Van Gölünden Akarsulara İncili Kefal Göçü

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ceranus Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,946

ceranus

Tabanvay-Offroad Grubu
Mesajlar
11,960
Tepkime Puanı
11
Yer
ANKARA
Üremek için Van Gölü'nden akarsulara giden inci kefalinin göçü, göç yolları üzerine yerleştirilen kameralarla, internet ortamında canlı olarak izlenebilecek.


Van Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, kentin marka değerlerinden olan ve engelleri aşarken uçan inci kefalini bütün dünyaya tanıtmak için, 04-11 Haziran 2010 tarihleri arasında "İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali" düzenlenecek.

Erciş Kaymakamlığı, Erciş Belediyesi ve Doğa Gözcüler Derneği işbirliği ile düzenlenecek olan festivalde hazırlıklar son aşamaya gelirken, balık göçünün bütün dünyada izlenmesi için balıkların göç yolları üzerine kameralar yerleştirildi.

Balık göçünün yoğun olarak yaşandığı Erciş ilçesindeki Deliçay yataklarına kurulan kameralar sayesinde, inci kefali göçü 24 saat boyunca internet ortamında canlı izlenecek.

Göç şu adreslerden izlenebilecek;

http://www.alwaysvan.com/eng/, http://www.incikefali.tc/
http://www.akdamar.tc/, http://www.kuscenneti.tc/, http://www.otlupeynir.tc/
http://www.terslale.tc/, http://www.vandenizi.tc/, http://www.vankilimi.tc/
http://www.vanmuzesi.tc/, http://www.vankahvaltisi.tc/
http://www.vankedisi.tc.

İnci kefalinin göçünün ayrıca Türkiye'deki birçok turizm ve ulusal haber internet sitelerinde de canlı yayınlanacağı belirtildi.
 

Etiketler
Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,366
Mesajlar
1,517,098
Kayıtlı Üye Sayımız
172,021
Kaydolan Son Üyemiz
Hulk6171

SON KONULARGeri
Üst