Yedigöller Kamp Yolu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan serommm Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,260

serommm

Ana Kamp
Yer
Ankara
Arkadaşlar herkese merhabalar.

Hafta sonu yedigöllere kamp kurmak istiyoruz buraya ilk defa gideceğiz.

Son zamanlarda bu yola Ankara istikametinden giden varsa yol durumu hakkında bilgi verebilirmi ?

Yani 2 güzergah var bildiğim biri bolu üzerinden biri mengen üzerinden.

Bolu üzerinden giden yol çok bozuk olduğu ama mengen yolunun çok daha iyi olduğu söyleniyor ancak güncel bilgi bulamadım 3 4 sene önceki bilgiler.

Mengen üzerinden gidersem mengenden sonraki istikamet nedir hangi yolu kullanıcam bilen arkadaşlar yardım ederse sevinirim.

Aracımız normal binek araç.Şimdiden herkese teşekkürler.

Etiketler
En son 2 sene önce gittim evet Yol bozuk yavaş hızlarla yaklaşık 2 saat gidiyorsunuz. Mengen yolu için yeniçagda otobandan çıkıp mengene sürüyorsun .Mengeni geçtikten sonra sol tarafta bir stabilize yol ve yedigolller tabelası goreceksin. Yedigoller tabelası biraz zor gorunuyor çok dikkatli bakman gerekıyor. Stabilize yola girdikten sonra yolun sonu yedigoller.
Bolu yolu en son duzenlenmişti. Bolu yolunu bir araştır istersen duzenlendikten sonra mengen yolundan daha iyi olabilir.

Merhabalar.
Geçen sene oradaydım,ulaşım olarak Bolu içerisindeki güzergahı takip ettik.Yol Bolu dan sonra yaklaşık 40 km civarı, bunun 30 km kadarı stabilize toprak yol ve bir kısmında da yol çalışması vardı muhtemelen tamamlanmıştır. Mengen üzeri yol binek araçlar için uygun değil Bolu istikametini kullanmanızı öneririm.

bolu yolu bittiyse orayı öneririm. ( arkadaş kapalı diyor) mengeni geçtikten 5 km sonra solda yol tabelaları size yön gösterecektir. takriben 65 km yolu 2 saat gibi zaman aralığında katedeceğinizi unutmayın

Bolu üzerinden olan yol açılmış,durum gayet iyi,fazla virajlı değil,ilk tercih bu yol olmalı
bir diğer alternatif düzceden yığılca üzerinden olan yol biraz virajlı ama yolun durumu iyi
mengen üzerinden olan yoldan bir kez gitim,yol yapımı gerçekleşmediyse o yolu kullanmak eziyet olur,göle gelmeden önceki 25 km kabus gibi,hendeklerle doluydu

Zaten dolu idi , asfalt ile daha da ana baba günü olur. Temiz bırakmayı bilmeyen toplumuz şimdi çöplükten farkı kalmaz. Sadece kışın karda gidilir artık.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR