Suzukı Vıtara 1.6 Jlx 5k Yakıt Problemi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sefaserin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,391

sefaserin

Yeni Üye
Yer
mersin
Cümleten hayırlı günler ustadlarım.bu konu hakkında sizinde bilgilerinizi merak ediyorum benim aracım km de 31 kruş yakıyor arazıde 40 krşa kadar cıkıyor bana pek normal gelmedi lpg nin litresi 2.60 krş ortalama 75 tl ye depom doluyor ve 220-230 km arası yol yapıyor kendımız dizel tamirciyiz ,bujileri kabloları sıbob ayarını lpg ayarını komple yaptırdım ve değişmesi gerekenleri elımden geldığınce orjınallerı ıle degıstırdım fakat yatığı yakıtın son durumu anlattıgım gbı. araçta büyük ebatta bi lattıkte yok 205/75/15 ebatında lastıği mevcut ve aracımın cekısıde bazı bındığim vitaralara nazaran biraz çekişi olsun gıdısı olsun düşük. motor sağlam herhangi bir üflemesi vs bi durumuda yok.Bilginiz varsa bu konularla ilgili bnmle paylaşırsanız sevirim. Herkeze selam

Etiketler
LPG filtre ve ayarlarının iyi olduğunu düşünerek
Subap kecelerinde ( contalarinda) LPG nin kullanimi nedeniyle catlamalar deformasyon oluyor güç kaybı yaşıyor.
Kompresyon test aleti bağlayıp her silindirin kontrolunu yapıp olması gereken degeri de öğrenip durumu karşılastirabiliriz.

Aynı araçtan bendede var. Sizin verilere göre 100km de 11 LPG tüketiyor. bence gayet normal.araç 1600cc olması otomobillerle aynı yakacak diye düşünmeyin.airodinamik farklı en önemlisi şanuman vites oranları farklı.Kaldıki ekonomik otomobillerde 100km/8-9L dir tüketimi. benzinle kıyaslamayın hacim olarak. İşin özeti Gaz pahalı kardeşim araba ne yapsın. :smiley:

Bende yeni aldım aracım 185000 km de ikinci sahibiyim çok bakımlı ve temiz karma olarak 450-550 tl arasında yakıyor. lgp 2660 tl bende çok yaktığını düşnüyorum.

bende yeni aldım araçı 2001 modek vitara jlx 5 kapı otomatik 60 kuruş yakıyor km de 60 tl lik gaz attım 100 km gidebildim normal mi ne yapmam gerekiyor arazıde daha çok yakıyor lütfen yardım

bende yeni aldım araçı 2001 modek vitara jlx 5 kapı otomatik 60 kuruş yakıyor km de 60 tl lik gaz attım 100 km gidebildim normal mi ne yapmam gerekiyor arazıde daha çok yakıyor lütfen yardım

Öncelikle hayırlı olsun aracınız. Lpg sistemi manuelmi? Sıralı sistemmi? Takılalı kaç yıl olmuş? Lpg ayarına götürdünüzmü?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Öncelikle hayırlı olsun aracınız. Lpg sistemi manuelmi? Sıralı sistemmi? Takılalı kaç yıl olmuş? Lpg ayarına götürdünüzmü?

sıralı sistem takılalı 3 yıl oldu daha yeni gaz beynini değiştirttim orda bakımıda yapıldı filtre falan gaz ayarıda yapıldı yinede 60 kuruş yakıyor km de

Sübap ayarları bozuktur aracınızın. Uzun süre binmek istiyorsanız tavsiyem silindir kapağını söktürüp sübaplarını kontrol ettirin arabanızın yakıtıda düşecektir kullanımıda daha keyifli olacaktır.

Sübap ayarları bozuktur aracınızın. Uzun süre binmek istiyorsanız tavsiyem silindir kapağını söktürüp sübaplarını kontrol ettirin arabanızın yakıtıda düşecektir kullanımıda daha keyifli olacaktır.

eyvallah ustam sağolasın o dediğin ayarı yaptırıp farkı burda paylaşıcam inşallah işe yarar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR