Arama sonuçlarınız

1. osman

1966 model Gaz69, K.Maraş'tan

Malesef. Rusya dan gelecek parçalar var, onları getirtemediğim için hiç bir şey yapamıyorum.

2. osman

Renault Kangoo Koltuk Seti

Mahsuru yoksa, kaça verdiniz? Aradan 10 sene geçmiş de.
  3. osman

Ve nihayet direksiyon simidimizi ve tekerleklerimi de taktık, dört ayak üstüne düştük. Adım hıdır, elimden gelen budur. 9 Mart 2013 de başladığımız bu yolda 8 senedir yaptıklarım, kendi bilgi ve becerimle yaptığım işlerdi. Ancak bundan sonraki aşama kaporta işi ,ama maalesef bu konuda hiç...

4. osman

Her şeyi yerine koyduk,yerine bunları birbirine bağlamak kaldı. Yani güç aktarımı için şaftların takılması. Arabamızda toplam üç tane şaft var. Bu şaftların montajı için M10x1x25 ebadında civata gerekli. Ve ben bu civataları Rusya dan 2 sene evvel sipariş etmiştim. Civatalar gelince epey bir...
  5. osman

Gürcistan Üzerinden Rusya Petersburg'a Araçla Gitmek 2021 Temmuz

Ben gitmedim ama giderseniz benim araca parça getirebilir misiniz. Benimki eski bir Sovyet aracı.

6. osman

Daha önce motor montajı için hazırladığımız takozların kucağına sevgilisini bırakmanın zamanı geldi. Bizde öyle yaptık.

7. osman

Sovyet mühendislerine laf atmaya gerek yok, adamlar zaten işlerini yapmışlar. Biraz araştırma yapınca şöyle bir tamirhane posteri buldum. Fren hatlarının gösterdiği detaya bakarsanız ön fren merkezleri ne tam yatay ne de tam dikey yerleştirilmiş. Üst merkez öne alt merkez geriye doğru eğik...
  8. osman

Gariplik var dediğim resimdeki fren merkezlerinin genel görünümü aşağıdaki gibidir. Tıpa takılı olan yere fren borusunun rekoru takılırken dişli olan parça hava alma memesidir. Aşağıda resme bakarsak hem sağ hem sol taraftaki merkezin bağlantı rekorları ve hava memeleri yere paralel şekilde...
  9. osman

Gariplik var dediğim resimdeki fren merkezlerinin genel görünümü aşağıdaki gibidir. Tıpa takılı olan yere fren borusunun rekoru takılırken dişli olan parça hava alma memesidir. Aşağıda resme bakarsak hem sağ hem sol taraftaki merkezin bağlantı rekorları ve hava memeleri yere paralel şekilde...

10. osman

Olmaz olur mu. İşten güçten fırsat bulup yazamıyorum.

11. osman

Olmaz olur mu. İşten güçten fırsat bulup yazamıyorum.
  12. osman

Şanzıman Arızası Hakkında

Malesef izmirde olmadığım için kimseyi bilmiyorum. Ama aydın tarafında çok sayıda willys olduğu için muhakkak bir usta vardır. 0545 6931277 yi bir araryın. Aydın da jeep tamircisi diye not etmişim. Adamı tanımıyorum, sadece geçmişte bir parça için görüşmüştüm. Arayın belki sizi yönlendirebilir.

13. osman

Şanzıman Arızası Hakkında

Bildiğim kadarıyla willys ve cj ler ile aynı parçalar kullanılıyor bu araçlarda. Bu araçlara bakan ustalara gösterebilirsiniz.
  14. osman

CJ Şanzımanı ve Diferansiyeli Çeşitleri ile Genel Anlatımı

Tuzla da üretilen T model araçlar vardı. Bunların motoru 2000 cc Ford taunus motoru, şanzıman 4 ileri (Bildiğim kadarıyla ford minibüs şanzımanı olması lazım) arka arazi şanzımanı willys Dana 18 . Bütün bunlar akuple hale getirilmiştir. Motorunuz da taunus olduğu için bunlardan bir tane...
  15. osman

Direksiyon kutusunu 3 civata ile yerine bağladık ve bakır fren tesisatını çektik. Fren tesisatını hiç yenilemedim eski boruları ve bağlantı parçalarını motorlu tel fırça ile temizleyince yeni gibi oldu zaten. Fren borularını tutmak için şasi üzerinde sacdan yapılmış kulaklar var. Bu...

16. osman

Gaz 69 un şanzıman montajı için takozun bağlanması gereken bir ara travers daha vardır. Bu bağlantı orjinalinde volant muhafazası altında yapılmıştır. Bu sebeple bu travers tam olarak geçen hafta montajını yaptığımız pedal milinin üzerine denk gelmektedir. Tabi bizde orijinal motor şanzıman...
  17. osman

Herkese hayırlı seneler diliyorum. İnşallah bu sıkıntılı günleri yeni yılda geçirmiş oluruz. Pedal yataklarımızı hallettiğimize göre pedalları ve ona bağlı çalışan merkezleri takmamak için bir sebep yok. Gaz 69 debriyaj sistemi orjinalinde pedaldan mekanik kollarla hareket almaktadır, bizim...
  18. osman

29 Mart 2018 tarihli yazımızda pedalların çalıştığı burçlardan bahsetmiştik, fren pedalının burcunu değiştirirken şasi içindeki yatakların burcunu boyadan sonra değiştireceğimizi söylemiştik. Demek ki o gün bugünmüş. Debriyaj ve fren pedalı bir mil üzerinde çalışmaktadır. Bu mil de şasi...

19. osman

Arazi şanzımanı üzerinde emaneten duran arka çıkış flanşını dışarı alıp daha önce topladığımız el freni tablasını (balataları takarken dikkat etmek lazım, zira balatalar simetrik olarak değil ,alttaki resimde de göreceğiniz gibi asimetrik olarak takılmaktadır) 4 adet M10x20 civata ile arazi...
  20. osman

Benim de hayranlıkla takip ettiğim bir programdır. Edd için çok geceler uykusuz kaldığımı bilirim.👍

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,468
Kayıtlı Üye Sayımız
172,121
Kaydolan Son Üyemiz
tto

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri