Türk Eximbank Turizm Acentelerine Destek Sağlayacak

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aşkkuşu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,054

aşkkuşu

Ana Kamp
Mesajlar
71
Tepkime Puanı
16
Türk Eximbank, seyahat acentelerine destek kapsamında 300 milyon lira ayırdı. TÜRSAB ile yapılan imza töreninden ve turizm sektöründen önemli gelişmeler şöyle...

Bank turizm acentelerine destek saglayacak 687x400

Türk Eximbank ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) arasında imzalanan anlaşma ile turizm sektöründe bir ilke adım atıldı. Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, imzalanan protokol için ilk etapta 300 milyon lira kaynak ayrıldığını ve ilk defa Türk Eximbank’ın turizm seyahat acenteleriyle çalışmaya başladığını belirtti.

Yapılan anlaşmanın imza törenine; Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, Kredi Garanti Fonu Genel Müdürü İsmet Gergerli, Vakıfbank Genel Müdür Yardımcısı Ersin Özoğuz, Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan ve Denizbank KOBİ Bankacılığı Grubu Genel Müdür Yardımcısı Murat Kulaksız katıldı.

Türk Eximbank Kaynaklı Destek Kredisi Protokolü İmza Töreni, Ankara’da yer alan JW Marriott Otel’de yapıldı.

Adnan yildirim aciklamasi

Genel Müdür Adnan Yıldırım, imza töreninde yaptığı konuşmada, Türk Eximbank olarak turizm acentelerine sağlanacak destek için fon ayrıldığını belirtti. 2017 yılında kurumun önemli bir dönüşüm geçirdiğini söyleyen Yıldırım, sağlık, turizm, lojistik, mühendislik, müteahhitlik ve yurt dışı mimarlık gibi alanlarda bankalar aracılığıyla çalışmanın yanında, doğrudan çalışılabilme imkanının da doğduğunu dile getirdi.

2016 yılından bu yana turizm sektöründe pozitif ayrımcılık yapmaya çalıştıklarını vurguladı.

Turizmde pozitif ayrimcilik

Türk Eximbank olarak 2017 yılında turizme verdikleri desteği %83 oranında artırdıklarını söyleyen Yıldırım, 2018 yılının başından bu yana ise %43’lük bir destek artışı sağlandığını ifade etti. Yapılan bu destekler sayesinde turizmin yeniden canlanması, normalleşmesi ve eski günlerine geri dönmesi adına ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini sözlerine ekledi.
Söz konusu desteğin turizm seyahat acentelerine destek sağlanmasına yönelik bir ilk olduğunu belirten Yıldırım bunun; Halkbank, Vakıfbank ve Denizbank tarafından seyahat acentelerine kullandırılacağını ve Kredi Garanti Fonu kefaletinde olacağını söyledi.

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya ise Türkiye’nin dünya turizminde önemli bir yeri olduğunu bildirdi.

Firuz baglikaya aciklamasi

Turizmin ülke ekonomisine geçen yıl 21 milyar dolar net katkı sağlayarak,dış ticaret açığının üçte birini kapattığını söyleyen Bağlıkaya, rakipleriyle kıyaslandığında cari açığı tek başına kapatma potansiyelinde olan bir sektör olduğunu açıkladı. Zor geçen bir dönemden sonra, bu yıl hükümetin de teşvikleri sayesinde büyük ölçüde toparlandıklarını söyledi. 2018’in ülke turizminde güçlü bir atılım yılı olacağını vurgulayan Bağlıkaya, 300 milyon lira olan protokol kapsamındaki desteğin 500 milyon liraya çıkarılmasını talep ettiklerini belirtti.


KAYNAK: https://paratic.com
 

Etiketler
Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,360
Mesajlar
1,517,013
Kayıtlı Üye Sayımız
172,014
Kaydolan Son Üyemiz
yusufçınar

SON KONULARGeri
Üst