Arama sonuçlarınız

1. farazicosmos

O Araç Bu Karavanı Çeker Mi? Sorusuna Yanıt :)

Ben off road yapacak demedim. Doğayı seven adam doğa ile iç içe olacaksa asfalt yoldan çıkar. Bu yüzden 4x4 araç gerekir. Örneğin karadenizde asfaltı olmayan yaylalarımız var. Yaylaya çıkmak istese aaa asfalt yok kalsın mı diyecek veya kar yağdı yerler kar buz bugün araba kalsın mı diyecek...

2. farazicosmos

Peugeot Rifter Citroëon Berlingo Toyota Proace City Fiat Doblo Opel combo Yani bu 5 araç aynı platformu paylaşan araçlardır. Ön tampon ve ızgara değişiklikleri hariç minik donanım farklılıkları hariç aynıdırlar. Onlarda geri görüş kamerası vs. gibi farklılıklardır. Volswagen cady Ford...
  3. farazicosmos

Markete gidip dardanel ton balığı yerine market markasını alıp onuda dardanel üretiyor demek gibi bir şey oldu sizinkisi. Dardanel 23.5 gram protein market ürünü 18 gram protein ama aynı marka 🤣 Daha türkiyeye gelmemiş mercedes eqs suv maybach modelindeki bir batarya togg ile kesinlikle...

4. farazicosmos

O araç ile karavan çekilsin çekilmesin kullanıcı tecrübesi farklı şey sunar bilim fizik başka şey söyler. Aracın ağırlığı zaten 1500 kg bu araca araçla aynı ağırlıkta freni var diye güvenerek 1500 kg lık karavan takılmaz. %70'i geçersen %1 milyon türkiye gibi bir ülkede başın ağrır. Araca...
  5. farazicosmos

Benim hayalimde mercedesin 3 veya 4 farklı modeli olduğu için mercedes bazında araştırmama devam ediyorum. Bu yüzden diğerleri kimmiş neymiş kim batarya üretiyormuş kim parça sağlıyormuş şahsen bunlarla hiç ilgilenmedim. Elektrikli metro elektrikli tren tramvay gibi şeylerin üstündeki telden...

6. farazicosmos

En basit konu fizik kuralı. Adam arabasından ağır karavanı alıp içine biz binince eşitlenir yada ağırlık artar diye düşünerek yola çıkıyor sonra karavana koyduklarını unutuyor. Süslemek için duvara tablo assa o bile ağırlık ama bunları görmezden geliyor sonra eğim ve yokuşlarda çıkamıyor veya...

7. farazicosmos

Chery tiggo 8 pro boş ağırlık olarak 1565 kg ağırlığa sahip. Düz yolda karavanı it gider. Tonlarca ağırlıktaki aracı it gider. Bisiklet bile çeker ama yokuş ve eğim oldu mu yolda kalınır. Bu konuda tork gücü üzerine bir kaç gönderi öncesinde harika bir yazım var. Okumanızı öneririm. Aracın...
  8. farazicosmos

Bilgilendirici paylaşım için teşekkür ederim. Bende araştıran öğrenen birisiyim aklımda hatta mercedesin elektrikli bir modeli bile var ama dediğim gibi elektrikli hiç bir araç şuan itibariyle karavan çekmek için uygun değil. Nissanı özel araştırmıştım jenaratör kullandığını biliyorum hatta o...
  9. farazicosmos

Günümüz şartlarında elektrikli araçlarla karavan çekemezsin. Evet tork güçleri harika evet kağıt üzerindekinin 10 katını bile çekebilir ama sorun batarya. Bataryan 800 km menzilli diyelim karavan sonunda bu 100 km ye kadar düşebilir. Şehir içinde isen sorun yok ama dağ başında kalırsan yandın...

10. farazicosmos

Karavanda Bulunması Gereken Malzemeler

Bu konuya sağlık açısından cevap vereyim. Yeni öğrendiğim bilgiyi paylaşıyorum. Doktor diyor ki bel ağrısının 2 sebebi var. Birisi amino asit eksikliği diğeri gece yemek yeme alışkanlığı. Gerçekten bir çok karavancıya bakıyorum buna çadırla kamp kuranlarda dahil yetersiz besleniyorlar...

