Arabalı Aile(4):bir Koltukta 3 Karpuz(f+ch+d)-5 Yıl Sonra

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan iklil konyalilar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 495

iklil konyalilar

Geziyorum !.. Öyleyse VARım !..
Yer
istanbul
PANDEMİ İflahımızı kesti resmen...
Çooook Uzun bir ara verdim... Gezenbilir'i takip etmedim !..Suçluyum,af diliyorum bu grubun takipçi ve büyük emek verenlerinden😪🙏
KARINCA gibi devam etmeliyim.
Gidenler-kalanlar olmuştur elbet ki böyle uzunca bir dönem sonunda.
Saygıyla anıyorum eski-yeni-eskimeyen her takipçiyi...

Geçen yaz bir karambole gelip de yapamadığımız tatili , bu sene bir emr-i vaki yapınca ŞIP diye planlamaya başladım:Artık çocuklar Lise ve Üniversiteli,Eşimin işi falan...Günleri denk getirmek zor oluyor diye düşünürken ,BİNGO !..

Sofya kalkışlı WIZZAIR ile Basel-Mullhouse-Freibug havalimanına 'Dolmuş-Fiyatına' bir uçuş ayarladım.
Yeşil Pasaport sağolsun(!).Fiyat avantajını şöyle açıklayayım : İstanbul çıkışlı bir uçuşla 1 kişinin Return ticket fiyatına 4 kişi gidip geliyoruz.
SADECE Uçuş için de SOfya yolu çekilir mi???... Dİyenler için de 2 günlük Burgaz+Nesebar tatilini pakete ekleyiverdim.
1 gün önce gidip,Sofya'da bir gün ve gece geçirmektense,2 gün Deniz Tatili yapmak daha hesaplı ve keyifli olacak.Daha önce görüp de özlediğimiz Nesebar'ı şööyyle bir görüp geçeceğiz .

Klasik olarak kendi arabamız için YEŞİL SİGORTA ve Yurtdışı çıkış har(A)ç'ını yatırıp,Bayramın 2. gününde yola çıkacağız inşallah.

Uçak biletini 10 gün önce aldım...Geçen gün de Araba Kiralamayı yaptım...Sofya Havaalanı yakınındaki Park&Fly Otoparkı'nda da haftalık rezervasyonumu yaptım araba için.
Önceki yıllara göre,Websitelerindeki AKICILIK ve de kullanıcı*Friendly yapı dikkatimi özellikle çekti.
Hele ki BOOKING bu sene AIRBNB'den çok çok daha kullanışlı bir Websitesi oluşturmuş ve de daha hesaplı alternatifler sunmakta. Nitekim, 5 gece Mullhouse 'da ve de 2 gece de Konstanz -Bodensee üzerine denk gelen Stockach(D)'da rezervasyonlarımızı yaptım.

Umudum, bu gezide çocukların da -artık- ''...Baba, bak burada şu varmış / buraya da gidelim /şunu da yapalım...'' türü katkı yapmaları :smiley:
İlk adımı Bilge Naz attı ; Basel yakınlarında Orijinal bir Roller-Coaster buldu : Dağdan aşağı inen,doğal ortamda bir trenimsi şey?? Bakalım bulup dener miyiz?...Listeye yazalım şimdiden.

PANDEMİ İflahımızı kesti resmen...
Çooook Uzun bir ara verdim... Gezenbilir'i takip etmedim !..Suçluyum,af diliyorum bu grubun takipçi ve büyük emek verenlerinden😪🙏
KARINCA gibi devam etmeliyim.
Gidenler-kalanlar olmuştur elbet ki böyle uzunca bir dönem sonunda.
Saygıyla anıyorum eski-yeni-eskimeyen her takipçiyi...

Geçen yaz bir karambole gelip de yapamadığımız tatili , bu sene bir emr-i vaki yapınca ŞIP diye planlamaya başladım:Artık çocuklar Lise ve Üniversiteli,Eşimin işi falan...Günleri denk getirmek zor oluyor diye düşünürken ,BİNGO !..

