Arama sonuçlarınız

1. B

Motorola CP 040 Hakkında Yardım

Ynt: Motorola CP 040 Hakkında Yardım Motorola CP040 cihazının kanal frekans ve ton bilgilerini bilen arkadaş varsa rica etsem paylaşabilir mi acaba ? Saygılar

2. B

Hayatı İdame Teknikleri

Ynt: Hayatı İdame Teknikleri KARADENİZ'İN DALGALARINDA HAYATTA KALMA... 2010 yazı ! yer Karadeniz kıyısında İstanbul Polonezköy ün kuzeyi ve Şile İlçesinin 6 km batısı. Güzel bir Pazar günü !!!!! 5 yaşındaki kızımla plajda el ele dolaşıyoruz...İlk defa Karadeniz plajlarındayız. Kumlar...
  3. B

Kamp Yeri Seçimi

Ynt: Kamp Yeri Seçimi Arkadaşımızın önerdiği Istranca Bölgesi yeşil anlamında çok güzel bir yer, bende herkese fırsat bulabilirlerse tavsiye ediyorum... Ancak bir hususta forum kullanıcısı olan arkadaşları ÖNEMLE UYARMAK İSTİYORUM !!! Uyarı yapmak istediğim husus KAREDENİZ hakkındadır...

4. B

Amatör Lisansım Olmadan Amatör Telsiz Kullanabilir miyim?

Ynt: Amatör Lisansım Olmadan Amatör Telsiz Kullanabilir miyim? 1-Amatör telsiz rölelerinde günün sadece belli saatlerinde (21:00-24:00) belli kişiler sohbet eder. 2-Konuşulan konular bellidir. Konuşmanın %70'i "beni nasıl okuyorsun? (amatör jargonunda beni iyi duyuyormusun?) duyuyorum, hafif...
  5. B

Hayatı İdame Teknikleri

Ynt: Hayatı İdame Teknikleri Öncelikle belirtmeliyim ki kavaklar konusunda verdiğiniz bilgi yanlış değildir. Yazıma sözlerinizden alıntıyla devam etmemin nedeni; yanlış bir bir bilgiyi düzeltmek değil, yazınızı tamamlamak maksatlıdır. Sözünüzü ettiğiniz kavaklara, sözümü ettiğim...

6. B

Hayatı İdame Teknikleri

Ynt: Hayatı İdame Teknikleri Öncelikle şu iki hususu bir birinden ayırmamız gerekiyor. Örneğin Asya Kıtasında Gobi, Taklamakan, Açlık Bozkırı veya Avusturya kıtasının orta kesiminde veya Amerika'da Arizona bölgesinde veya Kuzey Afrika'da Cezayir, Tunus, Güney-batı Mısır taraflarındaysanız...

7. B

Hayatı İdame Teknikleri

Ynt: Hayatı İdame Teknikleri Ön Türkler dediğimiz Hunlar, 5,6,7 yüzyıllarda Göktürkler, 13,14.yüzyılda Moğollar ve son olarak Osmanlı askeri gücü içindeki Akıncılar sınıfı pek bilinmez ancak mükemmel hayatta kalma uzmanıydılar. Hayatta kalmak için kullandıkları teknikler, o devirde diğer...
  8. B

Afet Ve Acil Yardım Kurumları Personeli İçin Telsiz Kullanımı El Kitabı

Ynt: Afet Ve Acil Yardım Kurumları Personeli İçin Telsiz Kullanımı El Kitabı Benim kastettiğim neden telsizler içinde bir 155 çağrı merkezimiz yok şeklindeydi. Karmaşık olmayan basit bir çağrı prosedürünün olmamasını eleştirmiştim. Gerçi hala 110-112-155-sahil güvenlik diye ayrı ayrı çağrı...
  9. B

En İyi Su Arıtma Yöntemi ?

Ynt: En İyi Su Arıtma Yöntemi ? Yanında adi cinsten plastik bir poşetin varsa deniz suyunu bununla kolaylıkla arıtabilirsin. Deniz suyunu arıtmanın en güzel yolu buharlaştırma ve damıtma yöntemidir. Ancak bu yöntemle elde edeceğin su sadece hayatta kalmak için kullanılabilir. Uzun bir...

10. B

cb ve pmr telsiz aldım ama

Ynt: cb ve pmr telsiz aldım ama Ali bey amacım sizi yermek değil, tam aksine benim gibi sitenize üye olmak isteyen, ancak bazı çekinceler yaşadığı için vaz geçen potansiyel üyelerin tercümanı olmak. Lütfen kız mayınız. Kızacak, kalp kıracak bir durum olduğunu sanmıyorum. Eminim ki titiz...

