Mitsubishi L200'ün Diğer Pikaplardan Farkları Neler?

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan paladayı Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,246

paladayı

Yeni Üye
Mesajlar
4
Tepkime Puanı
1
Merhaba herkese, kamp ve offroad yapabilmek için pickup araştırması yapıyorum seçeneklerimi 2 araç üzerinde yoğunlaştırdım: mitsubishi L200 ve Ford Ranger. Fakat aklıma takılan birkaç soru var: Önceki kasalarında sadece l200de orjinal arka diferansiyel kilidi olduğunu biliyorum fakat yeni modellerinde Rangerda da Hiluxta da arka diferansiyel kilidi var sanırım, onların bir farkı var mı %100 mekanik kilit, elektronik kilit, lsd gibi yoksa hepsi aynı mı? 2. sorum L200deki süperselect arazi şanzımanı ile diğerlerindeki 3 kademeli arazi şanzımanının tam olarak ne farkları var? Herkese iyi günler diliyorum
 

Etiketler
Difrensiyel kilitli hakkında pek bilgim yok ama superselect şanzımanda diğer araçlarda 2H,4H ve 4L olan sistemi mitsubishi 4H yi 2 ye bölerek farklı bir sistem yapmış.Birisinde orta difrensiyeli kilitleyip eşit güç dağılımı sağlarken(diğer pickuplardaki 4H) diğer kademesinde sanırsam akslardan kilitleyip kaygan zeminlerde yol tutuşu arttırırken manevra kabiliyeti ve yakıt ekonomisi sağlamış oluyor.Araç orta difrensiyel kilitliyken dönüşlerde kasma yaparken diğer seçenekde kasma yapmıyor.Ayrıca otoban kullanımlarında sürate göre aktarımı %70 arka tekerler %30 ön tekerler arasında dağıtıyor.Daha önce Wj kasa aracımda şehir içinde manevra sırasında (tam tur dönüşlerde) çıkan seslerden rahatsız oluyordum.Bu sistemde o sesler yok
 

4H. 4HLc. 4LLc. Ve R/D Lock. Normal arazili arabarda genellikle 4H ve 4L olur. L200 de ekstradan olan 4HLC şanzımanı kitleyerek önler ve arkalar %50 %50 çalışır buda savrulmayı engelliyor.
 

Her ikisini de kullanmış biri olarak;

Ford Ranger çok şık am a arazide şıklık değil daha iyi performans gerekse tercihim L200 olurdu. Şu an 2016 model 191HP Blizzard otomatik sahibiyim. Araç 201 beygire yükseltildi. Hem yakıt azaldı hem performans arttı. Ama bildiğiniz üzere bu araçlar dahil tüm araçları bilmeyen kişilere modifiye ettirmeyin. Hasbelkadel yükseltilmiş araçların fren hortumu gerilmesinden tutun onlarca derde sebep olabilir. Bilinçli el belki yapım aşamasında biraz daha pahalı olsa da aslında uzun vaede sorun çıkarmayacağı için çok daha ucuza gelecektir.

Bu arada Chip tuning EcuFast tarafından yapıldı çok memnunumç
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Mesajlar
1,518,511
Kayıtlı Üye Sayımız
172,129
Kaydolan Son Üyemiz
tolgademirhan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULARGeri
Üst