Grand Cherokee Alttan Yakıt Damlattı Ama...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan fast Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,142

fast

Ana Kamp
Arkadaşlar merhaba,

Sabah aracı çalıştırdıktan sonra etrafında şöyle genel check-up yapıyordum. Lastik kontrolü yaptıktan sonra kısmetliymişim ön tarafa geldim ve hafifçe eğildim. Birde baktım araçtan birşeyler damlıyor pıt pıt... Hemen biraz geri çektim ve elimle kontrol ettim akan sıvıyı... Kokladığımda mazot gibi kokuyordu. Bir süre yaklaşık 2-3 dakika hızlı damladı. Daha sonra aracı stop ettim ve tekrar çalıştırdım. Temiz biryere geçtim ve bekledim, bu sefer damlama kesildi. Şirkete geldim altına tekrar baktım damlamıyor. Sizce sorun nerededir? Bir damlayıp, bir damlamamazlık yapar mı ? Yardımılarınızı bekliyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.

Etiketler
Ynt: Grand Cherokee Alttan Yakıt Damlattı Ama...

yakın zamanda antifriz değiştimi alt tapalardan kaçırıyor olabilir dikkatli olun radyatördeki devirdaimdeki su bitebilir ve hararet bi anda tavan yapar motoru kucağa alabilirsiniz. tam olarak nerden damlıyor ona bakın. manifoldun oradan yolcu tarafından ise muhtemelen tapalardan olabilir. benim başıma gelmişti sanayiye zor attım kendimi

mertbirincioglu' Alıntı:
yakın zamanda antifriz değiştimi alt tapalardan kaçırıyor olabilir dikkatli olun radyatördeki devirdaimdeki su bitebilir ve hararet bi anda tavan yapar motoru kucağa alabilirsiniz. tam olarak nerden damlıyor ona bakın. manifoldun oradan yolcu tarafından ise muhtemelen tapalardan olabilir. benim başıma gelmişti sanayiye zor attım kendimi

Mert Bey merhaba,

Tam olarak nereden akıttığını göremedim eğildim fakat tam motorun ortasından içerden geliyor...Damlaları parmağımla sürüp kokladığımda mazot kokuyordu.. Manifoldun oralardan olabilir. Fakat anlamadığım aracı stop edip çalıştırdım ve damlama kesildi.

fast' Alıntı:
Mert Bey merhaba,

Tam olarak nereden akıttığını göremedim eğildim fakat tam motorun ortasından içerden geliyor...Damlaları parmağımla sürüp kokladığımda mazot kokuyordu.. Manifoldun oralardan olabilir. Fakat anlamadığım aracı stop edip çalıştırdım ve damlama kesildi.

arab benzinli nasıl mazot koksun ki...stop edip çalıştırınca kesilmiş olabilir ama ihmal etmeyin. sonra yolda giderken tekrar başlar farkedemezsiniz bütün sıuyu bitirir yakar motoru sonra aaaaa keşke baksaydım dersiniz. nerden damlıyorsa anında bakın noktayı tespit edin. altına yatmadan zj kullanılmaz...eğer tapadan ise geçici süre tıkanmıştır bü süre sonra tekrar oradaki kireç antifrizle çözülür ve akıtmaya başlar. .....yakın zamanda antifriz eklendimi bakıma falan girdimi son 1-2 ay içinde.

mertbirincioglu' Alıntı:
arab benzinli nasıl mazot koksun ki...stop edip çalıştırınca kesilmiş olabilir ama ihmal etmeyin. sonra yolda giderken tekrar başlar farkedemezsiniz bütün sıuyu bitirir yakar motoru sonra aaaaa keşke baksaydım dersiniz. nerden damlıyorsa anında bakın noktayı tespit edin. altına yatmadan zj kullanılmaz...eğer tapadan ise geçici süre tıkanmıştır bü süre sonra tekrar oradaki kireç antifrizle çözülür ve akıtmaya başlar. .....yakın zamanda antifriz eklendimi bakıma falan girdimi son 1-2 ay içinde.

Araba 2.7 CRD hocam benzinli değil :smiley: Antifriz değil bildiğimiz mazot kokıuyor :(

fast' Alıntı:
Araba 2.7 CRD hocam benzinli değil :smiley: Antifriz değil bildiğimiz mazot kokıuyor :(

Benzindir o benzin :p yakıt sistemi bağlantılarını kontrol edin, ayrıca mazot enjeksiyon sistemine basınç sağlayan (sanırım pompa) kontrol edilmesinde fayda var.

Arkadaşlar evet sorun pompadan çıktı. Mazot pompasına ayar yapılması gerekiyormuş sökülüp. İşçilik dahil 270 TL istendi sizce normal mi? Değişme yapılmayacak sadece pompa sökülüp ayar yapılacak ve geri takılacak.

Saygılarımla

fast' Alıntı:
Arkadaşlar evet sorun pompadan çıktı. Mazot pompasına ayar yapılması gerekiyormuş sökülüp. İşçilik dahil 270 TL istendi sizce normal mi? Değişme yapılmayacak sadece pompa sökülüp ayar yapılacak ve geri takılacak.

Saygılarımla

bildiğim kadarı ile tamir takımı denilen ve içeriğinde çeşitli contalar bulunan kitler mevcut, bunlar kullanılarak tamiri yapılıyor olabilir. bu gibi durumlarda genellikle pompa sökülüp dağıtılıp sonra tekrar dağıtıldığı için işçilik bedeli yüksek oluyor diye biliyorum. ama duayenler daha iyi bilir yinede :smiley:

sonuçları paylaşırsanız seviniriz.

çok bara istemişler.o bomba mercedes tibi.liçinde astik kiti ve bir sensiör var.ısınınca akma kesilir soğuyunca akar.önemli bir arıza değil.ama genede yabtırmak lazım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,145
Kaydolan Son Üyemiz
compozer

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.