Sofya kalkışlı WIZZAIR ile Basel-Mullhouse-Freibug havalimanına 'Dolmuş-Fiyatına' bir uçuş ayarladım.
Yeşil Pasaport sağolsun(!).Fiyat avantajını şöyle açıklayayım : İstanbul çıkışlı bir uçuşla 1 kişinin Return ticket fiyatına 4 kişi gidip geliyoruz.
SADECE Uçuş için de SOfya yolu çekilir mi???... Dİyenler için de 2 günlük Burgaz+Nesebar tatilini pakete ekleyiverdim.
1 gün önce gidip,Sofya'da bir gün ve gece geçirmektense,2 gün Deniz Tatili yapmak daha hesaplı ve keyifli olacak.Daha önce görüp de özlediğimiz Nesebar'ı şööyyle bir görüp geçeceğiz .

Klasik olarak kendi arabamız için YEŞİL SİGORTA ve Yurtdışı çıkış har(A)ç'ını yatırıp,Bayramın 2. gününde yola çıkacağız inşallah.

Uçak biletini 10 gün önce aldım...Geçen gün de Araba Kiralamayı yaptım...Sofya Havaalanı yakınındaki Park&Fly Otoparkı'nda da haftalık rezervasyonumu yaptım araba için.
Önceki yıllara göre,Websitelerindeki AKICILIK ve de kullanıcı*Friendly yapı dikkatimi özellikle çekti.
Hele ki BOOKING bu sene AIRBNB'den çok çok daha kullanışlı bir Websitesi oluşturmuş ve de daha hesaplı alternatifler sunmakta. Nitekim, 5 gece Mullhouse 'da ve de 2 gece de Konstanz -Bodensee üzerine denk gelen Stockach(D)'da rezervasyonlarımızı yaptım.

Umudum, bu gezide çocukların da -artık- ''...Baba, bak burada şu varmış / buraya da gidelim /şunu da yapalım...'' türü katkı yapmaları :smiley:
İlk adımı Bilge Naz attı ; Basel yakınlarında Orijinal bir Roller-Coaster buldu : Dağdan aşağı inen,doğal ortamda bir trenimsi şey?? Bakalım bulup dener miyiz?...Listeye yazalım şimdiden.
Evet...İlk konaklamamız burası : Basel'e 35 km,Mullhouse'a 10 km mesafede. Bakalım yakın çevrede nereler var.Önerileriniz olur da paylaşırsanız memnun olurum🙏😍🙏

C1

Bugün bir arkadaşım aradı ve geçen seneki İsviçre ziyaretinden biraz bahsetti.
Ben de internet üzerinde bölgeyi bir kolaçan ettim,ve birkaç tane de Video izledim Seyahat Planımızla ilgili.
Bilge Naz ve Arif Ege'nin de Google üzerinden araştırmalarıyla,Seyahat detayları da şekillenmeye başladı.

İsviçre'de Bir Hafta( İsviçre'de Bir Hafta) Haşmet Kalkancı'nın 2010'da yaptığı ve /fakat 2018'de paylaşmayı tamamladığı gezisinden de ilham aldık. Özellikle de ''..Çocuklar,artık kendileri ayrı gezmek istiyor..'' minvalinden sözleri de bu Gezilerin Aile tarihindeki yeri açısından değerli. Bu sözleri etmeye biz de yaklaştık sanki :cool:

Basel1

1718482579481

1718482612933

Almanya'da Otoban ücreti yok(tu?) diye biliyorum. Acaba Kiralık Araba ile Fransa ve İsviçre sınırları içinde nasıl bir uygulama bizi bekliyor? Vinyet mi alacağız?Kiralık arabada bir Otomatik Sistem? mi var (..ki sonra bize charge edeceler) bilmiyorum...France&Swiss Motorways deyince bu haritalar karşımıza çıktı

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,513
Kayıtlı Üye Sayımız
172,172
Kaydolan Son Üyemiz
avukatomersefacanata

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR