Unimog

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mogzilla Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 423
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 159,630

unımog arıyorum

• 416 406

Kullanılan: 14 70.0%
  • 403 421

Kullanılan: 6 30.0%

• Kullanılan toplam oy
    20
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Etiketler

Ynt: Unimog

araç özelliğini yitirmiş gibi duruyor
uluslararası taşımacılık yapan çekicilere benzemiş acaba yatakta koymuşlarmıdır ?

Isuzu kamyonetlere benzemiş, unimog ruhu tamamen ölmüş
önceki bundan daha kötüydü aslında ama hiç değilse sıradışı bir dizaynı vardı

abi arabada bir ruh bir karakter var kendine has bir çehre var saygıyı hakkediyor

Sadece tarihlerini ve kültürel miraslarını değil,eski araçlarını da aynı saygı ile koruyorlar.Sonra da aramızdaki fark ne diye soruyoruz?
Cevap çok basit
Geçmişini tanımak,bilmek ve hatasıyla sevabıyla sahip çıkmak
Yoksa geleceğin de olmaz.

Nadir abi bizim ülkemizde de Unimog severler var epey. Tek sorun organize olamamak bence. Avrupalılar'ın ortak paydalarda buluşmak için bir yetenekleri var sanki. Biz ise tarihimiz boyunca onca ortak noktamıza rağmen hiçbir zaman bir araya gelemeyen bir millet olmuşuz.

Almanlar bence organizasyon işini, malına sahip çıkma, kaliteli mal üretme işini en iyi yapan ülke.
Bir dönem 85model bir audi 100 almıştık. burada ustalar motorla ilgili verileri bilmedikleri için internetten araştırmıştımda karşıma 20ye yakın audi 100 owners club'ı çıkmıştı da şaşırmıştım nasıl yani diye..sonra aradığım her bilgiyi onlardan temin edebilmiştim. Bu bence çok güzel bir olay ve bizimde böyle bir organizeyi off-road adı altında unimoglarla yapabileceğimizi düşünüyorum.

Hadi Unimog kendi kültürleri... Peki Niva...
Bu insanlar birlikte ortak iş yapmayı biliyorlar...Doğal olarak tarihlerine de sahip çıkıyorlar, yaşam tarzlarına da...
Kısmen konu dışına çıktım ama başka bir örnek olsun diye bu fotoları ekliyorum. Kusuruma bakmayın...

134.jpg

126.jpg

130.jpg

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

SON KONULAR