Uyku Tulumu Seçİmİ

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Alpinist_37 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,230

Alpinist_37

Ağacı sev yeşili koru ayıyı öp
Mesajlar
86
Tepkime Puanı
13
Yer
İstanbul
Merhaba aşağıdaki tulumlardan hangisini seçmeliyim kış için kullanacağım -5 -10 arası için düşünüyorum limit...

FERRINO LIGHTECH SHINGLE SQ
EVOLITE COCOON 300
EVOLITE THOR
SANDFOX SHADOW STORM ULTRALIGHT
 

Etiketler
Merhaba, bahsettiğiniz ürünleri incelemedim ancak şunu söyleyebilirim, kış faaliyetleri için -5-10 derecelik tulumlar yetersiz olabilir.

Benim için yeterli diyorsanız en hafifini ve extrem derecesi en yüksek olanını almanızı tavsiye edebilirim kendimce.
 

Cocoon300 cok guzel bir tulum kucucuk ve konfor -5 e kadar dayanıklı yanlış hatırlamıyorsam. Ancak boyunuz 1.80 üzeri ve kilonuz 90 kg üzeri ise içine sığamayıp sabaha oadar uykusuz kalabilirsinşz, cocoon da size yok yani tek ölçü. Boyunuz kilonuz fazla büyük ölçüsü olan tulumlara bakın
alacağınız tulumun üzerinde en az 2 sıcaklık değeri olur, extreme hiç bakmayın , konfor sıcaklığı sizin kala ağınız ortamdan 3-5 derece tolerans koyp alın. Yani en düşük -5 dreece bir yere gidecekseniz konforu -10 olan bir tulum alın. Konforu -10 olan tulumun extremİ -20-30 filandır..
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,360
Mesajlar
1,516,998
Kayıtlı Üye Sayımız
172,014
Kaydolan Son Üyemiz
yusufçınar

SON KONULARGeri
Üst