Yeni Başlayacak Birisi Için 4x4 Sohbeti :)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Mertcanİpek Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,327

Mertcanİpek

Yeni Üye
Yer
istanbul
Arkadaşlar Merhaba,

Ben Mertcan . İstanbul'da yaşıyorum .Boyum ve suyum gereği binek bir araç almaktan vazgeçerek arkadaşların gazıyla 4x4 araçlara yöneldim(İçimdeki canavarı ortaya çıkardılar ). Yaptığım araştırmalar neticesinde ve çevremde en çok Grand Vitara olduğu için düşüncelerimin ilk sırasında Suzi yatıyor.

İşim gereği aracı çoğu zaman şehir içinde kullanacağım ama hafta sonları dağ bayır gezmelerine de doyabileceğim bir araç olsun istiyorum . Bartın'lı olduğum için yılda 2 3 sefer o taraflara da yolum düşer uzun yolda beni yormayacak ,bir nevi offroad parkuru olan Karadeniz yollarında beni üzmeyecek , zamanımın çoğunu sanayide geçirtmeyecek bir araç arıyorum . Engin bilgileriniz ışığında bana + / - leriyle olurunu ya da olmazını , olmaz ise hangi araçlara bakmam gerektiğini belirtebilir misiniz ? 5 Kapı ve manuel şanzıman olması öncelik nedenimdir.

Bütçem Max 30.000

Ps : İnternet sitelerinde olsun bu forumda olsun inceleme fırsatı bulamadığım araç kalmamıştır. Konuların çoğunda gezindim , yazılanların çoğunu okudum , yorumlarınızın çoğunu değerlendirdim ilgimi çeken araçları enine boyuna olmasa da süzüp değerlendirme fırsatım oldu . Her aracın diğer araçlara göre bir eksiği kusuru vardır önemli olan bizim şartlarımızda en uygununu bulup zevkimizi yaşayabilmek diye düşündüğüm için bu konuyu açma gereği duydum .İncelediğim diğer konular beni pek tatmin edemedi (Pek fazla bilgi sahibi olmadığım için).

Gezinirken incelediğim şekil bakımından hoşuma giden araçlar aşağıda yer almaktadır . Aslında birbirleriyle kıyaslanamayacağını biliyorum ama sizlerin de fikirlerinizi almak istedim . LR 'ler için pek iyi şeyler okumadı keza Galloper için de iyiler olduğu kadar kötü kullanıcı yorumları da mevcut. Rav4 için olur da Offroad damarım tutarda bununla beceremezsem korkusundayım . CRV için de keza öyle .

Toyota Rav4
LR Freelander
Honda CRV
Hyundai Galloper

Şimdiden güzel sohbet olması ve hayırlısı olması dileğiyle ,
Teşekkürler..

Etiketler

Doğru bir karar.Umarım bütçenize uygun sorunsuz bir araç bulursunuz.Tavsiyem donanımsız bir araç bulmanız ve zaman içinde ihtiyacınıza göre donatmanız dır.
Kolay gelsin.

Sizin gibi arkadaşlarımızdan tavsiye almak bizim gibi yeni başlayacak olanlar için güzel oluyor . Teşekkür Ederim.

Fakat Suzilerin uzun yolda tatminkar olamayacağını düşünüyorum . Bizim gibiler için offroad toprak yol anlamına geldiği için (Araba yapamayacağından değil bizler yapamayacağımızdan) Rav4 de beni tatmin edecek diye düşünmüyor değilim . Kamp için beni getirsimn götürsün yeterli bir araç arıyorum kısacası :smiley:

Sohbet tadınla devam etmesi dileğiyle..

Yorumlarımda bahsetmeyi unuttuğum bir mevzuda Suzi Grand Vitara'nın hangi modelinin alınması gerektiği .

2000 model altları için düşünceleriniz neler . 1.6 motor hantal kalıyor , 2.0 ve 2.5 nasıldır gideri nedir , yolu nasıldır .

teşekkürler.

1,6 2000 model vitara kullanıcısı olarak gayet memnunum fakat 2.0 olması uzun yoda daha iyi olur kanaatindeyim.GV'lar Vitaraya nazaran biraz daha çeşitlilik olarak fazla.
Tabiiki karar sizin.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

SON KONULAR

Geri