Zj Grand Cheerokeler Neden Saga Dogru 1 Kac Cm Daha Dusuk

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mydarling Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 34
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,907

mydarling

Kamp II
Yer
ANKARA
Merhaba dostlar. Sizlere bir konuda danismak istiyorum. Kendi araclarimda dahil olmak uzere bir cok zj yi inceledigimde genellikle hepsinde bu problem vardi. Araclarin sag taraflari sol tarafa gore 1 ile 3 cm arasinda dusuktu. Genellikle get ile yapilan yukseltme sonrasinda dahada belirginlesiyor bu fark. Ustalarla gorustugumde ise sag tarafa cok inilip binilmesinden dolayi yay ve amartisorlerin zamanla eskidigini soyluyorlar lakin bu bana bu kdr tatmin edici bir cevap gelmiyor. Bu konuda sizlerin dusuncesi nedir ?

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
Güzel bir tespit. Ancak Ustanın mantığıyla ilerlersek sol taraf çukurlara daha fazla girerse bu defa da sola çökecek ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Selamlar @mydarling

Uzun zamandır kayıptım gene :smiley: (her an gene yokolabilirim :smiley: )
Görüşemedik bi süredir, nasılsınız?

Yıllarca Zj ile uğraştım biliyorsunuz. Bi kaç kere yükseltme işlemim oldu. Hep ölçtüm biçtim. Bunu bende farkederdim. Ama hep sağın aşağıda olduğu dikkatimi çekmemişti...
Genelde araçlar ekipman doluyken ölçüm yapTığım için sağ sol farklarını bu sebebe bağlardım...

Bunu yakalamanız ve sorgulamaNız ince olmuş...

Ustaların yorumu yanlış, olmaz öyle şey...
Taxilerin sağ arka kapıları daha çok bozulur...
E30 lar sağlam kalkınca veya sağlam sağlam doldurulup vites değiştirince arkalarını hep sağa atar (solda olabilir hatırlamıyorum). Aks boyları farKlaymış...
İsuzu nkr veya iveco 35.9 lar gibi (makas helezona göre daha hafızalı yapıdadır) büyük kamyonetler sürücü tarafına yatıktır, yatar bir süre sonra...
Gibi çok şey var ama zj'ler için bunu hiç duymadım...
Bende merak ettim neden acaba...
Ama pratikte önemsiz oldUğu aşikar...

Kouyla ilgisiz ama, sabit aksLı makinalarda kollar uzatılmadan yükseltmelerde akslar arkaya ve öne dOğru birbirine yaklaşıyor. Zj'lerde özellikle arkada oluşan bu durum benim çok gözüme çarpar, rahatsız eder...

Algıda seçicilik bu demek olsa gerek...

Alakasız bir Ek bilgi: doğru rot ayarı sürücü içerdeyken yapılmalıdır diye okumuştum bi rot ayar makinesinin üzerinde yıllar önce...

Merak ettim dediğim gibi, konuyu takip edicem. Bakalım ne olacak...
Bir gezenbilir alameti şahanesi konu ile gene karşı karşıyayız... Hadi hayırlısı...
:smiley: civ civ çıkacak, kuş çıkacak :smiley:

Saygılar, Selamlar, Sevgiler... Alp...

GT-P7500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

V8 motor dönüş yönü ile alakalı diye biliyorum. Motorun şaseye uyguladığı dönme momenti ile alakalı olarak, belirli bir zamandan sonra oluşuyor. Örneğin Ağır yük taşıyan çekici kamyonlarda bu durumu çok net görebilirsiniz.

Selamlar @mydarling

Uzun zamandır kayıptım gene :smiley: (her an gene yokolabilirim :smiley: )
Görüşemedik bi süredir, nasılsınız?

Yıllarca Zj ile uğraştım biliyorsunuz. Bi kaç kere yükseltme işlemim oldu. Hep ölçtüm biçtim. Bunu bende farkederdim. Ama hep sağın aşağıda olduğu dikkatimi çekmemişti...
Genelde araçlar ekipman doluyken ölçüm yapTığım için sağ sol farklarını bu sebebe bağlardım...

Bunu yakalamanız ve sorgulamaNız ince olmuş...

Ustaların yorumu yanlış, olmaz öyle şey...
Taxilerin sağ arka kapıları daha çok bozulur...
E30 lar sağlam kalkınca veya sağlam sağlam doldurulup vites değiştirince arkalarını hep sağa atar (solda olabilir hatırlamıyorum). Aks boyları farKlaymış...
İsuzu nkr veya iveco 35.9 lar gibi (makas helezona göre daha hafızalı yapıdadır) büyük kamyonetler sürücü tarafına yatıktır, yatar bir süre sonra...
Gibi çok şey var ama zj'ler için bunu hiç duymadım...
Bende merak ettim neden acaba...
Ama pratikte önemsiz oldUğu aşikar...

Kouyla ilgisiz ama, sabit aksLı makinalarda kollar uzatılmadan yükseltmelerde akslar arkaya ve öne dOğru birbirine yaklaşıyor. Zj'lerde özellikle arkada oluşan bu durum benim çok gözüme çarpar, rahatsız eder...

Algıda seçicilik bu demek olsa gerek...

Alakasız bir Ek bilgi: doğru rot ayarı sürücü içerdeyken yapılmalıdır diye okumuştum bi rot ayar makinesinin üzerinde yıllar önce...

Merak ettim dediğim gibi, konuyu takip edicem. Bakalım ne olacak...
Bir gezenbilir alameti şahanesi konu ile gene karşı karşıyayız... Hadi hayırlısı...
:smiley: civ civ çıkacak, kuş çıkacak :smiley:

Saygılar, Selamlar, Sevgiler... Alp...

benim l200 de sola yatık baktırdım hiç bişe yok 3cm daha alçak

Allah Allah, l200 gibi yeni nesil bagimsiz aks helezon, yeni teknoloji felan aracta bile var bi durum yani...
Demekki hepsinde boyle bisey olabiliyor...
Onemsiz, dert olmayan bisey ama ilginç...

Hocam, l200,de pek normal degil. Bu araba yuk tasimadiysa 3 cm ciddi bir soruna isaret eder.

Sent from my i6 using Tapatalk

Sebep bulunamadı malesef ve işin ilginç tarafı arada düzeliyor ön sol 3 cm arka sol 3.5 cm sola yatıyor..mesela şuan yok benim ustanın tahmini ön amortisörden

Hocam, l200,de pek normal degil. Bu araba yuk tasimadiysa 3 cm ciddi bir soruna isaret eder.

Sent from my i6 using Tapatalk
Haklı olabilirsiniz, laleytan biyer değilde, ciddi, yıllardır mitsubishi yapan bi yetkili servise sormak lazım...
Ama bence çok sorun değil, ciddi bi sorun var mı diye sorulur. Yoksa kronik veya büyük bi derdi, helezonlar pıSmış felan diyip masraf çıkarırlarsa boşveilir..
Bence l200 sayfasınada konu açın, belki aynı durumu yaşayan vardır...
Burayada konunun linkini verir misiniz... Takip edelim...

Valla gerek duymadım açıkcası çünkü heryerine bakıldı makaslarıda kontrol ettirdim tabi servis dışında mitsubishi servislerinin maşallahı var parçalar zaten ateş pahası..Ayrıca arabayı sattım sayılır yarın alıcı geliyor

Sebep bulunamadı malesef ve işin ilginç tarafı arada düzeliyor ön sol 3 cm arka sol 3.5 cm sola yatıyor..mesela şuan yok benim ustanın tahmini ön amortisörden

Amortisör yükseklik ayarlamaz ki, yükselme ve alçalma aşamasında helezonun makasın sinirini rözenansını alır. Yükselme alçalma hızını kontrol eder. Gazlı amortisör ise durum biraz farklı. Onun kendi kendine açılma potansiyeli vardır. Ama buda güçsüz bi potansiyeldir, araçta takılıyken boşta basılmış gibi kendi kendine açmaz...
Amortisörden değildir diye düşünüyorum...

Valla gerek duymadım açıkcası çünkü heryerine bakıldı makaslarıda kontrol ettirdim tabi servis dışında mitsubishi servislerinin maşallahı var parçalar zaten ateş pahası..Ayrıca arabayı sattım sayılır yarın alıcı geliyor

Hayırlısı olsun satışınız. Daha iyileri olur inşallah...

Teşekkürler iyi dilekleriniz için,satış sonrası 4.0 düşünüyorum ama paramız yeterse tabiki başımıza dert almayız umarım

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR