Çekme Karavanda Amortisörler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cevizkabugu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 972

cevizkabugu

Ana Kamp
Avrupa çekme karavan aldım, lastikleri söktüm göbekleri gresle yağladım. Gözüm amortisörlere takıldı.. Amortisörler hiç oynamıyor herhangi bir yaylanma sözkonusu değil.
Sanırım her ikiside pörtlemiş.. Amortisörlerin nasıl çalıştığını anlayamadım.. Her iki tarafta var amcak çok küçükler ve bir yaylanma hareketi yapmıyorlar..
Çekme karavanda amortisör sistemi nasıl çalışır.?? Hangi yöne esner tam olarak herhangi bir bilgi bulamadım.. Ben de konuyu buradaki tecrübeli abilerime bir sorayım dedim.. Görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim..

Avrupa çekme karavan aldım, lastikleri söktüm göbekleri gresle yağladım. Gözüm amortisörlere takıldı.. Amortisörler hiç oynamıyor herhangi bir yaylanma sözkonusu değil.
Sanırım her ikiside pörtlemiş.. Amortisörlerin nasıl çalıştığını anlayamadım.. Her iki tarafta var amcak çok küçükler ve bir yaylanma hareketi yapmıyorlar..
Çekme karavanda amortisör sistemi nasıl çalışır.?? Hangi yöne esner tam olarak herhangi bir bilgi bulamadım.. Ben de konuyu buradaki tecrübeli abilerime bir sorayım dedim.. Görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim..

Karavanınız hayırlı osun. Güzel tatiller.

Ikinci el bir karavan sanıyorum. Deneyimli arkadaṣlar size bilgi vereceklerdir ama böyle bir karavanın önce bir bakımını yaptırsanız iyi olur. Daha baṣka tamir edilecek yerleri de olabilir.

IMG 20231104 144854 1

Türkiye kamp karavan derneği yemekli toplantı.

amortisörlerin resmini atmanız mümkün mü?
Düşündüğüm amortisör ise yaylanma yapmaz, sadece darbeyi sönümleme yapar, aşşağı çekince yavaşça iner, yukarı itince yavaşca yukarı çıkar.

Resim çekip koyarım buraya ama.. Öyle aşağı veya yukarı çekince hiç bir şekilde kıpırdamıyor.. Karavan 90'sanlı yıllarda yapılmış.. Amortisörlerle tekeri tutan bölüm hiç oynamıyor.. Taş gibi.. Kaynamış sanki..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,545
Kayıtlı Üye Sayımız
172,203
Kaydolan Son Üyemiz
canigd

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR