40°N 33°E Tatlan, Ankara

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Hakansozen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,630

Hakansozen

Yeni Üye
Mesajlar
2
Tepkime puanı
0
Yer
Ankara
Merhaba herkese,

Kardeşim ve eşinin Ankara-Tatlan yakınlarındaki kesişim tesbiti.

Sevgiler


29-Oct-2000 -- After hearing about this project a week ago, we found that 40N 33E was located just 15 km northeast of Ankara. When we gazed at the map we could see that it was only about 4 km away from the highway. And as far as we could see from the map, there was a narrow road passing only about half a kilometer away from the point.

On Sunday, we took the highway, then followed a narrow road. We passed through two villages. At the nearest point to the Confluence, there was a cemetary. After a 100 m drive off-road, we parked the car. We hiked about 300 m to reach the confluence point.

On the way to the point, two farmers came and asked were we were going. I said "We are researchers and want to take some pictures". While we were expecting a queston like "Of what?", instead he pointed to the rock about 100 m away and asked if we wanted to take the pictures of that rock. We said "Yes" and continued walking through the point. By chance, the confluence point was only about 15 meters to the rock.

The most interesting feature at the confluence point is this 3 meter tall rock. It is a volcanic rock with some red layers (probably containing iron oxide).

On the way back we found a much more shorter road that took us to the highway. It was really a joy for us to discover this Confluence. This was our first Confluence but I have to say that it was an easy one.


#1: Looking south (Colors of Autumn)

%70%69%63%31.jpg#2: Looking west

%70%69%63%32.jpg#3: Looking east

%70%69%63%33.jpg#4: Me and my wife Tuba at the confluence

%70%69%63%34.jpg#5: The features on the rock

%70%69%63%35.jpg#6: GPS shot

%70%69%63%36.jpg


http://confluence.org/confluence.php?visitid=2340
 

Etiketler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle alakasız başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

BENZER İÇERİKLERGEZENBİLİR TV

           

Forum istatistikleri

Konular
101,619
Mesajlar
1,495,122
Kayıtlı Üye Sayımız
170,012
Kaydolan Son Üyemiz
ogunkunt

BENZER İÇERİKLER

SON KONULAR

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 2000 - 2021 Gezenbilir
Üst