Yurtdışı Seyahatlerde Araç Yaşı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nordic1903 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,453

nordic1903

Grizzly Bushcraft
Yer
Kavacık - Istanbul
Web
www.imageresim.com
Arkadaşlar ;

Yurdışına kamplı gezi planları yapsak ve aracımız da 1990 model ve daha büyük yaşlarda olsa :smiley: Gümrükler bu konuya nasıl yaklaşır ?? Çıkışımızda bir sorun olur mu ?? Olursa nasıl aşarız ??

Hadi düşündüğüm rotayı da paylaşayım ;D ;D ;Dİpsala çıkışı ve sırasıyla Yunanistan - Arnavutluk - Kosova - Sırbistan - Hırvatistan- İtalya ( Triesteden giriş ) - Bergamo - Milano - Torino - Genova - Toscana - Roma - Palermo -Catania - Bari ( Italyadan Çıkış ) - Yunanistan - İpsala .

Aracım 87 Defender 110 SW ..

Etiketler
Ynt: Yurtdışı Seyahatlerde Araç Yaşı

Cenk cim çocukluk arkadaşım geçen sene balkanlar turu yaptı.
Aracı 87 model T3.
Problem yaşamadı.
Bilgilerine.
Aşağıda linkide var.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=61901.msg730136#msg730136

BOBO' Alıntı:
Cenk cim çocukluk arkadaşım geçen sene baklanlar turu yaptı.
Aracı 87 model T3.
Problem yaşamadı.
Bilgilerine.
Aşağıda linkide var.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=61901.msg730136#msg730136

Yaw bazıları geçemezsin diyo bazıları bişey olmaz diyo..Arada kaldım..Biliyosun geçen sene MKG ve Melih Abinin başı çektiği bir grup Balkanlar gezisi yaptı..Bildiğim kadarıyla Mustafa Abinin araç 91 model..Ve sorundan bahsetmediler..Böyle bir gezide seni de yanımda görebilirmiyim ne dersin ??

Benim bildiğim bir sorun olmaz, Defender a sadece şapka çıkartırlar,

nordic1903' Alıntı:
Yaw bazıları geçemezsin diyo bazıları bişey olmaz diyo..Arada kaldım..Biliyosun geçen sene MKG ve Melih Abinin başı çektiği bir grup Balkanlar gezisi yaptı..Bildiğim kadarıyla Mustafa Abinin araç 91 model..Ve sorundan bahsetmediler..Böyle bir gezide seni de yanımda görebilirmiyim ne dersin ??

Walla Cenk mutlaka yapmak istediğim gezilerden biri.
TAmda Mustafa Abilerin ki gibi bir gezi.
Mutlaka yapalım.
Hatta Ender ile görüştük geçen gün.
O da yaparız dediydi.
Tabi öncelikle bir adet Def alması lazım. :smiley:
Ama kısa vade de planlayalım derim.

BOBO' Alıntı:
Walla Cenk mutlaka yapmak istediğim gezilerden biri.
TAmda Mustafa Abilerin ki gibi bir gezi.
Mutlaka yapalım.
Hatta Ender ile görüştük geçen gün.
O da yaparız dediydi.
Tabi öncelikle bir adet Def alması lazım. :smiley:
Ama kısa vade de planlayalım derim.

Öyle kısa vadede olmaz müdür :smiley: Daha 300 TDI takıcam , Port Bagaj alıcam..Yoksa hızınıza nasıl yetişirim ben :smiley:

nordic1903' Alıntı:
Öyle kısa vadede olmaz müdür :smiley: Daha 300 TDI takıcam , Port Bagaj alıcam..Yoksa hızınıza nasıl yetişirim ben :smiley:
Aynen aynen
Kısa vade derken en az 1 sene müdür
belki 2 :smiley:

Yillardir Ayrupa'yi gezen bir M.Karavanci olarak ben de bazi tavsiyerle bulunayim.Hudutlarda evvela Polis Pasaport sorar ve Vize isteyen memlekete giriyorsaniz vizeniz var mi
ona bakar,sonra ayni Polis Yesil Kart( Green Kart) sorar,girdiginiz Ulkenin muhakkak yesil kartta haflerinin olmasi sart.Birde seyahat edilen aracin takii ki aracta bulunan
bir kimsenin uzerine kayitli olmasi durumunu konturol eder.Son zamanlarda bazi ulkelerde bir de aracin senelik muayene (TUF) evraki isteniyor.Aracin kac yasinda oldugu
kimseyi alakadar etmez.iyi yolculuklar.

Ercument Ozbek' Alıntı:
Yillardir Ayrupa'yi gezen bir M.Karavanci olarak ben de bazi tavsiyerle bulunayim.Hudutlarda evvela Polis Pasaport sorar ve Vize isteyen memlekete giriyorsaniz vizeniz var mi
ona bakar,sonra ayni Polis Yesil Kart( Green Kart) sorar,girdiginiz Ulkenin muhakkak yesil kartta haflerinin olmasi sart.Birde seyahat edilen aracin takii ki aracta bulunan
bir kimsenin uzerine kayitli olmasi durumunu konturol eder.Son zamanlarda bazi ulkelerde bir de aracin senelik muayene (TUF) evraki isteniyor.Aracin kac yasinda oldugu
kimseyi alakadar etmez.iyi yolculuklar.

Çok teşekkür ederim..Gelen her olumlu bilgi beni çok daha mutlu ediyo ve heyecanımı arttırıyo..Keyifli bir gezi için aracın ve seyahat edenlerin evrak sıkıntısı olmamalı..

Italya'da M.Karavanlar icin binlerce konaklama yerleri vardir,hatta bazi Benzincilerde kalin bir kitap halinde satilirlar,ucret 19/20 euro arasi.Bu yerler kamplara gore daha ucuzdur.
Su an Italyadaki kampinkler 30/35 euro arasi,bu M.Karavan kalma yerleri 5/7,5 euro arasi degisir.Zaten deniz sahilini davam ederseniz M.Karavan Logosu gordugunuz yer
ko naklama yerleridir.Diger ulkelerde kampinkler Avrupa Birligi Ulkelerine gore ucuzdur,Yunanistanda her yerde kamp disi kalabilirsiniz,hatta bazi deniz kenarlarinde Dus ve
tuvalet ile soyunma kabinleri bile vardir.Asprovalta'yi muhakkak ziyaret edin.Ben bazen deniz kenarinda 15 gun kaldigim oldu.Selamlar.

sizin gezeceğiniz yerlerde kamp yerleri çok bakımsız,ben 23 ğnde geldim 1.5 aydır geziyoruz danimarkadan başladık.tavsiyem isviçre alğleri ve avusturya hatta gidebilirseniz danimarka kıyıları muhteşem 20€ civarı kamp yerleri. internetten bakarsanız birde belçikada la roche civarı çok güzel.aşağıya indikçe doğa ve insanlar tr ye benziyor.arabanızla ilgilide bir problem çıkmaz.zaten italyadan yukarıda nerdeyse kapıda yok ,iyi tatiller

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR