Vw Buggy Yaptım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kaanercann Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,995

kaanercann

Yeni Üye
Yer
İstanbul
Öncelikle tüm büyüklerime ve küçüklerime selamlar.

Geçen sene bir hurda vosvosu buggy e çevirdim bunu sizlerlede payşalmak istedim.

Aracı hurdacı Bekir abimden aldım aracın kupasını onda kaldı bana sadece şase motor şanzımanı falan kaldı. Aracı o şekilde 2 bin liraya aldım.
Şase çürüktü aracı çekici ile eve götürürken demirciye uğrayıp ona uygun bir şekilde 2mm sac kestirdim.

Demir boruları daha önce almıştım 6 tane 42mm lik demir boru aldım ama 6 tane fazla baya arttı. 1 tanede 40x60 profil aldım.

Aracı eve getirdikten sonra güzel bi zımpara yapıp temizledik. profilleri aracın orjinal şesesinin üstüne ağırlığı datıp şase yük vermicek şekilde üst taraftan kesip bükerek kaynattık. Baya sağlam oldu :smiley:

Daha sonra sacları aracın alt kısmına kaynattık.

Daha önceden bir proje çizimi yapmamıştık elimizde sadece örnek bir fotoğraf vardı ona bakarak kafamızda bir taslak oluşturduk ve başladık kesip biçip kaynatmaya.

Orası şöyle olsun burası böyle olsun derken biti verdi araç. Bir plana bağlı kalmadan doğaçlama yapmak baya eğlenceli oldu açıkçası :smiley:

Daha sonra aracın her yerini güzelce antipasladık. ve daha sonrada boyadık. Ve bitirmiş olduk.

Daha sonra gidip 300 tl ye 2 tane traktör desen 5.00 r15 lastik aldım onlarıda taktık.

Daha sonrada yavaş yavaş tamir işleri başladı. Bu sayede vosvos tamir etmeyide öğrendim valla :smiley:

Zamanla frenleri yeniledim tamamen. Daha sonra araç yağ ile benzin karıştırdı çalışmamaya başladı. Benzin pompası bozulmuş yeni benzin pompası aldım araçtan 4 litreye yakın yağ benzin karışımı çıktı.

Sonra egzoz patladı egzozu söküp tamirciye götürüp tamir ettirdim. egzoz uçlarını yukarı doğru verdirdim yoksa en ufak diklikte egzoz ucu yere vuruyordu. daha sonra yerine taktık ama sırf bu işlem aracı yapmaktan çok daha zordu nerdeyse :smiley:

Daha sonra gaz yememeye başladı karbüratörü söküp iyice bi temizledik içinden baya pislik çıktı bujiler kurum yapmış onlarıda temizleyince düzeldi o sorunda.

Bu arada aracın ön camınını mutfak masalarına konan plastik şeylerden yaptım.
Tavanındaki siyah şey reklamcıların kullandığı polikarbon gibi bişeymiş sanırım.
Çamurluklarda aynı maddeden ama içlerinde o şekili alsın diye ortadan kesilmiş bisiklet jantı var :smiley:
Benzin deposu ise klima gazı tüpünden üst tarafına benzin koymak için bir delik açtım altınada çıkış için vir bakır boru koydum çok güzel ve sağlam oldu :smiley:

Şuanda tek eksik arka tarafa koltuk kaldı. onuda bi yerden bulmaya çalışıyorum çıkma bir iki kişilik koltuk bulabilsem çok güzel olcak.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar sorusu olanlar varsa seve seve cevaplarım yardımcı olurum istiyen varsa gelip araca bakıp inceleyebilirde.

Bu arada lise 3 öğrencisiyim bu daha ilk projem daha iyilerini yapıcam İnşallah.

Birde aracımın videolarını koyduğum bir youtube kanalı açtım onun linkini verebilirim.

5

11

17

20

22

Etiketler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,461
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.