11. farazicosmos

Çekeceğiniz karavana değineyim. Max 1 ton dediğiniz karavanda ağırlık artacak. Tüm karavanlar boş haliyle satılır. Içine eklenen televizyon ses sistemi güneş panelleri aküsü lpg tankları veya tüpler su depoları içine koyacağınız kıyafet ayakkabı mutfak ekipmanları tuvalet banyo ekipmanları...
  12. farazicosmos

Bu araç bu karavanı çeker mi sorusu veya elektrikli otomobil karavan çekebilir mi sorusu yakında tarihe karışacak. Çünkü elektrik motorlu karavanlar amerika ve uzak doğuda üretilmeye başlanmış. Siz araca takıyorsunuz gaza basıyorsunuz ve karavanın da tekerleri dönmeye başlıyor. Bu sayede minik...

13. farazicosmos

Gezenbilir Üyeleri Karavanist Fuarında Buluşuyor!

Ben Ankara!da yaşıyorum ve bu sebeple 7 - 10 aralık arasında gerçekleşecek karavan fuarına katılacağım. Fuarda karavan ve aracım olmadığı için hem yenilikleri görmek amacım hemde youtube kanalım için çekim gerçekleştireceğim. İsmim Hakan Salihoğlu. Youtube kanalımda Hakan Salihoğlu ismiyle...
  14. farazicosmos

Özet geçmek gerekirse muğla akyakaya gider geri gelemez veya karadenizde yaylalara asla çıkamaz. Ben basit 750 kg karavanla dahi Çankırı ılgazda yaylaya çıkamayan gördüm çünkü yolları feci dardı ve normal araç bile dönerken bi ileri bi geri yaparak dönüyordu. Bu yüzden gidilecek rotaya göre de...
  15. farazicosmos

Aracın fabrika çıkışı ağırlığının %70'ini öğrenin ve çekeceğiniz karavan maksimum bu rakam olmalıdır. Görsele göre 1790 kg ise aracınız %70'i 1253 kg yapar bunun üzerine karavanda 200 kg yük var gibi hesaplama yapılmalı yani sizin alacağınız karavan 1053 kiloyu geçmemeli. Araca kaç kişi...

16. farazicosmos

Konuya özet geçelim, aracın teknik verisi düm düz yollar için geçerlidir. Ben bir kaç gönderi önce yaptığım paylaşımda araç 2500 kg çekme kapasitesi 3500 kg demiştim. Şimdi bunu okuyan fizik kuralı nedir bilmeyen birisi 2 ton karavan taktım araç 3500 diyordu 1.5 ton güvenlik payı bıraktım diye...
  17. farazicosmos

Mahsettiğim örnekteki araç 3500 kg veya 3150 kg bunlara pek takılmamak lazım. Çünkü o bir önekti sadece. Araç ağırlığından oldukça fazla bir rakam bahsedilen. 4 kişi + bagaj genellikle 200 kg diye kabul edilir. Ona rağmen çekebildiği karavan yada römork fazla verilmiş. Bahsettiğim örnekteki...
  18. farazicosmos

peki siz tüm bilgilere salladıkça salladı deyin ve aracınızın verilerine inanın. sonra yolda kalırsanız araç firmasına o verilerle dava açarsınız. Yada aracınız katalogta 100 km de litre yakar yazar gerçekte 8 9 litre yazar o zamanda aracın ekranı hatalı felan der avunursunuz veya firma yalan...

19. farazicosmos

Teşekkür ederim. İnsanlar maalesef ki bir çok hataya düştüğü için bu ve benzeri platformlarda tonla soru soruyor ve aradıkları cevapları da alamıyorlar. Bende geçmişte bir çok hataya düştüm ama zaman içinde araştırmam sorgulamam okumam izlemem ile tecrübe deneyim kazanıp ne nediri öğrendim...
  20. farazicosmos

Lüks markalar motor torkunu değil yere uyguladığı torku kullanıcıya ifade ediyor. Örneğin örnekteki g serisi bir çok testte 1000 nm tork değerinden bile fazlasını sunuyor ama araç verisi bize 850 diye aktarılıyor. Ama ben konuyu özet geçerek anlattım. Yanlışım doğrum her şekilde olabilir sonuçta...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,459
Kayıtlı Üye Sayımız
172,114
Kaydolan Son Üyemiz
Ahmetalp0666

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri