troyexplorer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,990

troyexplorer

Zirve
Yer
İstanbul
Arkadaşlar 2005 model aracımda sunroof var dolayısıyla sunroof su tahliye hortumu sağ ve sol ön direkten marşbiyele kadar iniyor , marşpiyel deliklerindende tahliye oluyor, buraya kadar normal
Araç durduğu yerde bu yukarda bahsettiğim olay veya başka biyerden marşbiyele su doluyor , suyun tamamı alttaki deliklerden akamıyor, frene basınca veya hızlı kalkış yapınca marşbiyellerde su çalkalanıyor , bu ileri geri çalkalanma esnasında tahliye deliklerinden damlama şeklinde akabiliyor.
Aracın marşbiyelindeki plastik dodiği söktüm, kapı eşiklerindeki plastikleride söktüm, kapı eşiklerinin ordan marşbiyelin içine ikişer tane tapayla kapatılmış delik var , tapaları çıkartıp içeriye hortumla su bastım şakır şakır tahliye deliklerinden akıyor, ne olur ne olmaz diye delikleri biraz daha büyüttüm , içeride çamur olmasına karşın yarım saat hortumla su bastım neyse toparladım
İlk yağmurda yine su çalkalanmaya başladı ,bi süre sonra çalkalana, çalkalana damlama şeklinde tahliye oluyor
Dodiği sökünce marşbiyelin en önünde ve en arkasında tahliye deliği olmadığını farkettim ,yani bir tarafta 4 tane delik var ,bu delikler en önden ve en arkadan 30-40 cm uzakta başlıyor sebep bumu acaba
Aynı kasa kullanan arkadaşlar, marşbiyelden su çalkalanma sesi duyan varmı hepsimi aynı bunu merak ettim ??

Son düzenleme:

Etiketler
Anlamadığım tarafı çalkalanma sesi yapacak kadar çok su , marşbiyelin bi ucundan diğer ucuna gezerken 4 tane tahliye deliğinden neden kısa sürede akamıyor son çare bu bahsettiğim tapalardan içeriyi boroskop kamerayla incelemek, içeride saçtan bir bölme daha mı var acaba bunu göremiyorum, tek mantıklı açıklaması bu herhalde

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR