Yakın Zamanda Ucak Ile Yurtdışına Gidip Gelenlere Sorular

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ibo4fun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,080

ibo4fun

Yeni Üye
Yer
Bursa
Web
www.1hobi.com
Selamün aleyküm.
27 Aralik-1 Ocak Tiflis (Gürcistan) gideceğim.
✓Gidis Geliş Biletler tamam aldım. (Pegasus)
✓4 gün için Pansiyon da rezervasyon yaptım.
✓Pasaport Yarın geliyor.
[HASHTAG]#Gidecegimi[/HASHTAG] duyan arkadaşlar sipariş verdiler;
1-Adet iPhone 7plus 32 orada 3000 TL burda 4500tl
1-Adet Canon veya Nikon Profesyonel kamera
1-adet tablet
1-adet iPod touch (mp4 calar)
Mesleğim Kargo herkese sordum hepsi farklı cevap verdi..
[HASHTAG]#Ortak[/HASHTAG] fikir Ambalaj kutusunu götürme El çantasında şahsıma ait günlük kullanım dersen vergi vermezsin dediler..
[HASHTAG]#Cogu[/HASHTAG] kişi 400 Euro üzeri ve ambalajlı ise 20% vergi ödersiniz dediler..
Hangisi doğru nasıl bir yol izleyeyim?
Gümrükte kalmamali
Teşekkürler
Güncelleme 1:T.C. Dışişleri Bakanlığı'ndan

Linke baktim baya karışık geldi fiyata degere gore mi vergi var?
koskoca forumda yurtdışına giden alisveris yapan herhalde vardır;
-1 iPhone 7 plus
-1 ipad
-Canon veya nikon dijital kamera alinacak
Amac: vergi ek masraf olmadan ambalajlı veya Ambalaj olmadan ufak el çantasından getirmek

Son düzenleme:

Cin den Amerika dan cok elektronik getirdim yanimda hic sikinti olmadi. Ama boyle 4 parca bir arada gelmedim hic. En son 23 eylul de San Francisco dan dondum yine hicbirseye bakilmadi. Elektronikleri sirt cantama aliyorum kutularini atip.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Selamün aleyküm.
✓Pasaport Yarın geliyor.
1-adet tablet
[HASHTAG]#Ortak[/HASHTAG] fikir Ambalaj kutusunu götürme El çantasında şahsıma ait günlük kullanım dersen vergi vermezsin dediler..
[HASHTAG]#Cogu[/HASHTAG] kişi 400 Euro üzeri ve ambalajlı ise 20% vergi ödersiniz dediler..
Gümrükte kalmamali
Teşekkürler

-1 iPhone 7 plus
-1 ipad
Amac: vergi ek masraf olmadan ambalajlı veya Ambalaj olmadan ufak el çantasından getirmek
Aleyk'hum Assalam, Merhabalar,
Bu kadar heyecanlanmanıza gerek yok! Üstelik Kargocusunuz, lütfen rahat olun, getireceklerinizin hepsi Kişisel Kullanıma Mahsus Eşyalar! Bunun yanında yılın son günü ya da yeni yılın ilk gününde geliyorsunuz bu da sizin için bir başka rahatlık demektir. Hangi Hava Limanına, hangi saatte geleceğinizi yazmamışsınız bu da bir avantaj sayılabilir. Lütfen hepsini kutularından çıkartınız ve el çantanız ve diğerlerine dağıtınız, kutuları da atmazsanız uygun bir yerde toplayınız, varsa diğer arkadaşlarınızla paylaşınız. Gürcistan'dan aldığınız cihazları ve Garanti Belgelerini ÇOK DİKKATLİ bir şekilde inceleyin. Bir başka konu da NIKON'la CANON arasında çok büyük fark vardır, bu konuya ne kadar yakınsınız? Dünya'da bu işin BABASI tartışmasız LEITZ LEICA'dır, ardından NIKON gelir! Sorularınız veya aklınıza takılanlar varsa yazın. Selamlar, Ömer.

Selamün aleyküm.
✓Pasaport Yarın geliyor.
1-adet tablet
Gümrükte kalmamali
Teşekkürler

-1 iPhone 7 plus
-1 ipad
Merhabalar
Ben defalarca yazdığınız aletlerlen Avrupa-Türkiye(Gürcistan değil) yolculuklar yaptım..Hiçbir sorun yaşamadim..Her kişinin geZilerde bu ihtiyaçlari olabilir.Kişinin 2 telefonuda olabilir..
Mümkünse ambalajsiz kendi özel eşyalarinizdir diye ,yeni paket olmasi sorun yaratabilir..saygılar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.