Ucuz Defender Kriterleri Ne Olmalı ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mntklfrs Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,354

mntklfrs

Kamp II
Yer
Sivas
İyi forumlar değerli arkadaşlar

- offroad amacı yok
-şehir içinde genelde araç ihtiyacı yok, lazım olduğunda kullanılacak
-piknik gezmeleri olacak

Ucuz bir Defender'de 90'lık ve 110'luk olmazsa olmaz limitler nelerdir ?
Fiyat
Yıl
motor türü
motor değeri atalım :smiley: %60 dan aşşağı alınmaz gibi. sizin ekleyeceğiniz kriterlerle de önemli tabiki

Ben alınamayacakları sordum, alınacakların minimumu da çıkmış olur ortaya

Bizim adliyenin otoparkına bir defenderle giriş yapmak istiyorum çok mu şey istiyorum :smiley:
Hatta işe yarar diye bir ilan linki verseniz de ben de fikir sahibi olsam, bütçe 10 taş çatlasa 12.000
Saygılarımla

Etiketler
Ynt: Ucuz Defender Kriterleri Ne Olmalı ?

aslında bir kriter olduğunu düşünmüyorum ben

burada mantık yürüsün ama sorunlarını zamanla gideririm ben onu herşeyi ile severim derseniz kriterlere uymuş olursunuz :D

defender araçları yüksek oranda devlet kullanımından çıkma araçlar buna askeriye de dahil zaman içinde çalışmış km yapmış işten anlayan kullanmış anlamayan kullanmış hatta şöferliğini geliştiren bile olmuştur :D

bu durumda araç yılların vermiş olduğu yorgunlukta aslına bakarsanız mekanik yapısı basit olduğu için dayanmış hala da dayanmaya devam eden araçlar

konforlu yolculuklar defender için uzak bir cümledir hele benim gibi boyunuz biraz uzun ise gerçekten sıkıntılıdır. bu sıkıntılar nispeten giderilir ama hiç bir zaman bir discoI veya II olamaz.

uygun fiyatlı bir defender yılların yorgunluğu üstünde olan bir araç olacak kaporta ve mekanik hatta iç döşeme grubu komple elden geçmeye hazır bir araç olacak bunları göze alırsanız gerçekten güzel bir araç alırsınız

defender aşktır farklı yönü yoktur

eğer bu savaşa başlıyacaksanız ki gerçek bir savaş olacak :D sanayi sitesi ikinci eviniz yeni akrabalar kazanacaksınız ustalar gibi sorun yok ben dizel tercih etmenizi öneririm nedeni ileride motor değişimi de yapılıp uzun soluklu bir canavar çıkma hikayesi de okuyabiliriz sizden

kolay gelsin

Ynt: Ucuz Defender Kriterleri Ne Olmalı ?

Düz dizel veya TDI dizel standart Defender portbagajsız silme ucu ucuna girer kapalı garaja. En ufak oynamada gömersiniz. Standart disco 2 yüksekliği 198 cm. O bile silme giriyor kapalı garajlara. Ne yaparsanız yapın ameliyatla gözü çeneye almadıkça içinde çok rahat edemezsiniz, omurga S olur, kılın soğuk yazın sıcak üfler. Ama her halükarda kendini size aşık eder. Yaşam biçimidir. Kullanmasanız bile balkondan bakıp bakıp neresine ne takıştırsam hayali kurarsınız. Karizması ağırdır. Ben şahsen sizin şartlara olsam Defender tercih etmezdim, ama illa Defender derseniz mümkünse klimalı 300 tdi (orjinal 98 model falan olursa 4 disk frenli orjinal hidrolik direksiyonlu tadından yenmez) tercih ederdim. Tabi fiyat td5 Disco 2 rakamı olacaktır dediğim arabada, artısını eksisini siz karar verirsiniz.

2.5 düz dizel veya benzinli tercih edeceğiniz için hız konusu sizi rahatsız etmiyorsa ağır off road yapılmadığı sürece günlük kullanımda çok sorun çıkartacağını düşünmüyorum,tabiki yılların vermiş olduğu yıpranmayla ufak tefek arızalar mümkün ama onlara da katlanıyorsunuz :smiley: motorunu iyi bir ustaya gösterdikten sonra bana göre arazi vitesi kontrolü yapıp aracın duruşuna bakmak yeterli bu durumda. Gerisini zamanla halletmeye kendiniz başlarsınız diye düşünüyorum

Sent from my iPhone using Tapatalk

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR