Vinçini Sık Kullanmayanlar Dikkat

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan özgür.yörüker Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,663
Yer
BURSA
Selam vinçimi yaklaşık bir sene hiç kullanmadım bu süre içinde derin su ve çamur yerlerden geçtim geçen hafta kalacağımı bile bile bir yere girdim nasıl olsa vinç vardı :smiley: sonrasında kolu kilitleme konumuna alamadım ertesin gün aracı çıkardıktan sonra sorunun ne olduğunu anlamak için vinçi açtım kilitleme kolunun altındaki eksantirik pim kırılmış sebebi çamur ve sudan dolayı oksitlenme ve pas benim gibi vinçini sık kullanmayan arladaşlar vites kolunu söküp içine yağ dökün orta tamburu elle tutup kolu söktüğünüz delikten parçanın döndüğünü görün bence bu işlemin periyodik olarak yapılmalı

Etiketler
Ynt: Vinçini Sık Kullanmayanlar Dikkat

Eee insan da hem kilit hem ekstrem lastik olunca vinç kullanmayı unutuyor dimi :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

Gözlem , kontrol ve bakım her zaman olması gereken ama genelde ihmal ediyoruz ! yolda lastik patladığında stepneyi yerinden çıkarınca havasının olmadığını fark ettiğimizde :( yüzümüzün hali

DEMİRAL' Alıntı:
Gözlem , kontrol ve bakım her zaman olması gereken ama genelde ihmal ediyoruz ! yolda lastik patladığında stepneyi yerinden çıkarınca havasının olmadığını fark ettiğimizde :( yüzümüzün hali
İşin kötüsü düz yolda kalasak çağır çekiçi gelsin
kaldığımız yere yakın traktör kepçe ara telefon çekmez hava şartları geldimi hepsi birlikte geliyor o hafta donuma kadar ıslandım tamda birini daha defendere ısındırıyordum tamam dedim bu ilk ve son ::smiley: olur ama yağmur bereketli geldi ;D haftasına defenderi aldı

özgür.yörüker' Alıntı:
Ekstremleri çıkarır çıkarmaz çortladık ;D
Özgür,
bende ekstremleri çıkarttığıma pişmanım :smiley: ama tekrar takmayıda gözüm yemedi haftasonu yine uzun yollu kamp var. :D

Bu arada benim vincin motoru sağlam çıktı. Komple elektrik tesisatı (vincin üstündeki taşak dedikleri röleler ve uzaktan kumanda tertibatı) yanmış. Bahaneyle sökmüşken bakımınıda yaptık elektrik tesisatı da yenisiyle değişti. Araya da her ihtimale karşı şalter taktım. Sadece kullanacağım zaman açılacak artık.

özgür.yörüker' Alıntı:
İşin kötüsü düz yolda kalasak çağır çekiçi gelsin
kaldığımız yere yakın traktör kepçe ara telefon çekmez hava şartları geldimi hepsi birlikte geliyor o hafta donuma kadar ıslandım tamda birini daha defendere ısındırıyordum tamam dedim bu ilk ve son ::smiley: olur ama yağmur bereketli geldi ;D haftasına defenderi aldı
:D :D
Ben bir kere Silivri'de inşaat çukuruna düştüm biliyorsun :smiley: gittiğin her yerde bir traktörcü tanıdığın olacak, Defender cının kara gün dostu :D

dturan' Alıntı:
:D :D
Ben bir kere Silivri'de inşaat çukuruna düştüm biliyorsun :smiley: gittiğin her yerde bir traktörcü tanıdığın olacak, Defender cının kara gün dostu :D

Kesici olayı benim yapılacaklar listesinde sona doğru vardı senin kısa devre olayından sonra öne aldım :smiley:

Lpg tüpü yüzünden zaten bagajda yerin yarıya yakını heba oluyor. Hiç öyle olmadı ama, eğer lastik değiştirmem gerekiğinde istetmenin havasinin olmadığını görürsem, "hem yer işgal et, hem de işe yaramasın" diye kendime habire söverim artık.

Note 2 cihazımdan gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.