Doğa'da karşımıza çıkabilecek bitki ve çiçekleri tanıyalım, tanıtalım..

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan edis2209 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,822

edis2209

Dal rüzgarı affetse bile, kırılmıştır bir kere ..!
Mesajlar
134
Tepkime Puanı
0
Yer
Kemalpaşa - İzmir
edipgul23.jpg

Koca yemiş (Arbutus unedo)

Nif dağı doğa yürüyüşlerinizde sıkça karşılaşabileceğiniz bir maki türü ağaçcık.. Kasım sonları ve Aralık ayı içerisinde doğa da tadına bakabilirsiniz..
Saygılarımla, sevgiyle kalın..
 

Etiketler
Ynt: Doğa'da karşımıza çıkabilecek bitki ve çiçekleri tanıyalım, tanıtalım..

edipgul16.jpg

Kara çalı (Paliurus sp.)

Nif florasında Kara Çalı'ya çok sıkça rastlayabilirsiniz... Bitki dünyasında şifalı bitkiler sınıfında da yer alan Karaçalı'nın ağacı üzerindeki kurumuş hali..
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,366
Mesajlar
1,517,098
Kayıtlı Üye Sayımız
172,021
Kaydolan Son Üyemiz
Hulk6171

SON KONULARGeri
Üst