Zj Grand Cheerokeler Neden Saga Dogru 1 Kac Cm Daha Dusuk

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mydarling Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 34
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,922
Sayın alfonso abimiz siz baya ilgili ve bilgilisiniz param baya kısıtlı şuan bi araç üzerinde yoğunlaşıyorum sebebi hiç oynanmamış olması ama km 350 bin sizce sorun olurmu

Sent from my iPhone using Tapatalk

Etiketler
Oynanmamış tercih etmemin sebebi arazide yorulmuş olmasını istememem sizce ?

Sayın alfonso abimiz siz baya ilgili ve bilgilisiniz param baya kısıtlı şuan bi araç üzerinde yoğunlaşıyorum sebebi hiç oynanmamış olması ama km 350 bin sizce sorun olurmu

Teşekkür ederim...

Para bende de yok :smiley:

4.0 dediğiniz jeep zj mi xj mi?

Zj v8 5.2 ler 1 milyon yapar denir... Ama su ana gordugum kadar ust kapagı acilmamis en yuksek km zj 750.000 de oldu... Oda ilk sahibinde hala, asiri titiz, yagi felan km gelmese bile senede bir degisir...

Fakat 4 litre 6 sıralılarda sorunsuz, rektefiyesi felan sıkıntısız, verimli, sağlam makinelerdir... Tavsiye ederim...

Bu araclarin makinelerinin yuksek km yapabilmeleri demek sizin basinizi agritmayacagi manasina gelmiyor...
Hep soylerim, kulbitor kapagi altinin cok km yapabilmesi onemli degil, bir tek motor calismiyorki aracta. Bunun diferansiyeli var, freni var, şanzımani var, var oğlu var oğlu :smiley:

Bence 350.000 çok. Size patlayabilir, motor yaptırma sırasını siz almış olursunuz belki.
Belki Motor sıkıntı yapmaz başka dert çıkar...
Her yaş için en fazla 20.000 yapmış araç iyidir...
Her yaş için 15.000km altı yaptıysada km ile mi oynandı diye düşünürüm...
Motor içinde; eğer yeni yapıldıysa iyidir ama iyi yapıldımi diye araştırmak lazım...
Yeni yapılmadiysa durumu en az 3 yıl rektefiye istemesinki insana koymasın...
Araziye çıkmadığı yorulmadığı manasına gelmez. Aksine off roadcu dan alınan makine daha bakimlidir. Dağ başında kalmamak için vakti gelmeden dahi bütün gerekenler yapılmıştir. Ama bu sahibinin karakterine bağlı tabi...
Ev alma komşu al misali ben aracin saticisina bakarim. Örnek: Bilgisiz kironun tekiyse sadece susleyip süsleyip cila yapmıştır makinaya...
Araziye çıkmamış, her yeri gıcır gıcır ama bakım diye benzinliklerde sadece açık yağ ile değişim yapılmış bi sürü araç var piyasada...
V.s. V.s.
Ben 350.000km makinada uzak durun derim... Macera satın almayın, sorular satın almayın...Çok iyiyse gerçekten olabilir, bakılması lazım...

GT-P7500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.0 zj ise 94 bulursunuz... Temizleri yok...
Xj güzel olur...

iki uçlu değnek misali,ben açıkcası inanmıyorum 190 binde 175 binde diye ilan verenlere haa yokmudur vardır mutlaka ama o adamda 21 bine vermez

Benimde xj lerin iç dizaynı hoşuma gitmiyor eski geliyor nedense zj ler daha modern gibi

iki uçlu değnek misali,ben açıkcası inanmıyorum 190 binde 175 binde diye ilan verenlere haa yokmudur vardır mutlaka ama o adamda 21 bine vermez

Iki Uçlu değnek gibi gözüküyor ama değil.
Sadece şöyleyse bu duruma,
Böyleyse şu duruma dikkat etmek lazım :smiley:

Yani, motor örnegini verelim ;
Yeni yapıldıysa hangi ustaya ne kadar para harcanarak yaptırıldı (mesala yağ bompasini gereksizse bile iyi ustalar değiştirir, daha birşeyler var) ve kaç kmdeyken motor yapıldı?
Yeni motorlu ama başka yerleri eski aracı almak istemeyiz dimi?
Eğer motoru iyi yapıldıysa, araçta toplam çok km yoksa, diğer yerlerde iyiyse motor açılmış diye o aracla ilgilenilmemesi çok saçma...

Hiç motor açılmamış diye oynaya oynaya aliriz, eşe dosta anlatırız, motor yaptırma sırası eski sahiplerinden bize gecmistir?

Yani neye bakicaz.
10 13 yaş üstü için.
Önem sırası na göre,
1) ustası olacak, parçalar ulaşılabilir olacak... Kriterlere uyuyor diye cadillac navigator hummer almanın alemi yok...
2) içimize sinecek, bukük dudakla, kafamızda düşüncelerle satin almicaz
3) yaş başına km çok olmayacak
4) toplam km çok olmayacak
5) sahibi düzgün olacakki tekniğine felan iyi bakım yapmış olsun, yoksa galeri gibi kuaföre götürmek kolay
6) geçmişte ağır kaza varmı diye bakılacak
7) orası burası kırık çıkık olmayacak, diri, ayaklı denilen araç olacak, uzaktan anlasilir zaten
8) kozmetigi iyi olacak, orjinal boyası olan ama çizik içinde gocuğüyle gezen araç istemem ben...istediği kadar orjinal olsun...
9) muayyer olsun, her şeyi çalışsın... Başkasının bozduğunu niye biz tamir ettirelim!
10) düzgün orjinal olsun boyası, kaportası...

Fiyatı bütçesinin durumuna göre istediğimiz aralığı koyarız...
Paramız azsa taviz veririz kriterlerden.

Hepsi olmalı demiyorum, bence ÖNEM SIRASI YUKARDAN AŞAĞİ BU OLMALI...

Arama kriterlerini fiyat azalan yapıp hemen bi 35 lik açmalı

Kriter düzenlemekle felan vakit kaybetmeyelim...
35i 70 yapalım, litre yapalım... Bende oturayim...
Ne demişler
"başın sıkışınca bir büyüğe danışmak lazım" :smiley:

Bu cümle için forumda başlık açmak gerek büyüğün adı yetti az önceki teklifimi geri alıyorum

Merhaba dostlar. Sizlere bir konuda danismak istiyorum. Kendi araclarimda dahil olmak uzere bir cok zj yi inceledigimde genellikle hepsinde bu problem vardi. Araclarin sag taraflari sol tarafa gore 1 ile 3 cm arasinda dusuktu. Genellikle get ile yapilan yukseltme sonrasinda dahada belirginlesiyor bu fark. Ustalarla gorustugumde ise sag tarafa cok inilip binilmesinden dolayi yay ve amartisorlerin zamanla eskidigini soyluyorlar lakin bu bana bu kdr tatmin edici bir cevap gelmiyor. Bu konuda sizlerin dusuncesi nedir ?

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Biyerde bi yükseltme muhabbeti yapıyorduk...
Aklıma geldi
Helezonların üstlerinde orjinal takoz gibi lastikler var... Yani orjinal helezon ile şase arasında...
Sağ taraftaki yirtilmis, eskimis, ezilmiş, düşmüş olabilir...

Ama ne den hep sağ taraf? ?.??

Merhaba benim de wj de sol tarafta bir ufak düşüklük var gibi. Aklıma takılan muyenede sorun çıkartıp çıkartmayacağı.
Hiç merak etmeyin... Yükü kaymış gemi gibi :smiley: abartılı bi yatıklık yoksa hiç mi hiç òyle şeylere bakmıyorlar...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,453
Kayıtlı Üye Sayımız
172,106
Kaydolan Son Üyemiz
Ahmet AKGÜN

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR