En Sevdiğiniz Enstrüman Hangisidir Neden?

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan iceman Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 99
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 43,751

Etiketler


Ynt: En Sevdiğiniz Enstrüman Hangisidir Neden?

Merhaba arkadaşlar,
Bir Trabzon-Beşikdüzü'lü olarak yöremin çalgısı olan kemençe,yöremin insanını anlatıyor.Nasılki gırnata Trakya,Elazığ,cura,sipsi teke yöresini anlatıyor.İşte o nedenle.
Hoş seslerle sağlıkla kalın derken biliyormusunuz Bergama antik kentinin yaklaşık 20 km kuzeyindeki Allianoi antik kenti Yortanlı barajı altında kalıyor.Konumuzla ilgisi dünyada ilk müzikle (su sesiyle) tedavi burada yapıldı.
 

Ynt: En Sevdiğiniz Enstrüman Hangisidir Neden?

Rock Müzik severim.Gitar ve bas gitar çalarım.Ensturman olarak kontrabass ve piyano'yu tek geçerim ancak gitar olarak indirgersek bass gitar en büyük tutkumdur,hayatımın bir parçası adım attığım her adımımdır.Gitar ve bass gitarın ikisinide çalsamda çalsamda bass gitarın ayrı bi karekteri vardır gönlümde.Gitar Slash ve Brian May'in elindeyse bass ise Duff Mckagan ile John Deacon'un elindeyse o anın hiç bitmemesini isterim.
 Ynt: En Sevdiğiniz Enstrüman Hangisidir Neden?

Elektro gitar çalıyorum, dolayısıyla en sevdiğim enstürman elektro gitar, ardından bas gitar, bateri ...
 

Ynt: En Sevdiğiniz Enstrüman Hangisidir Neden?

bağlama bağlama bağlama, hemide Neşet Ertaş'ın kinden yani vur vur telleri kırılmayanlarından.
 

Ynt: En Sevdiğiniz Enstrüman Hangisidir Neden?

gitar.. her insana yakışan bir enstrüman vardır ;) onun tınısı diğerlerinden farklı...
 


Ynt: En Sevdiğiniz Enstrüman Hangisidir Neden?

gitar.. bildiğin kuru akustik gitar.. elektro, ve bas da çaldım.. hatta zorunda kaldım ama güzel bir kuru akustiğin keyfi başka.. hele ki gitarı eş zamanlı olarak hem vurmalı, hem telli olarak kullanabiliyor ya da kullananları dinliyorsanız..

video paylaşım sitelerinden Andy McKee, Don Ross, Tommy Emmanuel, Rory Block isimlerinin videolarını üşenmez de araştırırsanız basit bir gitarın neler yaptığını görebilirsiniz..
 Ynt: En Sevdiğiniz Enstrüman Hangisidir Neden?

Eskiden gitara idi hevesim en çok,son yıllarda ise kanunu çok seviyorum.Gitarda klasik çalıyorum,rock sevdiğim için elekto gitar da çok hoşuma gidiyor ama akustik,bas hepsini seviyorum.Psikolojime bağlı olarak değişebiliyor biraz da bu..Kanun öğrenmek istiyorum ama bazı açılardan zor...Ayrıca darbuka,akordion,davul,piano seviyorum...Çocukluk yıllarında arp ilgimi çok çekerdi nedense :smiley: O yıllarda blok flüt çalardım...Darbuka da yetenekli olduğumu hissediyorum,ritm tuttururum kendi kendime eşyalar üzerinde.Yıllardır evime darbuka alıcam ama komşu korkumdan kaynaklanıyor olsa gerek bir türlü almadım. :smiley: Müziğin her türlüsüne ilgim var dinleyici olarak,ilgimin en azı iseTürk Halk Müziğine :-\
 

Ynt: En Sevdiğiniz Enstrüman Hangisidir Neden?


Tüm ''m ü z i k'' aletleri iyi bir ''m ü z i s y e n'' tarafından kullanılıyorsa ve de ''arabesk'' değilse çaldıklarını severek dinlerim.Dünyaca meşhur biri olması da gerekmiyor,ben bu işi yapıyorum, sazımı da iyi çalıyorum diyen herkesi zevkle dinlerim. Bu Arif Sağ da olabilir,Paco Do Lucia da, Ayşegül Sarıca da.Ya da Fehiye'de bir düğün gecesinde çalan,elindeki enstrümanı çok iyi kullanan müzisyen.
 

Ynt: En Sevdiğiniz Enstrüman Hangisidir Neden?

bas gitar..müziği bazalde yönlendiren alet..kanımca gölgedeki lider..
 

Ynt: En Sevdiğiniz Enstrüman Hangisidir Neden?

Bence derindeniz1 arkadaşımız en doğrusunu söylemiş,elindeki enstrümanı adam gibi çalan bir müzüsyenin elinde hangi enstrüman varsa o,tabiki yöremin ustalarının çaldıkları beni daha çok etkiler,herkes öyle değilmi?
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,360
Mesajlar
1,516,994
Kayıtlı Üye Sayımız
172,014
Kaydolan Son Üyemiz
yusufçınar

SON KONULARGeri
Üst