39°N 33°E Beşkardeş, Konya

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan borayurt Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,234

borayurt

Ana Kamp
Mesajlar
22
Tepkime Puanı
0
Yer
Ankara
20 Ekim 2004

Ankara'nın yakın çevresinde henüz ziyaret edilmemiş bütün noktalara gitmek kararıyla bu sefer rotamız Güney'e doğru. Orta Anadolu bölgesinde henüz ziyaret edilmemiş 3 nokta görülüyor, ve bunların ikisi oldukça kolay gibi (en azından dağlık yerde değiller :D)

Yola çıkmak için sabah erken buluştuk ama gökyüzü simsiyah bulutlarla kaplıydı ve hava 14°C idi. Bu durum karşısında herzamanki kesişim noktası bulma araçlarımız olan enduro motorlarımız yerine 4 tekerli bir enduro olan Lada Niva'yı tercih ettik. Ne de olsa arazinin ortasında yağmura yakalanırsak kafamızın üstünde bir dam olsa fena olmazdı.

Ankara-Konya yolunda Güney'e ilerlemeye başladık. 110 km sonra ilk durağımız Kulu. Burada kesişim noktamızı GPS'e waypoint olarak kaydedip off-road navigasyon başlattık. 13 km daha Güney'e ilerledikten sonra GPS artık yolu terk etme zamanının geldiğini gösterdi. Noktaya 2.4 km uzaktaydık ve önümüzde topraktan çok tozdan oluşmuş dümdüz bir arazi duruyordu. Ekili tarla vs de olmadığı için direksiyonu kırıp noktayı burnumuzun doğrultusuna alıp yoldan dışarı gazladık. Tahminimizden de kolay olmuştu doğrusu. Kesişim noktasında resimleri çekip biraz da oyalandık ama saat hala sabahın erken saatleriydi, diğer noktamıza varmak için bol bol vaktimiz kalmıştı. Bu yüzden asfalt yola geri dönmek yerine off-road gitmeye karar verdik ve tozlu köy yollarından 39N 32E noktasına ilerlemeye başladık.

Gps

GPS Ekranı

East

Doğu yönü manzarası

North

Kuzey yönü manzarası

West

Batı yönü manzarası

South

Güney yönü manzarası

Bora Yurtören
Ankara
 

Etiketler
Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,360
Mesajlar
1,517,001
Kayıtlı Üye Sayımız
172,014
Kaydolan Son Üyemiz
yusufçınar

SON KONULARGeri
Üst