En Sevdiğiniz Enstrüman Hangisidir Neden?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan iceman Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 99
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 43,880

iceman

Kamp III
Yer
Tekirdağ-İstanbul
En sevdiğim enstrüman tek değil maalesef.
Caz, blues dinlemeyi severim bu yüzden ufaktan beri bir nefesli saz çalma hevesim vardı, trompet çalmayı çok istemiştim ama müzik otoritelerince dudak yapımın çalmaya elverişli olmadığını söylediler, bende en çok heves ettiğim 2.nefesli saz olan saksofonu tercih ettim. Güzel tınısı var...annem hala üsküdar vapuru düdüğü dese de sesine beni cezbeden bir enstrümandır kendileri...
Ayrıca Sol Klarnet te sevdiğim bir enstrümandır.

Ya siz?

Etiketler
Ynt: En sevdiğiniz enstrüman hangisidir neden?

Gayda..

Türkiyem' deki karşılığının tulum oldugunu söyleyenlerde var :p Ben bilmiyorum açıkcası. Bu konuyu iki enstrumanında geçmişini bilenlere bırakalım, Gaydanın yapıldığı müziklerdeki solo çıkışlarına her daim hayran kalmışımdır.. Bilinç altımızda Braveheart mı yatıyo ne? :p

1. Kesinlikle akordiyon. Aynı anda hem neşeli hem de hüzünlü bir moda sokar insanı, tek başına orkestradır adeta..
2. Gitar, hele de eric Clapton'un elindeyse..
3. Darbuka. Damarlarımızda akan asil trakyalı kanından mıdır nedir? Onsuz olmaz :smiley:
4. Piyano. Romantik asaletinden dolayı..

Daha da vardır ama aklıma gelmiyor şimdilik...

Piyano, keman, akordeon, darbuka... En sevdiğim enstrumanlar...
Batı ile doğu arasında iki kültürün de tadını almış olmanın getirisi galiba, piyanodan başlayıp darbukaya doğru kulak vermek ;)

yol' Alıntı:
Piyano, keman, akordeon, darbuka... en sevdiğim enstrumanlar...
Batı ile doğu arasında iki kültürün de tadını almış olmanın getirisi galiba, piyanodan başlayıp darbukaya doğru kulak vermek ;)

Dizilim süper yanlız hacı he :p İspanyadan kalkıp sulukule'ye inen bi uçak gibi :p

Trakyalı şoparlar, şoparları kalkındırma, sevdirme kurulu başkanı olarak ben varım başka var mı bilmiom :p

Abe şoparım oynarım :p

Atiiyim iki göbecik :p
a030.gif

Türkiye'de özellikle Trakya'da sol klarnet çok kullanılır. Tını olarak ta bemol klarnetten biraz daha farklıdır.

Ynt: En Sevdiğiniz Enstrüman Hangisidir Neden?

Evet İspanya'da ki cingenelerin kullandığı bir ad ve İspanya'da bir yer adı; Granada

Ayrıca sol klarnetin diğer adı. Abanoz yada gül ağacından yapılan klarnetin aksine gırnata metaldir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri