Güney Karavan Gesi 404

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gryzone1 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,557

gryzone1

Yeni Üye
Arkadaşlar herkese merhaba

2-3 aydır çekme karavan alma niyetim var. Hatta İstanbul Pendik'te karavan fuarına da gidip baktım birkaç ay önce.

Daha önce hiç karavan kullanmadım tecrübem yok.
İçi ferah ve geniş bir çekme karavan arıyorum. Son olarak Güney karavan'ın Gesi 404 modelini beğendim.

Fakat birçok firmada olduğu gibi kullanılan ekipmanlar kalitesiz görünüyor. Dolaplar, elektrik kabloları, WC malzemeleri biraz kalitesiz gibi. Kısıtlı bir bütçem var bu yüzden swan karavan gibi kaliteli araç alamıyorum.

Mobilyalar, ışıklandırma konusunda endişelerim var. Bu işten anlayan arkadaşlar inceleyip yorum yaparsa sevinirim.

Özellikle güney karavan hakkında fikir sahibi olan var mı? İnternette şikayet var sayfasında yazı var çünkü.

750 kg altı ve max 3,90 - 4 mt 'lik bir araç bakıyorum.

yorum yapacak olanlara şimdiden teşekkür ederim.

Çok Teşekkür ederim bilgilendirme için.

Tanıtım videolarında içi geniş görünüyor. Büyük/küçük olarak değerlendirmek bir yana, - ki aralık 2023 gibi almayı planlıyorum.- konforlu kullanabilecekmiyiz derdimiz var. İşçilik kötü görünüyor çünkü. DOlap içerisindeki kablolama, mobilya kalitesi, elektrik tesisatının ( prizler dahil ) korumasız ve salkım saçak monte edildiğini görüyorum sürekli.
Bu elbette benim fikrim. Belki de dediğiniz gibi bu işlerden hiç anlamayan biri olarak yanlış görüyor da olabilirim. Çok tecrübeli arkadaşlar vardır burada muhakkak. Sizlere göre / fiyata göre normal olabilir.

Ve aslında küçük olması belki de avantaj benim için
onu da bilemiyorum :smiley: çünkü ilk defa araç arkasında bir karavan çekeceğim. Sürüş tekniği/zorluğu olarak belki bana avantajlı olacak. Sürekli araştırıp okuyorum 1 ay daha iyice çalışıp ona göre karar vereceğim bu sebeple.

Araştırdığım kadarı ile Ebru hanım işini iyi yapmaya çalışan iyi birisi. Sadece kalite konusunda endişelerim var.
Dediğiniz gibi bu ticari bir tercih de olabilir. Fiyat/performans'a göre.
Çok iyisini istiyorsan 600-800 bin liralık çekme al diyenler olabilir :smiley:

Tekrar yanıtınız için teşekkür ediyorum. Selamlar

Rica ederim, siz de Ankara'da yaşıyorsanız iş yerime beklerim. Bu konular hakkında görüşebiliriz. 🙂

Selamlar👋
Ben İstanbul'da yaşıyorum.
Nazik davetiniz için teşekkürler.
Ankara'ya geldiğimde bir çayınızı içmeye uğrarım. ki zaten başkent yada güney karavan bakıyorum.
Ankara'ya gelmem de gerekecek gibi...
iyi günler 👋

Güney karavan kullanıcısıyım. 2017 model Midi karavanımın fiyatına göre performansından gayet memnun kaldım. Aksesuarları birebir karavan aksesuarı değildir ama iş görürler.

IMG 20230110 104959 scaled

Model biraz B.Karavanın medusasının çizgilerine benzemiş.

G.Karavan ya da B.Karavan f/p ürünler. Kalite olsun diyorsanız üst markalar bakmak gerek gibi.

Ancak tecrübe etmek istiyorsanız bu markalar bence gayet uygun.

Güney Karavan'nın önünden çok geçtim ama Başkent Karavanın içine girip bir iki saat geçirmişliğim var.

Malzeme, işçilikleri v.s eh işte fiyatına göre. Enerji sisteminden mobilyamsı mobilyaya kadar zayıf görmüştüm. Ancak adamlar fiyatı dip yapmış ve ciddi satış sayılarına ulaşmıştı.

Güney Karavan'ın uygun fiyatı, Kampçılık ve karavancılık zevkine ulaşmama yardımcı oldu. Bu zevki benim için ulaşılabilir kıldı. Ender Güney'e sevgilerle. Allah rahmet eylesin, Güzel bir esnaftı. Malını çok fazla övmezdi de, ama çürük bir yanını görmedim. Ne zaman neye ihtiyacım olsa buldum, gönderdiler.

Her Yönü Ile Güney Karavan ..gerçek 01 Belgelİ-750 Kg. konusunda Güney karavanı enine boyuna inceledik uzunca bir süre.

Bence konuyu detaylıca okuyun.

Konudaki kendi postumdan da bir alıntı yapayım.

Güney karavan hakkında özetle diyeceklerim; Güney karavana verdiğiniz para kadarını alırsınız. Ne eksiği vardır ne fazlası. Yanlış anlaşılmasın pozitif anlamda söylüyorum. Size parasının hakkını verir. Bence en büyük artısı satış sonrasında malının arkasında duran az sayıdaki firmalardan biri olması. Son zamanlarda yaptıkları pazarlama yatırımlarıyla ikinci el piyasasında da hakettikleri saygınlığı kazandılar.

@tapatalk

Son düzenleme:

Umarım karavan hayatına girdiğinizde keşke daha önce girseymişim demeniz dileği ile. Güney karavanın Bombe 380 modelini 3 yıldır kullanıyoruz. Ender abinin yaptıgı modellerden. Hatta çizimden begenip alıp gitmişliğimiz var. Pasolvan arkadasımız dediği gibi kesinlikle verdiğiniz kadarını alırsınız. Bu zamana kadar 3 yetişkin bir de orta boy bir köpekle 100günden fazla kamp yapmışlığımız var. Ufak tefek sorunlar dışında sorun yaşamadık desek yeridir. Yasadımız her sorunda hemen getirin halledelim denildi. Kısacası ben memnun kaldım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,545
Kayıtlı Üye Sayımız
172,203
Kaydolan Son Üyemiz
canigd

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR