Forum Kuralları

FORUM KURALLARIMIZ

Türkiye'nin doğa sporları, karavancılık ve off-road platformu Gezenbilir'e hoşgeldiniz!

Tüm üyelerin kuralları okuyup kabul ettikleri varsayılır. Yeni üye olunması yada kurallardan haberdar olunmaması, kuralları ihlal etmek için geçerli bir neden değildir.

Forumumuzun amacı ülkemizde doğaya ve doğa sporlarına gönül vermiş kişi ve kurumların iletişim ve bilgi konusunda yaşadıkları boşluğu doldurmaktır. Bu bağlamda siz değerli üyelerimizden aşağıdaki kurallara uyulması konusunda hassasiyet göstermenizi istiyoruz.


KAYIT KURALLARI

- Kayıt sırasında toplumun genel ahlak kurallarına ve yasalara uygun olmayan kullanıcı adı, profil fotoğrafı ve imza kullanılmamalıdır.

- Üye profilinizi mümkün olduğunca detaylı bilgi vererek ve sizi tanıyabileceğimiz bir fotoğrafınızı ekleyerek doldurmanızı tavsiye ederiz.

- Profil alanınıza adınızı, soyadınızı (en azından size hitap edebilmemiz için sadece adınızı) yazabilirseniz çok memnun oluruz.

- Yeni kayıt yapan kullanıcılarımız ilk 20 mesajlarına kadar "Yeni Üye" seviyesinde ve diğer üyelerimizin güvenliği için kısıtlı imkanlara sahip olacaklardır. 20 mesajı geçen kullanıcılarımız ise "Ana Kamp" statüsüne geçerler. Üye Grupları hakkında detaylı bilgi için tıklayınız...

- Tanışma Başlığı altında kendinizi tanıtırsanız, aynı ilgilere sahip diğer üyelerimizle daha çabuk iletişim kurabilirsiniz.

İÇERİK KURALLARI

- Toplumun genel ahlak kurallarına ve yasalara uygun olmayan mesajlar yazılmamalıdır.

- Paylaşmış olduğunuz yazılı ve görsel içeriklerin mülkiyeti ve telifi size ait olmalıdır. Size ait değilse lütfen kaynak veya eser sahibini belirtiniz. Mümkünse telif veya eser sahibinden izin alınız. 

- Siyasi ve dini konuların paylaşılmasına Gezenbilir yönetimi sıcak bakmamaktadır. Bu tür konular, çok ciddi fikir çatışmalarına ve tatsızlıklara açık konular oldukları için üyeler arasında büyük gerginlikler oluşturmaktadır. Bu nedenle bu konular, tansiyon yükselmeden forum moderatörleri tarafından silinecektir.

- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız", "Sizce Hangisi?" gibi konu içeriğiyle alakasız başlıklar moderatörler tarafından silinecek veya düzenlenecektir.

- Yazılan mesajların içeriği konu başlığından alakasız, konudan saptıran, sohbet amaçlı, kişi veya kurumları rencide edici, küfür veya hakaret içeren yazılar olmamalı, tartışmaya sebebiyet vermemelidir.

- Tek bir başlık altında bir çok konuyu tartışmak yerine, her bir konu için ayrı ayrı başlıklar açınız. Aksi halde bilgiye ulaşmak zorlaşacaktır.

- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil, tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak, forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi, forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.

- Yazılan mesajlar ve imzalar görsel bütünlüğü bozan ve göz yorucu şekilde olmamalıdır. Sürekli olarak; büyük harf ve büyük yazı karakteri, kalın (bold) yazı karakteri, aynı veya farklı renk kullanımı ve konuyla alakasız ve gereğinden büyük boyutta görseller kullanılmamalı, ard arda mesaj atmak yerine tek mesajla iletmek istediklerimizi aktarmalıyız.

- Mesajlara veya imzalara yazılan ilanlar, reklamlar, Gezenbilir içeriği ile örtüşen başka sitelere yönlendirme linkleri incelendikten sonra haber verilmeksizin silinecektir.

- Forum, kategorilere ve alt kategorilere ayrılmıştır. İçeriğine göre, bu kategori ve alt kategorilerden uygun olanına mesajınızı gönderebilirsiniz. Eğer aynı mesaj aynı bölüme birden fazla gönderilir veya aynı mesajın birden fazla kategoriye gönderildiği belirlenirse ilgili mesajdan uygun olan bir tane kalana kadar diğer mesajlar haber verilmeksizin silinecektir.

- Kullandığınız dil karşınızdakine olan saygıyı gösterir. Lütfen olabildiğince düzgün bir dil kullanınız ve Türkçe imla kurallarına uyunuz. Daha fazla bilgi için lütfen Türk Dil Kurumu'nun yayınladığı Türkçe Sözlük ve Yazım Kılavuzu'nu okuyunuz.

- Forumlarda açılan konu başlıklarının ilk harfleri büyük, sonraki harfleri küçük olmalıdır. Bağlaçların ("ve", "ile", "veya" gibi) tüm harfleri küçük yazılır. Kısaltmaların (TBMM gibi) tüm harfleri büyük yazılır.

- Forum yöneticileri kurallara uymayan mesajları değiştirme ve silme hakkına sahiptir. Normal şartlarda ilk kuraldışı hareketinde üye özel mesajla uyarılır ve gerekli düzeltmeleri kendisinin yapması istenir. Kuraldışı hareketin tekrarı veya durumun aciliyeti söz konusu olduğunda üyeye haber verilmeksizin gerekli düzeltmeler moderatörler tarafından yapılacaktır.


YASAL HAKLAR

- Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

- Gezenbilir, link verdiği, banner yoluyla veya başka yollarla tanıtımını yaptığı site, ürün veya hizmetlerin içeriğinden ve kalitesinden sorumlu değildir.

- Forumlarda üyeler tarafından paylaşılan yazılı ve görsel materyallerin telif ihlallerinden, şahıslara veya kurumlara yönelik ithamlardan Gezenbilir yönetimi sorumlu tutulamaz.

- Telif hakkı ihlallerinin, şahsınıza veya kurumunuza yönelik ithamların kaldırılması için yönetimle iletişime geçebilirsiniz.

KİŞİSEL HAKLAR

- Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

- Foruma üye olduktan sonra üyelik hesabı silinemez. Ancak kişisel bilgiler silinerek hesabınız ve paylaşımlarınız anonim yapılabilir. Yine benzer şekilde foruma yazılan mesajların veya açılan konuların silinme talebi, ancak başka üyeler tarafından cevap yazılmamışsa gerçekleştirilir.Siz değerli üyelerimizin bu konulara azami hassasiyet göstereceğine inanıyor ve forumlarımızda iyi vakit geçirmenizi diliyoruz.Saygılarımızla,
Gezenbilir Yönetimi

 GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,533
Mesajlar
1,519,492
Kayıtlı Üye Sayımız
172,200
Kaydolan Son Üyemiz
RoberHatemoBagimlisi

Çevrimiçi üyelerGeri
Üst