11. B

Ynt: cb ve pmr telsiz aldım ama Ali bey sitenizi ziyaret ettim ve üye olmak istedim. Ancak üyelik şartları arasında T.C kimlik numarasının beyan etme zorunluluğunun konulması, açıkcası beni rahatsız ettiği için üye olmaktan vaz geçtim. Aynı gerekçeyle amatör telsizcilik sitesinede üye...
  12. B

22 Nisan ve 23 Nisan günü Telsiz haberleşme workshop'u

Ynt: 22 Nisan ve 23 Nisan günü Telsiz haberleşme workshop'u Öncelikle soruma detaylı cevabınız için teşekkür ediyorum. Çalışmanız gayet güzel, bu konuyla ilgilenen merak duyan arkadaşlarında şevkle katıldığına şüphem yok. Amatör telsizcilik hakkındaki eleştirinize katılıyorum. Gerek amatör...

13. B

22 Nisan ve 23 Nisan günü Telsiz haberleşme workshop'u

Ynt: 22 Nisan ve 23 Nisan günü Telsiz haberleşme workshop'u Bu çalışma nedir ben tam anlayamadım. Rica etsem konuyu biraz açar mısınız? Gelen kişilerle tam olarak ne yapılıyor? Çalışmanın nihai olarak amaçları nelerdir?
  14. B

Ynt: cb ve pmr telsiz aldım ama Ben yaesu vx-3 ile wouxun PMR KG833'ü eşleştirmek istiyorum. Mesela wouxun'u 446,0125 frekansında Yaesu cihazımdan duyuyorum ancak gönderme yapamıyorum. Wouxun KG833'ün kanal frekansları ve bu kanallara ait frekans değerleri nedir diye öğrenmek istiyorum...
  15. B

Ynt: cb ve pmr telsiz aldım ama Sizden rica etsem eğer biliyorsanız wouxung PMR frekans ve bu frekanslara ait ton değerlerini söyleyebilir misiniz?

16. B

Hayatı İdame Teknikleri

Ynt: Hayatı İdame Teknikleri Sistem her zaman basit olmalıdır. Boyuna asma ipi geçecek bir düzeneği varsa, bence yüzebilir bir aparat takmak yeterli olacaktır. Şehre gelindiğinde veya tekneden inildiğinde bu aparat kolayca ayrılabilinir.
  17. B

Hayatı İdame Teknikleri

Ynt: Hayatı İdame Teknikleri Bence Hayatta Kalma Kiti denen şey işte bu tip bir telefondur. Darbe ve su koruma özelliği varsa ve hatta suya düştüğünde su üzerinde kalabilen (yüzer) bir model varsa harika olur.
  18. B

En İyi Su Arıtma Yöntemi ?

Ynt: En İyi Su Arıtma Yöntemi ? Açıkcası senelerdir dağcılık sporuyla uğraştım. Sayısız kamp kurdum. Ancak su meselesinin bu kadar problem haline getirildiğini de bu başlıkta gördüm. Yazılan çizilen herşey tek satırına kadar doğru ! Öncelikle bunun altını çizmek istiyorum. Ancak bence çok...

19. B

Mesafe Tahmini

Ynt: Mesafe Tahmini Gerçek bir arazi ortamında örneğin dağlarda ve açık denizde ! mesafe tahmini sanıldığı kadar kolay değildir. Üstelik şehirde yaşıyorsanız ve doğaya nadiren çıkıyorsanız, mesafe tahmininde ne yapıyorsanız yapın yanılırsınız. Bu konuda tek bir geçerli yol vardır, uzun süreli...
  20. B

Gezenbilir; Geleneksel 23 Nisan Işık Dağı - Karagöl Kampı Duyurusu (21-22-23 Nisan 2012)

Etkinlik yerini neden Bolu yapmadınız? İstanbul ve Ankara'nın tam ortasında buluşurduk! Program düşünülürken Ankaralı arkadaşlara torpil mi geçildi yoksa ;) ? Ama programı değerlendireceğiz yinede İstanbul'dan arkadaşlarla, sanırım biz özel araçla geleceğiz. Program tarihleri çok uzun bizim için...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,471
Kayıtlı Üye Sayımız
172,122
Kaydolan Son Üyemiz
yatakli

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri