Geçerli Muayenesi Olmayan Karavanın Trafikten Düşülmesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan explorerbb Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 831

explorerbb

Ana Kamp
Yer
İstanbul
Merhabalar,

Benim trafikten çekme ile ilgili bir sorum var, şu an Tüvtürk muayenesinde (Fethiye Araç Muayene İstasyonu) 1. Kontrolde fren testinden ağır kusur bildirilmiş bir çekme karavanım var, ben frenleri düzelttirip 2. Hakkımda muayeneden geçmeyi umut ediyorum ancak bundan da kalırsa karavan muayenesiz halde trafikten çekme belgesi alabilir miyim?

İkinci sorum da muayenesiz halde trafikten çekme belgesi alınabiliyorsa/alınmışsa sonraki yıllarda tekrar trafiğe çıkma kararı alırsam genel muayene yaptıracağım için son geçerli muayene tarihinden itibaren bu geçen süreye karşılık muayene gecikme cezası ödemem gerekir mi?

Teşekkür ederim.

SM-G780G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
Merhabalar,

Benim trafikten çekme ile ilgili bir sorum var, şu an Tüvtürk muayenesinde (Fethiye Araç Muayene İstasyonu) 1. Kontrolde fren testinden ağır kusur bildirilmiş bir çekme karavanım var, ben frenleri düzelttirip 2. Hakkımda muayeneden geçmeyi umut ediyorum ancak bundan da kalırsa karavan muayenesiz halde trafikten çekme belgesi alabilir miyim?

İkinci sorum da muayenesiz halde trafikten çekme belgesi alınabiliyorsa/alınmışsa sonraki yıllarda tekrar trafiğe çıkma kararı alırsam genel muayene yaptıracağım için son geçerli muayene tarihinden itibaren bu geçen süreye karşılık muayene gecikme cezası ödemem gerekir mi?

Teşekkür ederim.

Selamlar,

Çekme belgesi alabilmeniz için aracınızın/çekme karavanınızın mutlaka muayenesi olması gerekiyor.

Aksi halde aracınızı trafikten çekme gibi bir şansınız maalesef bulunmuyor.

Güncel muayenesi olan motorlu araçlar içinde, o tarihe kadar bütün mtv lerinin ödenmiş olması gerekli.

O2 belgeli karavanlar mtv'den muaf olduğu için, siz bu muayeneden geçtikten sonra çekme karavanınıza çekme belgesi alabilirsiniz. Frenleri hallettikten sonra mutlaka geçersiniz.

Geçen sene aracımın el freni tam tutmuyor diye muayeneden bırakmışlardı. Akyurt'ta bulduğum bir usta ile hemen sorunu çözüp, 2 saat sonra tekrar muayeneye girip o şekilde geçmiştim.

Kolay gelsin 👋

Selamlar,

Çekme belgesi alabilmeniz için aracınızın/çekme karavanınızın mutlaka muayenesi olması gerekiyor.

Güncel muayenesi olan motorlu araçlar içinde, o tarihe kadar bütün mtv lerinin ödenmiş olması gerekli.
Tiny house işi yapanlar o zaman 1 yıl bitmeden trafikten çekiyorlar.

Selamlar,

O2 belgeli karavanlar mtv'den muaf olduğu için, siz bu muayeneden geçtikten sonra çekme karavanınıza çekme belgesi alabilirsiniz. Frenleri hallettikten sonra mutlaka geçersiniz.

Geçen sene aracımın el freni tam tutmuyor diye muayeneden bırakmışlardı. Akyurt'ta bulduğum bir usta ile hemen sorunu çözüp, 2 saat sonra tekrar muayeneye girip o şekilde geçmiştim.

Kolay gelsin
Çok teşekkür ederim, o zaman muayeneyi bekleyip göreceğiz.

Çok teşekkür ederim, o zaman muayeneyi bekleyip göreceğiz.

Rica ederim,

Karavanınız hakkında biraz bilgi verebilir misiniz acaba? Özellikle ağırlığı hakkında.

Bugünlerde Avrupa karavanların ağırlık konularını yakın markaja aldım.

7-8 m uzunluğundaki karavanların ortalama ağırlıkları 5-6 kişilik olanlarında, 2200 kg civarına kadar çıkıyor.

Şu sıralar bende O2 belgeli bir karavan üretiyorum.

Soruyu bunun için sordum.

İyi forumlar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,545
Kayıtlı Üye Sayımız
172,203
Kaydolan Son Üyemiz
canigd

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR