"yay" Dan Yapılma Kapak Makası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan theta Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,073

theta

Kamp III
Yer
İstanbul
Bunu bir forumda gördüm.
Hem uygulaması kolay hem de ucuz; çok başarılı.
Ses yaparsa ortasına ince bir lastik boru geçirilebilir.
Paylaşalım hemen :smiley:

58053 174619382557219 100000274740169 525786 3556459 n

156374 174619352557222 100000274740169 525785 251432 n

DSCN5705

Etiketler

Ynt: "yay" Dan Yapılma Kapak Makası

Sanmıyorum ama denemek lazım.
Kasa tarafında yayın ucundaki kanca kısmını kesip son halkayı kenarına sıfır açarak pullu bir vida ile kasaya vidalamak daha iyi olabilir.

Kapamak için ikinci resimdeki gibi yayı hafifçe itmek gerekecektir.

Denerim bir ara ;)

Bence sakıncalı bir durum.yayı açık halde tutmak için değilde tersine kapağı içeri çekmek için kullanmak daha mantıklı olur.yay kapalı halde kapağa ve dolap içine monte edilmeli.kapak açıldığında gerilmeli ve kapağı kapattığınızda yine kapalı konuma gelmeliki yolda giderken açılmaması için.ben o yaya güvenip kapağı açık bırakmam şahsen )

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Yay açıldığında kapak ağırlığını çok rahat taşır. Kapatmak için yayı itmeden de kapanmaz. Kapak kapalıyken kapağı açma yönünde biraz itme kuvveti uygulayacaktır. Kapak kilit sisteminin iyi olması lazım. Tabiki bunlar yayın sertliğine çok bağlı olacaktır. Burada yayı yay gibi çekerek değil de bükerek kullanılıyor.

berk_arda' Alıntı:
Bence sakıncalı bir durum.yayı açık halde tutmak için değilde tersine kapağı içeri çekmek için kullanmak daha mantıklı olur.yay kapalı halde kapağa ve dolap içine monte edilmeli.kapak açıldığında gerilmeli ve kapağı kapattığınızda yine kapalı konuma gelmeliki yolda giderken açılmaması için.ben o yaya güvenip kapağı açık bırakmam şahsen )

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

İthal karavanlarda kullanılan kapak kilitleri yayın kapağı açmasına engel olacak tarzda üretilmekte,sorun eskiyen amortisörler nedeniyle kapağın havada kalmasını sağlamak.

Unutmadan yazmakta yarar var, bas-çek kapak kilitleri ülkemizdede satışı olduğundan kapakların kilit sorunu kalmadı.

http://urun.gittigidiyor.com/yapi-market-tamirat/dolap-kapak-amortisoru-gazli-piston-80n-100n-123598729?keyword=&gclid=CjwKEAjwtIShBRD08fKD1OWSik4SJAAuKLovpy_UQr0FgSYCM7jVms9dhlI-_gP4Ai6AXDF9mNQQYRoCGPbw_wcB&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0
hem daha kolay uygulanır hemde kolay bulunur bence

30 tane yay bozulur deforme olur yerinden çıkar benim hesabım bu yönde mobilya dekorasyoncu olarak işyerimin kapısına bile taktım yıllardır kullanıyorum

Mantıklı bir çözüm olmuş . Yaya kuvvet dik geldiği sürece sorun oşmayacaktır, birşeyler alırken cisimler yaya çarparsa kapak kapanır.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR