Volkswagen AMAROK u Sizin İçin Test Ettik

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan diablo2barbar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 43
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 26,610

diablo2barbar

Sana vereceğim tek akıl; aklın varsa tek takıl...
Yer
ankara
Herkeze Selam,
Almanya Hannover'de IAA fuarı vardı. Fuarda AMAROK u test imkanı bulduk. İşte resimler;
[attachment=1][attachment=2][attachment=3][attachment=4][attachment=5]

P7190046

P7190047

P7190048

P7190049

P7190050

Etiketler
Ynt: Volkswagen AMAROK u Sizin İçin Test Ettik

P7190051

P7190052

P7190053

P7190054

P7190055

Paylaştığını fotoğraflar için teşekkürler.
Fotoğrafların yanı sıra test süresince edindiğiniz izlenimlerinizide yazarsanız daha bir mutlu oluruz :smiley:

Aracın süspansiyon sistemi çok yumuşak. Off road kullanımda ne kadar sağlıklı bu yumuşaklık tartışılır (bence daha sert süspansiyon bastığınız zemini hissetmenize sağlar). Araçta çok fazla ekstra özellik var. Özellikler lüks sekment bir SUV u aratmıyacak özellikler (Otomatik vites, yol bilgisayarı, Koltuk ısıtma .......). Araç içi tipik bir volkswagen dışıda tipik bir kamyonet. Fiyat konusunda bilgi alamadık çünkü daha Almanya da 3 ay sonra satışa sunuluyor. Volkswagenin kötü araç yapmayacağı kanaati ile ilk defa denediği kamyonet sekmentin de acemilik çekip çekmeyeceği arasında tereddütteyim. Araç piyasaya çıkıp da 1 yıla yakın süre piyasada kullanıldığı zaman ne olduğu tam anlamıyla anlaşılır. Aracın ön panjur ve görüntüsü çok güzel fakat arka taraf piyasadaki şu an bulunan bazı pikup lara çok benziyor olması (ISUZU gibi, NİSSAN gibi) acaba aynı kalıbı kullanıp sadece ön panjurumu farklı yaptı acaba diye düşündürdü. Volkswagen in anlamı zaten halk arabası bu araçta şekil olarak tam anlamıyla diğer pikuplar gibi olmuş.

Tırmanma ve iniş testinde bir düğme ile aracın sürat kontrolü araca bırakılıyor ve hiç pedal kullanılmıyor. Araç kendisi belirlediğiniz hızda çıkıp iniyor. Tırlardaki Roterder sistemi ya da geçen bir arkadaşımın Discowery sinde gördüğü iniş sürat kontrol sistemi gibi ama bu çıkışta da aynı işlevi yapıyor.

Tattirevalli testinde araç darbeyi azami surette apsurbe ettiği amartisör ve süspansiyon sisteminin ne kada kaliteli olduğunu gösteriyor.

Türkiye ye geleceği zamanki olacağı konumu hakkımdaki tahminim normal bir pikup seviyesinin çok çok üstünde olacağını sanmıyorum ama kalite olarak tabi ki biraz daha sınıfı başarı ile geçeceği kanaatindeyim. Fiyat olarak da umarım uçuk kaçık bir fiyatı olmaz yoksa tercih sebebi fiyat olarak düşünülür ise bu tip bir araç alan birisi için bu birkaç ekstra özellik çok aman aman vazgeçilmez bir özellik olacağını sanmıyorum.

Saygılar,

P7190040

P7190041

P7190042

P7190043

P7190058

ordaki fiyatı hakkında bilgi edinebilnizmi tahminim burda 75.000 den aşağı olmıyacaktır..teşekkürler
;D

Valla alamanlara sordukta korkmayak diye dimediler zannımca :smiley:)
fiyat belli değilmiş piyasaya sürünce belli olacak diyorlar

KİA SORENTO piyasaya ilk çıktığında tanıtım amaçlı fiyatı 55 milyardı. Fakat bu araç Volkswagen olduğu için tanıtım fiyatı diye birşey olacağını pek zannetmiyorum dediğin gibi 75 lerde fala olur gibi geliyor bana da. Tanıtım fiyatı diye 50-60 arası falan olursa hemen alırım :smiley:

diablo2barbar' Alıntı:
Valla alamanlara sordukta korkmayak diye dimediler zannımca :smiley:)
fiyat belli değilmiş piyasaya sürünce belli olacak diyorlar
teşekkürler ;D ;D

vay be artık bizi lansmana çağırmeyola biz nah alıveyoz.)istesek te alamayızda olsun)yinede kuru kuruya havamızı atalım .çiğer ve pısık gibi.beyler bu tutar tutmuda koparır.ben bu kadar.

iniş ve cıkışlardaki aracın kendisi olaya el atması volvonun da kullandığı bir sistemdi o zaman bana pek sevimli gelmemişti.ama arz ve talep.arşın ile halep ne yapalım alana hayırlı olsun en az bir sene sonra bize gelir. yani yazı bulur tahmini olaarak.Ayrıca hafif espiri bir yana bizatihi orata gidip gelen bilgi paylaşan arkadaşada teşekürler.(d2barbar arkadaşa)

Aracın standart versiyonunun dış görünümü oldukça sade ancak, tanıtımlarında kullanılan aksesuarları ile oldukça çekici hale geliyor. İşçilik ve servis kalitesi hakkında yorum yapamayacağım sonuçta Güney Amerikada üretilecek. Ama VW fiyat politikası her zaman aynı sınıftaki rakiplerinden 1 tık üstündedir. Bu araçta da politikalarının farklı olacaklarını sanmıyorum.

Aracın Türkiyedeki lansmanını geçtiğimiz Ağustos ayında yapacaklardı. Adanadaki yetkili bayiyi arayıp sorduğumda lansmanın Ekim Kasım gibi olacağını ilk modellerin ise Aralıkta gelmesini beklediklerini söylediler. Almanyada bile 3 ay sonra satmaya başlıyacaklarına göre 2011 yılını bulacak gibi gözüküyor.
Araç 2000 cc motor olması nedeniyle diğer 2500 cc 4x4 pikaplara göre yıllık yaklaşık 1000 TL gibi bir vergi avantajı olacak. Bu nedenle bende aracı yakın takip ediyorum.
Bu arada güzel paylaşım için teşekkürler.

gelsin de bakalım almasakta fotoğrafını cekeriz .O da 4 çeker gider.

sadece yıllık vergide degil alırkende %84 yerine %60 ötv ile alınıcak oldugunuda hesaba katarsak daha hesaplı olucakdır

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR