Uyku Tulumu Çok Yer Kaplıyor Normal Mi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan semocan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,808

semocan

Çok yürüyen çok yaşar.
Alacağım uyku tulumu 1.7 kg ama hacim olarak baya bir yer kaplıyor.
Çantanın yarısından fazlası..
45 cm. boy x 24 cm. çap silindir.
Sırt çantalı gezenler, siz bu sorunu nasıl çözüyorsunuz...
Sıkıştırma torbasımı almalıyım çantayımı büyütmeliyim?

Etiketler
Ynt: Uyku Tulumu Çok Yer Kaplıyor Normal Mi?

Bu şekilde cevap vermek zor. Çanta ve tulumun marka modelini yazabilir misin ?

40 litre Alone çanta
Easy Camp Go Devil 400 uyku tulumu

hocam bütçenizi bilmediğim için sadece öneri yapıyorum kaz tüyü uyku tulumu alacaksınız .çok küçülebiliyor.ben yeni aldım 300 civarında lafumanın 1 kg ve küçük boyuta geliyor.sizdeki gibi bendede 40 lt çanta var.

Öncelikle tekrar selamlar..
Aldığım ürün sentetik bir ürün ve -1 derece comfort değeri mevcut. 137 ₺ değerinde..
Aynı değerde derecelere sahip kaz tüyü 600 tl civarlarında
Sentetik olan tulumların avantajları daha iyi benim için, hacim hariç :smiley:
Bana çok mantıklı gelmedi, açıkçası.
Mevcutlarla ilgili yorum daha verimli olur şu aşamada ;)
70 litre çanta alacak gibiyim..

40lt lik çanta daha çok günübirlik gezilerler için uygundur. Kamplı yürüyüşler için küçük gelebilir çünkü bazı malzemeleri çanta dışında taşımak gerekecek buda pek istenen bir durum değildir.70ltlik çanta uygun olabilir ancak önemli bir konu var çantanın alt bölümde uyku tulumu için bir göz vardır,buradan tulumun zorlanmadan sokup çıkartılabilmesi gerekir.Çanta almadan önce denemenizde fayda var.

Üstad merhaba tekrar. Ö.M gönderemedim.
ileti seçenekleri kapalı heralde.
Aldığım tulumu iade ettim.
Bütçemi arttırıp, hacmen küçük ama etkili bir tulum almam gerektiği konusunda karar kıldım.
Sizin 300 tl ye aldığınız lafuma küçülebilir uyku tulumunun linkini modelini alabilir miyim rica etsem?
Detaylarını comfort derecesini vs. incelemek istiyorum.

haldun31' Alıntı:
hocam bütçenizi bilmediğim için sadece öneri yapıyorum kaz tüyü uyku tulumu alacaksınız .çok küçülebiliyor.ben yeni aldım 300 civarında lafumanın 1 kg ve küçük boyuta geliyor.sizdeki gibi bendede 40 lt çanta var.

Gerçekten zor durum. Benim de benzer bir sıkıntım var. Yıllardır kullandığım bir uyku tulumum var ve çantamda çok yer kaplıyor. Ama değiştirmeye de yanaşmıyorum çünkü her türlü soğuk havada çok kahrımı çekip beni sıcak tuttu. Orta kalite bir tulum olsa da, gönül bağı kurduk galiba :smiley:

Çantamın 1/3'lik kısmını kaplasa da yaz dışındaki her türlü kampıma götürüyorum. Ultralight camping olayına girene kadar da böyle sürecek galiba :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.