Tek Başıma Arabayla 76 Günde 3 Kıta 14 Ülke Overland 24500 Km

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan seyr-ü zafer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,172
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 185,683

Etiketler
Ynt: Tek Başıma Arabayla 76 Günde 3 Kıta 14 Ülke Overland 24500 Km

İbiş koltuğu-İbiş oturuşu konulu sohbeti okumuştum forumun Karavan Mahallesi'nde, daha önceden bu kavramdan haberim yoktu. Plastik "Deli Ziya" tüneğimi tavsiyeler doğrultusunda edineceğim İbiş Koltuğu ile değiştirsem mi diye ciddi ciddi düşünüyorum :smiley:

Düşünme, yap Zafer :smiley: Koltuklar çok rahat, oturduğunda bütün yorgunluğun gider, kalkmak istemezsin. :smiley:
 

Ynt: Tek Başıma Arabayla 76 Günde 3 Kıta 14 Ülke Overland 24500 Km

[attachment=1]

Eğer ravyoli buysa, kayseri mantısını tercih ederim. Bana pek ahım şahım gelmedi tadı.

[attachment=2]

Antik Roma'nın en iyi korunmuş yapılarından Pantheon. M.S. 1. Yüzyılda tamamlanmış Roma tapınağı. Pantheon'un yapıldığı yerde daha önce de tapınak varmış. Bilindiği üzere Roma İmparatorluğu Hristiyanlığı kabul etmeden önce çok tanrılı idi. Pantheon dönemin imparatoru tarafından tüm eski Yunan tanrıları için inşaa ettirilmiş, zaten ismi de buradan geliyor. Hristiyanlığa geçişten sonraki dönemde 7. yüzyılda yapının içi Hristiyanık motifleriyle donatılıp kiliseye çevrilmiş.

[attachment=3]
[attachment=4]
[attachment=5]

Restorasyon yöntemi süper! Binanın yarısını kapat, restorasyonu yap. Bitince sök, diğer tarafını yapmaya başla. 50 yıl da sürse sorun değil, yarısı zaten turistlerin ve görmek isteyenlerin gezmesi için açık. :smiley:
 

Ynt: Tek Başıma Arabayla 76 Günde 3 Kıta 14 Ülke Overland 24500 Km


bende kabul ediyorum televizyon işinin maliyetli ve ilginin az olduğunu ülkemizde nat geo adventure tarzı bir kanal olsa yapılırdı belki bu iş ama genede ben atlas dergisinin editörü olsam seni hemen işe alırım

Zafer güzel öneri. Atlas dergisi ilgi gösterir bence. Ayrıca nefis fotoğraflar çekiyorsun. Bir fotoğraf dergisi de araştırman iyi olabilir.
 

Yıllar sonra bir güncel diyeyim. Konuyu 5yıl aradan sonra tekrar okuyorum. Bu ne güzel bir ortammış:smiley:

Zafer bey herkes iyisinizdir inşallah...
 Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,356
Mesajlar
1,516,944
Kayıtlı Üye Sayımız
172,010
Kaydolan Son Üyemiz
Tolga KÖNEÇ

Çevrimiçi üyeler

SON KONULARGeri
Üst