Suzuki Vitara'ya Hangi Lastik Uygun?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan FRT Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,320

FRT

Ana Kamp
Merhaba arkadaşlar 2001 model suzuki vitarama arazi koşullarına uygun bir lastik takmayı düşünüyorum.Hangi lastik uygun olur.Çamurda iyi olmasını istiyorum.İstanbulda oturuyorum ve bu lastikleri nereden temin edebilirim yardımlarınjız için teşekkürler.

SP A0281

Etiketler
Ynt: Suzuki Vitara'ya Hangi Lastik Uygun?

elimde dört adet good year wrangler hp at 215-65 r 16 lastik var sıfır ayarında 600 tl düşünüyorum.ilginizi çekerse yazın

REsimdeki araziye uygun lastik MT lastiktir. Aşağısı kurtarmaz. Federal 235/75/15 MT lastikleri kullanan bir çok arkadaş var burda. İstanbulda distirbitörü var. Doğrudan ordan temin edebilirsiniz. Çamur lastikleri içinde federal fiyat fayda paritesi en uygun lastiklerden biridir. İkinci el de uygun bir lastik bulursanız kaçırmayın, bu aylarda zor bulunur bu lastikler. Bayiye bile gelir hemen tükenir. ;)

235/75/15 ölçü Federal Couragia Mt lastik 10 numara bir lastiktir. Şiddetle tavsiye ederim...

peki bu lastiğin asfaltta ne gibi olumsuzlukları olabilir.Goodyear wrangler MT/r iyimidir.

Tek dez avantajı sesi ve ıslak asfaltta kayması. Ancak bende çok düşünerek aldım üstelik benim aracın tenteli idi. İki olayada alışınca birşey olmuyor. Ses zaten aracın çamurda yaptıklarını görünce senfoni gibi geliyor. kayma olayı ise İnsanı daha dikkatli araba sürmeye ittiği için benim için birşey farketmedi...

Federali, Goodyear MTR den yeğ tutun.Daha agresif diş yapısı ve ıslak asfaltta daha güvenli bir sürüşü vardır. Ama ikinci el uygun fiyatlı olarak bulacağınız bir GY mtr yi de kaçırmayın.

MT/R lastiklerin karda ve kumdaki performansı nasıldır.

Federal için cevap vereyim, diğerleri de farklı değildir.
Sıkışabilen karda performansı iyidir, kumu kazacağı için başa bela olur.

FRT' Alıntı:
MT/R lastiklerin karda ve kumdaki performansı nasıldır.

Lassa Competus 215/80/15 Vitara JLX2001 5 kapı için

195-80-15 lastiklerimi 215/80/15 ile değiştirmeyi düşünüyorum.Deneyimi olan arkadaşlardan acil bilgi akışı lütfen

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR