toyota land cruiser hj60 hakkında bilgi lütfen ...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dserdarguner Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,570

toyota land cruiser hj60 hakkında bilgi lütfen ...

• HJ 60 OFF ROAD İÇİN UYGUNMU

Kullanılan: 7 77.8%
  • HJ 60 OFF ROAD ARACINA ÇEVİRMEK İÇİN MALİYETİM NE OLUR ...

Kullanılan: 2 22.2%

• Kullanılan toplam oy
    9

dserdarguner

Yeni Üye
Yer
Antalya
arkadaşlar merhaba toyota land cruiser hj60 almak istiyorum bu araçla off road yapmak niyetindeyim araç hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar yardım ederse çok sevinirim .

Etiketler

Ynt: toyota land cruiser hj60 hakkında bilgi lütfen ...

60 serisi offroad'a uygundur. Hoplamaya zıplamaya uygun değildir ama ağır ağır heryere gider. Uzun yola da yine ağır ağır heryere gider....6-7 bin liraya ağır offroad yapabilecek duruma da gelir. En kolayı SOA ile aksları makasın altına almak, 35 lastik takmak, vinç ve şnorkel takmak olacaktır. Ancak bana sorarsanız linkteki aracın fiyatı biraz yüksek. Avantajı ise yüksek tavan olması ve aksesuarlı model olmasıdır...

Selamlar, Bu aracı bende çok yakından inceledim tamamen orjinal, Ayna mahruti oranı 3,70 kilit yok ,lsd

yok h55f şanzuman.HJ60 LG-MZ ,aks kodu KO52 .İtina ile bakılmış bir araç ama fiat konusunda oldukça kararlılar,

benim fikrimce offroad için bayağı bir masraf yapılması gerekiyor. Bu yüzden bana fiat uygun gelmedi

ama normal kullanım için mükemmel bir araç değerlendirilebilir. ??? ???

saygılarımla

dserdarguner' Alıntı:
arkadaşlar bu araç hakkında ne düşünürsünüz sizce bu mantıklı bir harcama ile sağlam bir araç olurmu ...
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-toyota-1987-toyota-land-cruiser-bj-60-76244041/detay/?favorite=1

umut bey özellikle sizin görüşleriniz çok önemli ...
Selamlar.
Valla bana sorarsanız arabayı çirkinleşirmiş ve gıcık bir iki şey takmış olmalarına rağmen bu daha güzel geldi bana...Çift akü ve çift depo orjinal ise araç 24V olabilir, sormak lazım. Bu hem avantaj hem dezavantaj tabi...Motor 3B gibi duruyor ama anlamadım. 2H da olabilir. Orjinal dodik ve cam otomatikleri vs güzel. SOA yapmadan hafif kavisle yükseltip üzerindeki lastikler de değerlendirilebilir. Ancak bana sorarsanız en fazla 17-18 e almak lazım içinde bulunulan ortam düşünüldüğünde ;)

Selamlar. umut bu araç 3b motor h41 şanzuman ama 5 ileri??? klima orjinal değil çalışmıyor.çift akü ama

paralel bağlanmış aks kodu K085 .

Mustafa ERKİŞİ' Alıntı:
Selamlar. umut bu araç 3b motor h41 şanzuman ama 5 ileri??? klima orjinal değil çalışmıyor.çift akü ama

paralel bağlanmış aks kodu K085 .
Valla abi tam kuralını bilmiyorum bunların ama çok versiyon var. Benim BJ60 3B, 5 ileri, ön disk ve orj klimalıydı... Tek akü vardı. 2H motorların 24V olanlarında çift akü çıkıyor gibi okumuştum ama bunun da kuralı olduğunu sanmam...

orjinal ormandan aldığım bj 60 ; 3b motor, 3400 cc, 4 silindir, 4 vites, lsd kilitli, orjinalinde klima yok. 98 hp güç. 9lt litre uzun yol, 11 lt şehir içi yakıt tüketimi var. arabama orjinal parçalarla 4850 tl ye motor yaptırdım. Şu anda 1.000.000 km yapacak motor oldu. rekor antalyalı bir abide 1.260.000 km. bu km yi nasıl yaptı bilmiyorum. ama motor açılmadan yapmış. hiç oynamadan 35 inç lastik takılabilen bir defransiyele sahip. 10-40 yağ koyuluyor. nasıl olur bilmiyorum ama havuz malzemesi olan epoksi ile içini, çamurlukları ve kaput altını kaplatmak istiyorum. bu konuda bilginize ihtiyacım var.
orman çıkması aracımı aldığımda devletin yaptırdığı kılıfın altından kumaş kılıf çıktı. onun altında da orjinal deri kılıfı var. kapı döşemelerine bile kılıf geçirmişler. çamurluk içinde hiç çürük yoktu. araç 485.000 km. aracı 20 yılı geçtiği için silindir kapağını çatlatıııııııp ihale ile satmışlar.
şu anda aracıma kendim sepet daha bir sürü ilave yer yapacağım; hi-jak taşıma, balta-kürek taşıma, benzin bidonu yeri ve tabi ki hella 3000 raly sislerle tamamlamayı düşünüyorum. Tamponumuda kendim yapıyorum; domuzluk , hella raly 2000 ler , sisler, seyyar masa takılabilen aparatlar falan düşünüyorum
saygılar

SAM 2198

yazmayı unuttum. araç arka yan koltuklarla 10 kişilik. 2300 kg. vergisi yıllık 620 tl. orjinal çift akü 12 volt. 90 lt depo. 4 vites 130 km düz yol max. hız, fazlası tehlikeli ve masraflı.
arakadaşımda 89 bj 62 vardı. orjinal 5 vites düz yolda 150-160 km yi gören ama 15 lt yakıt tüketen tek akü bir aracı 23000 e aldı. üstüne 2. el 9000 warn vinç, 285x85x16 olması lazım lastik ve sıfır jant takıp bir sene sonra 17000 e zor sattı.
4000 ve 4200 cc araçların yakıt sarfiyatını araştırırsanız iyi olur.
saygılar

ormandan ucuza alınıp 1500 tl tutan yan sanayi parçalarla 2000 tl ye motor yaptırıp, çıkma lastik, 2 çin malı sis takıp vb. eklemelerle 20000 ve üzeri istenen araçlara dikkat edin. satan alacağınız arabanın nasıl bir işlem uygulandığını genelde parça türkiyede ondan alınır veya dışarıdan (suriye) gelir toyota yedek parça (HAKAN ATAMAN ankara ) dan öğrenebilirsiniz. Araçların geçmişini genelde bilir.
motor aksamı konusunda parçada sorun pek yok. kaporta belki biraz sorun olabilir.
orman çıkması genelde bakımlıdır. offroad çıkmasına da dikkat edin, iyi hırpalanmış ve işi bitmiş son sahibi olacağınız araçlara dikkat edin.
sizi bilgilendirebilmişsem sevinirim.
saygılar

arkadaşlar son bahseddiğim araç aşağıdaki özelliklere sahip devlet dairesinden çıkma değil klimada kompresör değişecek kilima motoru 650 tl ye mersinde çıkma bulunabilir deniliyor araç sahibi tarafından motor reflektiye geçirmiş araç sahibi yağ su esmez diye bir cevap vermiş :smiley: ne demek pek anlamadım ne dersiniz son olarak bu araca karar kılmalımıyım yoksa başka sizin önerebileceğiniz bir araç varmı ? bj60lv-kc
3b
3431cc.turbosuz
klima orjınal, kompresör(motor) değil.

anladığım kadarıyla ne koyarsan yakar demek istemiş. araç sizin dediğiniz gibi değil anladığım ve bildiğim 2 h 4000 cc motor, yakıt ve vergisini bir araştırın derim. ama araç gerçekten güzel bir araç. daha fazla bilgi almak isterseniz yardımcı olmaya çalışırım. bu tip araçlar bir kere alınıp iyi alınmalı diye düşünüyorum. ormanın içinde sizi yolda bırakmamalı.

saygılar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR