35. Uluslararası Erzincan, Kemaliye(eğin) Kültür Ve Doğa Sporları Şenliği

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan veteran Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,285

veteran

Kemaliye Sevdalısı
Mesajlar
1,583
Tepkime Puanı
3
Yer
istanbul
Web
www.cankurtarangida.com
Değerli kültür ve doğa tutkunları,
Değerli Kemaliye dostları,

29 Haziran - 03 Temmuz 2013 tarihleri arasında yapılacak 35 inci Uluslararası Erzincan, Kemaliye(Eğin) Kültür ve Doğa Sporları Şenliği’nde, sizi Doğu Anadolu’nun saklı cennetine bekliyoruz...

Kemaliye (Eğin) İlçesi, Tarihi Kentler Birliğinin üyesi olarak, özgün doğası ve sahip olduğu özgün kent kimliği ile, Erzincan İlimizin turizme açılan kapısıdır. Ayrıca, Kemaliye Yukarı Fırat Havzasının Merkezinde yer almaktadır.

Kemaliye; aynı zamanda, kısa adı ÇEKÜL olan, Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı’nın “7 Bölge 7 Kent” projesi kapsamında bulunmaktadır ve doğal-tarihsel ve kültürel özelliklerinin yanı sıra özgün mimari dokusuyla da Dünya Mirası Tarihi Değerlerden biri olmak üzere UNESCO’ya aday gösterilen bir cazibe merkezidir.

Kemaliye Belediye Başkanlığ'nın kurumsal evsahipliğinde; Kemaliye Kültür ve Kalkınma Vakfının (KEMAV) öncülüğü, Kemaliye Kaymakamlığı’nın destekleri ve Kemaliye Kültür ve Kalkındırma Derneklerimizin katkıları ile, bu yıl 35 incisi düzenlenecek olan “Uluslararası Erzincan Kemaliye (Eğin) Kültür ve Doğa Sporları Şenliği”nde özgün bir kültür ve doğa ile buluşmak için kültür ve spor tutkunlarını Kemaliye’ye davet ediyoruz.

29 Haziran - 03 Temmuz 2013 tarihleri arasında Erzincan İli Kemaliye ilçemizde gerçekleştirilecek Şenliğin ana teması “özgün bir kültür ziyafeti, doğa sevgisi, spor ve kardeşliktir”. Özünü koruyabilmiş bir kültür yapısına sahip yöremiz her geçen gün turizmde gelişen bir cazibe merkezi olarak öne çıkmaktadır.

Dünyanın en görkemli kanyonlarından biri olan Kemaliye Karanlık Kanyon’da, Türkiye’de bir ilk olarak 2008 yılında gerçekleştirdiğimiz ve adrenalin tutkunlarının nefesini kesen BASE JUMP etkinliği 2009-2010 ve 2012 yıllarında daha geniş bir uluslararası sporcu katılımıyla gerçekleştirilmiştir. Yer yer 600 metrelik duvarlarla çevrili Karanlık Kanyonun yamaçlarına gerili 500 metre uzunluğundaki özel hattan 500 metre yükseklikteki bir nevi cambaz ipinden aynı anda ikili ya da üçlü olmak üzere usta “base jump”cılar Karasu Nehrine, Karanlık kanyonun derinliğine atlayış yapmaktadırlar.

Türkiye turizmine çok önemli bir zenginlik olarak sunduğumuz Karanlık Kanyonumuz bu yılki şenliklerimizde çok daha geniş katılımla muhteşem base jump gösterilerine sahne olacaktır. Dağcılık Federasyonu ve Bisiklet Federasyonlarımız her yıl olduğu gibi bu yıl daha yoğun bir şekilde bizimle birlikte olacaklardır.

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda şenlikler kapsamında; sportif kaya tırmanışı, akarsu sporları (kano ve rafting), göl sporları (su kayağı, kürek), dağ bisikleti, trekking gibi doğa sporları etkinlikleri ile çeşitli kültür ve sanat sergileri, özgün Kemaliye Folklörü gösterileri ve Konserler gerçekleştirilecektir.

Her yıl olduğu gibi bir kez daha tüm doğa ve kültür sevenleri Doğunun Saklı Cennetine bekliyoruz.

İsmail YÜCEL
Kemaliye Kültür ve Kalkınma Vakfı Başkanı

http://www.kemaliyesenibekliyor.com/
 

Etiketler
Ynt: 35. Uluslararası Erzincan, Kemaliye(eğin) Kültür Ve Doğa Sporları Şenliği

şenlik zamanı gidemedim evvelin de gittim, 2 3 foto paylaşalım.


92375783.jpg


92375680.jpg


92375618.jpg


92375562.jpg


92375523.jpg


92375496.jpg


tamamı için:
http://www.panoramio.com/user/7747362
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Mesajlar
1,517,907
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULARGeri
Üst