Yaesu Ftl-2001 Araç Telsizi Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hunter07savas Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,497

hunter07savas

Yeni Üye
Yer
Beymelek - Demre /ANTALYA
Yaesu ftl-2001 araç telsizi hakkında bilgi edinmek istiyorum.

Aracıma bağlamayı düşünüyorum. HTC el telsiziyle denedim. ikisi arasında net bir bağlantı kurabildim. yalnız kanal numaraları farklı.

Yaesu ftl-2001 işlev ve özellikleri, mesafesi, amatör lisaansı gerekir mi? vb. bilgilerde yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler.
Antalya Demre'den selamlar

Etiketler

Ynt: Yaesu Ftl-2001 Araç Telsizi Yardım

hunter07savas' Alıntı:
Yaesu ftl-2001 araç telsizi hakkında bilgi edinmek istiyorum.

Aracıma bağlamayı düşünüyorum. HTC el telsiziyle denedim. ikisi arasında net bir bağlantı kurabildim. yalnız kanal numaraları farklı.

Yaesu ftl-2001 işlev ve özellikleri, mesafesi, amatör lisaansı gerekir mi? vb. bilgilerde yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler.
Antalya Demre'den selamlar

Denemiş olduğum telsiz HTC değil, HYT TC-365 el telsizidir.

Savaş bey ; Merhaba

Öncelik ile anlamadığım bir şey var ...

bu cihaz ile ( yaesu ftl-2001 ) , HYT el telsizi ile denediğinizi anlatmak istiyorsunuz

şunu sorayım... elinizdeki HYT cihazın iç kısmında ( PİL BLOGU ) yazıları bize bir yazın ki anlayalım..

çünkü HYT VHF ile YAESU FTL 2001 nasıl şansa aynı frekansa gelmiş onu önce bulalım..

YAESU FTL 2001 VHF cihazdır iki ayrı tipi vardır ,

A VERSION : 134 - 155 Mhz arası çalışır

C VERSION : 150 - 174 Mhz arası çalışır..........

cihaz 25 watt çıkışa sahiptir

cihaz 12 ayarlı değişebilen 80 kanal kapasitelidir ( eprom yazılımı ile ayarlanır )

frekans dilimleri hakkında bir yeterli bilgi yok ama avrupa da kullanılan bir cihaz

fakat sağlıklı bir sonuç alınamaz diye ben tercih etmem...yani sabit VHF 12 frekans ile görüşeceksiniz ( amatör belgesi gerekecek )

HYT cihaza gelince elinizdedki cihazın VHF veya UHF olduğunu kesinleştirebilirseniz ,

aracınıza bağlamayı düşüneceğiniz başka alternatifler geliştirebiliriz zannediyorum...

saygılarımla
A.Tevfik ATABEY

Sayın Tevfik bey,

Öncelikle ilgi ve yardımınıza teşekkür ederim.

Yaesu FTL-2001 'in arkasında VHF FM yazmakta, HYT- TC-365 in arkasında da (TC-265 two-way radio frequency 146 ~ 174 MHz yazmakta)

HYT 1 kanalından Yaesu 2 kanalıyla görüme yapılabiliyor.

Yaesunun gücü katalogunda 40 Watt yazıyor.

Fotoraf 3

Fotoraf 4

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR