Kuş Evi

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mayıstosböce Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,402

mayıstosböce

An lar Sadece An lar,Yaşam Budur Zaten
Mesajlar
4,624
Tepkime Puanı
170
Yer
Adabazar
Arkadaşlar çok güzel ve faydalı olduğuna inandığım bir kuş evi gördüm,eskiden beri kuş evlerine ilgim vardır,arasıra orjinal bulduklarımı bilgisayarıma kaydederim ilerde belki yaparım diye,yıllarca güvercin bakmamızdanmıdır bilmem her zaman ilgi duydum kuşlara,uzun yıllardırda saplantı derecesinde baykuşa ilgi duyuyorum.
Bulduğum bu evi hangi konuya iliştireyim derken bu konuya uygun bir bölüm bulamadım,bu bölüm eğer uygun değilse istediğiniz bir yere dahil edebilirsiniz.

Bulduğum bu kuş evine gelince aklıma her çatısı olan ev in bu kuş evlerinden bir tane koysa ne kadar hoş olacağı aklıma geldi.Yada daha fazla,daha da fazla...

[attachment=1]

Bunlarda internette hemen bulduğum hoşuma giden bir kaçtane.[attachment=2]

[attachment=3][attachment=4][attachment=5]

2nd birdhouse 00664123523 std


100 081358140728 std


20101029101


41ljJAbo3eL SL500 AA300


Birdhouse001
 

Etiketler
Ynt: Kuş Evi

Daha moderneleri.

[attachment=1][attachment=2][attachment=3]

Buda torpil geçtiğim,gerçi bu kuş evine hangi kuş girer bilmiyorum.

Aklıma bir ara internette baykuş ailesinin canlı olarak izlenebildiği siteler geldi.Hatta kartalıda takip etmiştim bir ara.
[attachment=4]

Lp1


Lptttttsss


J schact bird house


Birdhouse WEB
 


Ynt: Kuş Evi

gırıcegını bılsem yapıp koycam terasa ama hazır aldım ıkı kere teşrıf etmedıler.
 

Ynt: Kuş Evi

RedlinE' Alıntı:
gırıcegını bılsem yapıp koycam terasa ama hazır aldım ıkı kere teşrıf etmedıler.

Merhaba Mücahit Bey;

Her kuşun yuva şekli farklıdır. Bazıları ağaçlara oyuk yapar, bazıları toprağı kazıp içine yapar, bazıları ise dal üzerine çalılardan yapar, bazıları ise top şeklinde dala asılı yuva yaparlar. Birincisi aldığınız yuvaların o bölgede yaşayan kuşlara uygun olup olmadığıdır. İkinci ve en önemli kural ise bu yapay yuvalar daha çok doğa içinde kullanılması amaçlanmıştır. Mesela kutu şeklinde bir yuvayı ancak etrafınızda ağaçlar çok ise ve o ağaçlarda yaşayan kuşlar fazla ise kullanabilirsiniz. Sakarya taraflarında bir piknik yerinde bahçeye konulan bir testinin içine Büyükbaştankara'nın (ötücü) yuva yaptığını görmüştüm. Yüksek bir binada oturan arakadaşımın balkonunda bulunan saksının içine de Kerkenez'in (yırtıcı) yuva yaptığını biliyorum.
 Ynt: Kuş Evi

hocam yuvaları cengelkoydekı evın bahcesıne koymustum. etraf agaclık ve bahcelı ama eve yakın. kısın bes katlı bır bınanın en ust katında oturuyorum. catı katı var pek kullanmyoruz yanı sakın camlarının onune bırsey koyulabılırmı? bırde ruzgarı falan ayarlamak lazım heralde
 

Ynt: Kuş Evi

RedlinE' Alıntı:
hocam yuvaları cengelkoydekı evın bahcesıne koymustum. etraf agaclık ve bahcelı ama eve yakın. kısın bes katlı bır bınanın en ust katında oturuyorum. catı katı var pek kullanmyoruz yanı sakın camlarının onune bırsey koyulabılırmı? bırde ruzgarı falan ayarlamak lazım heralde

Ötücü kuşlar çok sık yavrularına mama taşırlar. Her çıkıp girişlerinde gagalarında en az 4-5 solucan gibi fazla sayıda mama vardır. Bu süreçte çok yorulurlar. Bu yüzden de avlanabilecekleri yere mümkün olduğu kadar yakın olmalıdır yuvaları. Anlayacağınız o yuvalar ağaçlara asılsaydı kesinlikle işe yarayabilirdi. Tabi yuvaların yapısı da önemli.

Bunun için www.trakus.org sitesini ziyaret edip forumlarında yuva ile ilgili yazılar bulabilirsiniz.
 


Ynt: Kuş Evi

Kişin kaldigim evin etrafinda serçe guvercin kumru papagan birde uzun kuyruklu karganin benzeri ulan çok guzel bir kuş var siyah beyaz bu kuşlara yardimim olacaksa yuva bazında onerilere acigim. Ama bir bilen arkadaş soyle birşey yapıp su sartlarda suraya koydemeli ev bir taraftan bes bir tarafdan 8 kat onu ve manzarasi açik camlarin onu musahit
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,477
Mesajlar
1,518,517
Kayıtlı Üye Sayımız
172,131
Kaydolan Son Üyemiz
Kuzey92

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

SON KONULARGeri
Üst