Arabayla Avrupa 2023/ 3

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan k_akkus Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 628

k_akkus

Ana Kamp
Mesajlar
60
Tepkime Puanı
96
Yaş
70
Yer
YALOVA
Web
kadirtaskin.blogspot.com.tr
Her köşesi ayrı bir güzellik barındıran bu köye doyamadık. Aslında burada konaklamayı planlamıştım ama otel fiyatlarını çok pahalı olması nedeniyle 40 km. ilerdeki St. Wolfgang’da yer ayırttım. Eğer bu taraflara gelirseniz Hallstatt’ı ve bu bölgeyi ‘mutlaka görülecek yerler’ listenize alın. Pişman olmazsınız.

St. Wolfgang’da Schwarzes Rossl Hotel’de kaldık. 2 oda 188 euro, kahvaltı dahil. Bu hatta kaldığımız en pahalı oteldi. Şehir merkezinde araç park imkanı olmadığı için otele 350 m. uzaktaki otoparka arabayı bıraktık. (47.73684,13.45200) Bu otelin resepsiyonu 18.00’dan sonra kapanıyor. Bu saatten sonra gelirseniz daha önce gönderilen şifre ile girişte adınız yazan kutuyu açıp anahtarınızı alıyorsunuz. Odalarda mini bar yok. Koridordaki buzdolabını kullanabiliyorsunuz.

Wolfgang Gölü kenarında kurulmuş olan St. Wolfgang çok şirin bir kasaba. Her yeri yürüyerek gezdik. Göl kenarı muhteşem. Aslında burada birkaç gün kalıp iyice dinlenmeli…
Cadde Small

St. Wolfgang Sokakları
Evler 1 Small

Sağdaki konakladığımız otel.
Gl 2 Small


Wolfgang Gölü

Ertesi sabah çok güzel ve doyurucu bir kahvaltı yaptık. Bu arada görevli otele giriş ve çıkış işlemlerimizi yaptı. Otoparka 10 € ödeyip St. Wolfgang’dan 47.766392,13.368148 koordinatıyla çıktık. Burası otelden 20 km. ilerideki St. Gilgen kasabasında park yeri.

St. Gilgen, Wolfgang Gölü’nün kuzey kenarında şirin bir kasaba. Park yerinin hemen karşısında “Mozart Evi” var. Aslında Mozart’ın ablasının eviymiş. Daha ileride kafeler, hediyelik eşya satıcıları, eski bir kilise ve mezarlık var.

Göl kenarında da güzel fotoğraflar çekilebilir. Buraları gezdikten sonra 47.77317,13.35459 koordinatıyla seyir tepesine çıkıp St. Gilgen’i ve Wolfgang Gölü’nü seyrettik. Burada ihtiyaçlarınız için BILLA market de var.
Evler 2 Small

St. Gilgen
Evler 5 Small

St. Gilgen
Mezarlk 3 Small

St. Gilgen
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,355
Mesajlar
1,516,943
Kayıtlı Üye Sayımız
172,010
Kaydolan Son Üyemiz
Tolga KÖNEÇ

SON KONULARGeri
Üst