Vitara Jlx 3k 1.6 1991 Model Motor

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Lacrimos Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,006

Lacrimos

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar sizden bir konu hakkında bilgi almak istiyorum aracımı çok seviyorum elimden çıkarmak istemiyorum ama motoru daha kuvvetli olsun diye değiştirmek istiyorum, defender benzinli 2.5 motor uygulanabilir mi? ya da yine 2.0 ya da 2.5 başka bir aracın motorunu uygulayabilirmiyim :smiley: 153035e164eac147e18ea53cd2da0e89

..:: BBAZ.TR ::..

Etiketler
Merhaba arkadaşlar sizden bir konu hakkında bilgi almak istiyorum aracımı çok seviyorum elimden çıkarmak istemiyorum ama motoru daha kuvvetli olsun diye değiştirmek istiyorum, defender benzinli 2.5 motor uygulanabilir mi? ya da yine 2.0 ya da 2.5 başka bir aracın motorunu uygulayabilirmiyim :smiley: 153035e164eac147e18ea53cd2da0e89

Yeni yönetmeliğe göre aracın motoru başka bir marka araca ait motorla değiştirilemiyor, benzinliyse benzinli , diZelse diZel aynı motorun sıfırı ile değişim olabiliyor sadece buralar kesin, emin olmadığım tarafı aynı markada yeni nesil motorla değiştirilirmi soru işareti , atıyorum 2005 vitara benzinli motor 2016 benzinli yeni nesil motorla uyum sorunu hariç ruhsat kısmında sorun olurmu bilmiyorum açıkçası

Anladım o zaman ilk olarak trafikten bu konuyla ilgili bilgi almak lazım, tşk ederim...

Yeni yönetmeliğe göre aracın motoru başka bir marka araca ait motorla değiştirilemiyor, benzinliyse benzinli , diZelse diZel aynı motorun sıfırı ile değişim olabiliyor sadece buralar kesin, emin olmadığım tarafı aynı markada yeni nesil motorla değiştirilirmi soru işareti , atıyorum 2005 vitara benzinli motor 2016 benzinli yeni nesil motorla uyum sorunu hariç ruhsat kısmında sorun olurmu bilmiyorum açıkçası

bu yönetmeliğin ne zaman çıktığını söyleyebilir misiniz? çünkü araçlarının motorlarını farklı markalı motorlar ile değiştiren "dizel'i dizel / benzinliyi benzinli olmak kaydıyla" çok kişi tanıyorum. çok değil üç - beş ay önce düz dizel defender'a Nissan BD30 motor takıldığını biliyorum. ve yine defender forumunda bir arkadaş iveco daily motorunu defender'a takmaya çalışıyor. bununla ilgili vites kutusu probleminden bahsediyordu.

Elimdeki 146bg(107kw) Iveco Motorunu Defender A Nasıl Takarım ?

bu yönetmeliğin ne zaman çıktığını söyleyebilir misiniz? çünkü araçlarının motorlarını farklı markalı motorlar ile değiştiren "dizel'i dizel / benzinliyi benzinli olmak kaydıyla" çok kişi tanıyorum. çok değil üç - beş ay önce düz dizel defender'a Nissan BD30 motor takıldığını biliyorum. ve yine defender forumunda bir arkadaş iveco daily motorunu defender'a takmaya çalışıyor. bununla ilgili vites kutusu probleminden bahsediyordu.

Elimdeki 146bg(107kw) Iveco Motorunu Defender A Nasıl Takarım ?
1 veya 2 senelik olay
Takmaya çalışan olabilir kimse gelip niye takıyon lem bu motoru demez zaten , sıkıntı ruhsata yeni notor numrasını ruhsata işletmek , araç satılmayacaksa motor numarasına bakan polis yok , ama muayene den geçmesi imkansız ötesi

Son düzenleme:

1 veya 2 senelik olay
Takamaya çalışan olabilir kimse gelip biye takıyon lem bu motoru deme zaten , sıkıntı ruhsata yeni notor numrasını ruhsata işletmek , araç satılmayacaksa motor numarasına bakan polis yok , ama muayene den geçmesi imkansız ötesi

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için. Bununla ilgili ciddi bir araştırma yapacağım. değişim yapan çok kişi var. hepsininde muayenesiz olması çok zor.

Bu kanunun çıktığından eminim , yoksa zaten benim arabaya dizel motor atardım hemen :smiley:
1,2 sene dedim ama daha da eski olabilir bu kanunun yürürlüğe girmesi
Şöyle bir gerçek varki burası türkiye paranın açmayacağı hiçbir kapı yok , abudik gubudikle işletiyo olabilirler ,yada muayene işini hallediyo olabilirler ama satmak na mümkün

Son düzenleme:

Tamam hocam atarsında aynı motorun sıfırı varsa atarsın yada çıkmasını, gidip fordun motorunu takamazsın veya başka bir marka aracın benzinli motorunu takamazsın , aynı markada yeni model benzinli kısmını bilmiyorum sormak lazım
Merhaba konuya dahil olmak istedim faturalı her motoru gerekli tadilatların ardından muayeneden geçirmek suretiyle aracınıza takabilir ruhsata işletebilirsiniz tek sorun motor hacmine emniyetin sisteminde sınırlamalar getirilmiş bunuda ancak emniyetten yada aynı marka ve modeli bu işlemden geçiren arkadaşlardan öğrenebilirsiniz

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ufak bir araştırma yaptım yeni atılacak motorun, eski motor gücünün %30 unu geçmemek kaydıyla olabiliyormuş sanırım. O da herhalde 1.8 oluyor

Ufak bir araştırma yaptım yeni atılacak motorun, eski motor gücünün %30 unu geçmemek kaydıyla olabiliyormuş sanırım. O da herhalde 1.8 oluyor

Evet söylediğim gibi sistemleri otomatik olarak red veriyormuş ama senin araca ne yazdılar bilemeyiz burası Türkiye

Sent from my iPhone using Tapatalk

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR